Бронзові стрільці: Хто такі Костевич і Омельчук, які виграли третю медаль України в Токіо

Українська пара Олена Костевич і Олег Омельчук стала бронзовою на олімпійських змаганнях зі стрільби з пневматичного пістолета з 10-ти метрів у міксті

Бронзові стрільці: Хто такі Костевич і О…

Раніше вони змагалися у цій же дисципліні і в особистому заліку. Олена зайняла 4-те місце, лише дещиці їй не вистачило до нагороди, а Олег фінішував 18-им.

"Розпочинати важко, це перший старт. Складно було зловити хвилю спокою. Сподіваюся, що весь адреналін вже вийшов і далі буде спокійніше", – як у воду дивилися, коментуючи той виступ Костевич.

Для 36-річної спортсменки ці Ігри вже 5-ті в кар'єрі. Перше і поки що єдине золото вона виграла 2004-го року в Афінах – якраз у цій же дисципліні, а 2012-го – стала бронзовою призеркою.

Для Олени на Олімпіада в Токіо сталася ще одна знакова подія. Вона вперше за кар’єру була прапороносицею збірної України разом із фехтувальником Богданом Нікішиним.

"Ці Ігри вже п'яті в моїй кар'єрі. Якщо відверто, то я завжди мріяла виконати цю почесну місію. На відкритті Олімпіади в Токіо серед прапороносців інших країн багато титулованих і досвідчених представників кульової та стендової стрільби. Мені приємно перебувати в їхніх рядах", – сказав тоді Костевич.

І взагалі – Олену Костевич уже сміливо можна називати легендою українського спорту. Без неї складно уявити літні олімпіади. Зауважте: золото вона вигравала 17 років тому, коли більшість спортсменів нинішньої олімпійської заявки ще навіть не думали про великий спорт. А зараз, як бачимо, Олена продовжує перебувати в чудовій формі.

Олена Костевич народилася 14-го квітня 1985-го року в Хабаровську, але ледь не все її життя пов’язане з чернігівським спортом. В її активі велика кількість медалей різної проби на чемпіонатах світу, Європи й інших міжнародних турнірів, вона заслужений майстер спорту України, спортсменку сім разів нагороджували державними нагородами. Словом, її спортивна кар’єра – насправді блискуча та без перебільшення зіркова.

38-річний Олег Омельчук теж входить до когорти видатних українських спортсменів. Однак до цього олімпійський п’єдестал йому не підкорювався. Своє 18-те місце в особистому заліку на цій Олімпіаді він прокоментував так: "Було складно, особливо в перший день змагань. Ми, стрілки, відкриваємо всі змагання. Психологічно важко. Хоча початок стрільби і склався в мене на належному рівні, в середині не вистачило трьох-чотирьох очок до фіналу".

Олег Омельчук народився 7-го червня 1983-го року у Великих Селищах Березнівського району Рівненської області. Він теж заслужений майстер спорту, неодноразовий переможець першостей та чемпіонатів України, чемпіон Європи та світу, тричі вигравав етапи Кубка світу.

25-го травня 2018-го року він встановив світовий рекорд у стрільбі з малокаліберного пістолета на дистанції 10-ти метрів, якраз у тій дисципліні, в якій тепер тріумфував у Токіо.

Для Омельчука це вже не перша нагорода разом із Костевич. 2-го вересня 2018-го року ця пара виграла бронзову нагороду у міксті на чемпіонаті світу у Чханвоні (Корея). А 23-го березня 2019-го року в Осієку (Хорватія) вони стали чемпіонами Європи в змаганнях змішаних команд.

Так що Костевич і Омельчук комфортно стріляти разом. Ось і дострілялися вони до олімпійської медалі в Токіо. Зважаючи на форму українських спортсменів, є сподівання і на їхні подальші успішні спільні виступи на серйозних міжнародних турнірах.