"Гаряче" крісло президента: Як навколо українського хокею розгорілися пристрасті

Офіційно єдиним кандидатом на посаду президента Федерації хокею України є нинішній віце-президент цієї організації Георгій Зубко

Журналіст Depo.Сектор
"Гаряче" крісло президента: Як навколо у…

Конкуренцію йому міг скласти олімпійський чемпіон 1992-го року, колишній гравець НХЛ Олексій Житник, якого підтримують усі клуби Української хокейної ліги. Однак його кандидатуру так і не зареєстрували. З одного боку, здається, що комусь у владних щаблях українського хокею дуже не хочеться альтернативи (тим паче в особі настільки впізнаваного та шанованого претендента), вони хочуть жити і керувати цим видом спорту по-старому. Але з іншого – так звана опозиція до теперішньої хокейної влади під час висунення свого кандидата і справді не дотрималася деяких юридичних нюансів.

Прихильники Житника стверджують, що це відбудуться не вибори, а банальне призначення. До того ж, право голосу на так званих виборах, які відбудуться в рамках Конгресу ФХУ 18-го грудня, мають регіональні центри – підрозділи федерації в областях. Всього їх 21, але далеко не всі області не те, що не мають професійний клуб, в деяких із них немає навіть льодових майданчиків.

Зокрема, в Донецькій області відразу три команди – багаторічний чемпіон і лідер сезону "Донбас", а також новачки "Краматорськ" і "Маріуполь". Останній грає на свіжій і сучасній арені Mariupol Ice Center, якою хвалиться і ФХУ. Тільки каток побудований не завдяки, а всупереч хокейним чиновникам України, які чи не найменше доклалися до його появи.

Та ж історія з ареною і в Кременчуці (Полтавська область) – все вирішили приватні інвестиції. А ось у самій Полтаві, де підрозділом ФХУ керує перший заступник голови Полтавської обласної адміністрації, хокею немає. Каток є лише в торговому центрі – без захисного скла чи хоча би сітки, тому він не призначений для занять хокеєм, тож і школи чи дитячої команди там немає.

Не все гладко і в Києві і області – катки хоч і є, але їх катастрофічно не вистачає. Палац Спорту – непідйомна сума за оренду, АТЕК – повністю за свій рахунок ремонтував відроджений "Сокіл" (який з'явився знову ж усупереч, а не завдяки), є "Шалетт", на якому тренується "Крижинка", і приватна дута арена на ВДНГ. В області є каток в Білій Церкві, де розмістився "Білий Барс", невелика коробка в Богуславі, де є школа, але немає основної команди, і ТРЦ "Термінал", на якому грають "Крижані Вовки". Про "Авангард" немає сенсу навіть згадувати, адже історія з його реконструкцією тягнеться далеко не перший рік, а віз і нині там.

Є серед підрозділів УХЛ області, в яких є школи, але немає дорослої команди – це Івано-Франківськ, Вінниця, Дніпро, Закарпаття, Запоріжжя, Львівська область (Новояворівськ), Одеса, Харків, Хмельницький, Черкаси. Тому, на думку прихильників альтернативного варіанту на вибори президента Федерації хокею України, те, що в ФХУ щороку розповідають про виконану роботу, досягнення, медалі і нові ковзанки, часто не відповідає дійсності.

Тому професійний хокей уже не мовчить. Бо вважає, що така бездіяльність і закритість ФХУ може елементарно привести до того, що професійний хокей в Україні зникне.

На звинувачення опозиції Федерація хокею України відповіла листом за підписом нинішнього президента ФХУ Анатолія Брезвіна (це саме він передає хокейну владу віце-президенту Георгію Зубку). У ньому, зокрема, йдеться про те, що " членство у федерації ґрунтувалось на колективних засадах, але в той час юридичні особи – засновники команд-учасниць чемпіонату, включаючи хокейний клуб "Донбас", – свого часу не мали такого бажання і не вступили в колективні члени федерації".

Асоційованими членами є зовсім не команди чи школи, а обласні федерації, ліги, асоціації. Робота ФХУ базується на індивідуальному членстві, що, на думку керівників українського хокею, підвищує особисту відповідальність кожної людини за її діяльність. Федерація запропонувала юридичним особам команд-учасниць чемпіонату України рекомендувати своїх представників для включення їх до керівних органів.

Однак на найближчі вибори позиція залишається незмінною: "усі процедури з підготовки Конгресу 18-го грудня відповідно до вимог статуту проведено, їх не можна змінити".

Ба більше, у листі можна побачити навіть щось схоже на погрозу: "Звертаємо вашу увагу, що, згідно з нормами чинного законодавства у сфері фізичної культури та спорту і договору про співпрацю від 5-го вересня 2019-го року між ВГО "Федерація хокею України" та ТОВ "Українська хокейна ліга", лише федерація є організатором чемпіонату України та визначає його результати. У разі наявності об’єктивних причин, у тому числі відсутності належної фінансової підтримки команд, за відповідним зверненням ТОВ "УХЛ" або команд-учасниць федерація може ухвалити рішення щодо призупинення змагань на певний час. У разі неможливості виконання своїх зобов’язань з боку ТОВ "УХЛ" федерація буде завершувати проведення чемпіонату України відповідно до норм чинного законодавства".

Словом, ситуація в українському хокеї критична та наближається до того, що все може зайти в глухий кут. Принаймні керівники федерації та професійних клубів Української хокейної ліги явно не стоять на шляху компромісів…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme