"Від*біться від спортсменів": Як українські олімпійці стали жертвами спецоперації спецслужб Росії
Українські спортсмени, які виступали на Олімпійських іграх в Токіо, потрапили в гучний політичний скандал
- Сектор
-
9 серпня 2021 10:00

Фото з шанувальницею Путіна.
В передостанній день Олімпіади, під час фіналу змагань у стрибках у висоту, українка Ярослава Магучіх підкорила висоту 2,00 м і посіла третє місце. На першому місці в цих змаганнях фінішувала росіянка Марія Ласіцкене – 2,04 м. Згодом у мережі з'явилися фотографії, на яких Магучіх позує з російською атлеткою Марією Ласіцкене одразу після змагань. Ласіцкене стояла з прапором Олімпійського комітету Росії. Соцмережі одразу вибухнули негативом.
Українські вболівальники критикували нашу легкоатлетку, адже Ласіцкене була довіреною особою президента Росії Володимира Путіна на виборах в 2018 році. При цьому обидві спортсменки мають військові звання. Ласіцкене - капітан Збройних сил Росії, а Магучіх молодший лейтенант ЗСУ.
Жертви спецоперації Росії.
В Міноборони вже насварили українських спортсменів за фото обіймів з росіянами. Пояснили, що таким чином, країна-агресор, яка окупували Донецьку та Луганську області та анексувала Крим, втілює інформаційні спецоперації. Мовляв, українські політики погані і не хочуть жити в дружбі з Росією. А от спортсмени, які є певними моральними авторитетами, показують приклад мирного співіснування. Щоправда, Крим, звісно, ніхто "за пореєбріком" повертати не збирається.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр прокоментувала фото Магучіх та Ласіцкене: "Спортсмени, які представляють Україну на міжнародних змаганнях, повинні розуміти, що в Україні триває російсько-українська війна і це накладає певні обмеження та відповідальність. Фото обіймів зі спортсменами-громадянами РФ, коли вони теж стають призерами, одразу використовує ворог як інформаційно-психологічну гармату, яка демонструє світу, що "їх тут немає". Тобто, необережна поведінка наших спортсменів, яких ми любимо і за яких щиро вболіваємо, може ставати об'єктом інформаційних спецоперацій ворога".
Реакція Міноборони правильна, щоправда, запізніла. Адже інструктаж щодо поведінки олімпійським спортсмена потрібно було б проводити ще до поїздки в Токіо. А зараз це вже нагадує аналіз того, як ми "пропустили гол". Хотілося б не повторювати помилок в майбутньому.
Спорт поза політикою.
Несподівано за Магучіх вступився інший бронзовий призер Олімпіади з карате Станіслав Горуна. Він опублікував на своїй сторінці в Фейсбук гнівний пост з закликом "від*батися від спортсменів".
"Спорт, мать вашу, поза політикою!!! Спорт – це вид діяльності. Для більшості спортсменів національної збірної України це професія і справа життя. Відчепіться від спортсменів з вашою ****ною політикою. Спортсмен займається своїм ремеслом. Фотографія на п’єдесталі з суперником або другом – це його частина. П’єдестал – це унікальне та виключне місце поваги, яке зводить разом лиш на момент кількох успішних атлетів завдяки їхній роботі над собою і результативним виступам. Не більше не менше. Нема "зради" у фото Магучіх з Ласіцкене. Грузіть спортсмена за його політичні прояви, але від**іться від спортсменів за особисті відносини, які сформувались на підставі далеких від політики речей".
Варто відзначити, що у 2020 році Станіслав Горуна був обраний депутатом Львівської районної ради від "Самопомочі". Його позиція шокувала не лише львів'ян. Цікаво, що і сам Горуна носить звання "солдат" ЗСУ. В коментарях почався масовий осуд.
Російські ж ЗМІ та ботоферми тріумфують. Журналісти-пропагандисти наввипередки вправляються в майстерності, щоб показати в негативному світлі "неадекватних" українців, які "розпинають" своїх спортсменів, які привезли медалі Олімпіади.
Мораль дружби з росіянами.
Нічого доброго з дружби з Росією та її агресивними представниками не виходить. Це щоразу доводить історія. І цей гучний скандал, в який потрапили банально "несвідомі" українські спортсмени, мав би добряче навчити інших не робити таких дурниць і підігравати російським спецслужбам. Прикро, що ми вчимося лише на своїх болючих помилках, а не діємо на випередження, профілактику чи користуємось досвідом інших.
Олімпіада
Всі новини на одному каналі в Google News
- 19:15Національна збірна України з волейболу бореться у Лізі націй: п’ять перемог у восьми матчах
- 18:32Еліна Світоліна розгромною перемогою відкрила для себе цьогорічний Вімблдон
- 16:44Жіноча збірна України з волейболу втретє виграла Золоту Євролігу
- 15:52Чемпіонат Європи-2025 з фехтування в Генуї: Україна серед найкращих
- 17:43Українські волейболістки виступлять у фіналі Золотої Євроліги
- 18:33Останній сезон Ярмоленка: Столичне "Динамо" готуватиметься до Ліги чемпіонів у Австрії ФОТО
- 14:15Футболіст Мудрик може отримати дискваліфікацію на чотири роки через вживання допінгу: футбольна асоціація Англії висунула звинувачення
- 11:15Молодіжна збірна України з футболу покидає Євро-2025
- 18:36Українські клуби в новому футбольному євросезоні: хто з ким гратиме
- 19:27Луганська "Зоря" змінила головного тренера
- 18:08Збірна України з футболу здобула першу перемогу на молодіжному Євро-2025
- 16:12Українські волейболісти яскраво провели перший у своїй історії тиждень у Лізі націй
- 13:58Сьогодні граємо з Кубою: Українська волейбольна збірна успішно дебютувала в Лізі націй Відео
- 16:10Збірна України з футболу посіла друге місце на турнірі в Канаді ФОТО
- 17:12Юна київська гімнастка здобула перше для України за три десятиліття "золото" європейського чемпіонату в особистому багатоборстві
- 15:42Славетна українська тенісистка номінована на престижну міжнародну премію: де за неї можна проголосувати
- 16:04Змінив районне містечко на обласний центр: Руслан Ротань став головним тренером житомирського "Полісся"
- 16:19Україна бойкотуватиме світовий чемпіонат із дзюдо: відома причина
- 20:01Свого нового головного тренера "Шахтар" знайшов у Туреччині