Хто такий призер Паралімпіади Ігор Цвєтов, який відмовився фотографуватися з росіянами на п'єдесталі

Український легкоатлет Ігор Цвєтов завоював срібло Паралімпіади в Токіо в бігу на 100 метрів і відмовився фотографуватися з росіянами на п'єдесталі

Журналіст Depo.Сектор
Хто такий призер Паралімпіади Ігор Цвєто…
скрін з трансляція UA: Суспільне

Цвєтов Ігор  — український легкоатлет, майстер спорту України, дворазовий чемпіон літніх Паралімпійських ігор 2016 року, чемпіон світу 2019 року у бігу на 100 та 200 метрів.

На Паралімпіаді в Токіо українець був ще до старту одним з фаворитів і зрештою виграв "срібну" медаль на дистанції на 100 метрів.

"Хочу вибачитися перед Україною, що не приніс золота в скарбничку", - прокоментував свій результат спортсмен.

Перше і третє місця в забігу зайняли Дмитро Сафронов і Артем Калашян, які представляють Паралімпійський комітет Росії. Після церемонії нагородження вони хотіли зробити спільне фото, але українець відмовився. У підсумку росіяни зробили фото удвох. Росіян це обурило.

"Хтось вбачає в цьому неповагу до конкурентів. А хтось вбачає повагу до України. Кожному своє… З Україною в серці", - прокоментував ситуацію Цвєтов на своїй сторінці в Фейсбук.

В українського спортсмена складна життєва ситуація. Народився в 1994 році в Миколаєві. В 13 років він травмувався під час катання на роликах. В лікарні сказали, що не ніколи не зможе ходити, поставивши діагноз параліч ніг. Завдяки реабілітації та силі характеру заново навчився ходити. Займається легкою атлетикою у Миколаївському регіональному центрі з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт".

В забігу на 100 метрів на Паралімпіаді в Ріо у кваліфікації Ігор Цвєтов встановив новий світовий рекорд  - 12,22 секунд. На Чемпіонаті світу з легкої атлетики в 2019 році переміг з результатом 23,04. Це теж світовий рекорд.

Нагороджений Орденом "За заслуги" III ст. за досягнення високих спортивних результатів на Паралімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

На Росії вже "горить"… Депутат Держдуми Дмитро Свищьов відреагував одним з перших.

"Українських атлетів просто залякали. Я навіть не знаю, як це коментувати. Якщо вони не хочуть брати участь в змаганнях - нехай не беруть участь. Якщо у тебе неприязнь до Росії - не виходь на старт. Неподобство! Міжнародний паралімпійський комітет повинен відреагувати на цю неприховану провокацію", - сказав Свищьов.

На Паралімпіаді в Токіо Цвєтов стартуватиме ще на дистанції 200 метрів.

Нагадаємо, українські спортсмени, які виступали на Олімпійських іграх в Токіо, потрапили в гучний політичний скандал. В передостанній день Олімпіади, під час фіналу змагань у стрибках у висоту, українка Ярослава Магучіх підкорила висоту 2,00 м і посіла третє місце. На першому місці в цих змаганнях фінішувала росіянка Марія Ласіцкене – 2,04 м. Згодом у мережі з'явилися фотографії, на яких Магучіх позує з російською атлеткою Марією Ласіцкене одразу після змагань. Українські вболівальники критикували нашу легкоатлетку, адже Ласіцкене була довіреною особою президента Росії Володимира Путіна на виборах в 2018 році. При цьому обидві спортсменки мають військові звання. Ласіцкене - капітан Збройних сил Росії, а Магучіх молодший лейтенант ЗСУ.

Несподівано за Магучіх вступився інший бронзовий призер Олімпіади з карате Станіслав Горуна. Він опублікував на своїй сторінці в Фейсбук гнівний пост з закликом "від*батися від спортсменів".