Чому Суркісу потрібно продати "Динамо"

Вже близько десяти років у грі та розвитку київського "Динамо" не помітно суттєвого прогресу

Журналіст Depo.Сектор
Чому Суркісу потрібно продати "Динамо"…

Depo.Сектор наводить аргументи, чому президенту "Динамо" Ігорю Суркісу потрібно продати клуб.

Досягнення. Ігор Михайлович фактично керує київським клубом з червня 2002 року, а суттєвих успіхів в єврокубках вболівальники так і не дочекалися. Так, можна пригадати шість чемпіонств, ще шість разів "Динамо" ставало володарем національного Кубку, але основний критерій, за яким оцінюють рівень клубу - це в першу чергу Ліга чемпіонів. Якщо ж у Лізі Європи можна записати в актив півфінал турніру в далекому 2009 році, то з Лігою чемпіонів останні подвиги пов'язані ще з покійним Валерієм Лобановським.

Навіщо "маринувати" команду на внутрішній арені, коли футболістам стає нудно і вони перестають прогресувати?

Фінансування. В засобах масової інформації періодично з'являється інформація про фінансові проблеми Ігоря Суркіса. Не важко пригадати судові справи з Національним банком минулого року, коли рахунки "Динамо" були на якийсь час "заморожені". Потім з'явилась інформація про "відмивання" коштів з екс-нардепом втікачем Онищенком.

Декілька днів тому президент ФФУ Андрій Павелко зробив заяву, що Ігор Суркіс позичає гроші в олігархів, щоб безперебійно фінансувати клуб. А ще живе та дуже насторожує справа ДЮСШ "Юність" та трансфер Андрія Ярмоленка в "Боруссію", адже ціна "платежу солідарності" складає мізерний відсоток від загальної суми, за яку лідер киян перейшов в стан "джмелів". Але й по цій статті витрат виникають скандали і додаткові питання до президента киян.

Всім відомо, що футбол в Україні є відверто збитковим, а гучні трансфери в "Динамо" бувають досить рідко, тому виникає питання - навіщо мучити себе та вболівальників клубу.

Менеджмент. Ні для кого не секрет, що всі успіхи клубу залежать від професійного керівництва. Генеральний, фінансовий, спортивний директори повинні працювати в одному руслі і на користь команди. Селекційна служба повинна знаходити таланти у різних куточках світу і "витягувати" їх звідти за адекватні кошти. За останні роки цього всього в структурі "Динамо" і близько не прослідковувалось, адже всі ланки в клубі були зайняті колишніми "динамівцями", чи хорошими товаришами Ігоря Суркіса.

Важко пригадати, коли київський гранд очолював тренер без "динамівського серця", або не з пострадянського простору. Важко говорити про якийсь прогрес з такими кадрами в системі клубу і з радянським підходом до управління.

Чи не єдиною "білою" плямою за останній період історії стала співпраця з екс-менеджером "Металіста" Євгеном Красніковим. Але Красніков ефективний тільки тоді, коли президент готовий витрачати чималі кошти, а це не при сьогоднішніх реаліях української економіки та футболу.

Перспектива. Важко говорити про майбутнє "Динамо", адже рівень УПЛ нікчемно низький, а про успіхи у єврокубках мова взагалі не йде. В киян будується нова команда, відкрилось чимало талантів таких як Циганков, Шапаренко, Шепелєв, Буяльський. Але насправді практично неможливо спрогнозувати, коли ця молодь по-справжньому "вистрілить" і зможе стати грізною "зброєю" в протистоянні з іменитими суперниками.

Тож в найближчому майбутньому заробити на команді навряд чи вийде, виграти міжнародний трофей також з розділу фантастики. Тримати клуб заради бренду не зовсім доцільно і бізнесмен Ігор Суркіс повинен це розуміти в першу чергу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme