"Зоря" феєрично перемогла "Лестер", але втратила шанси на весну Ліги Європи

У матчі 5-го туру групового етапу Ліги Європи луганська "Зоря" обіграла грізний англійський "Лестер" з рахунком 1:0

"Зоря" феєрично перемогла "Лестер", але…

Зважаючи на суперника, його статус і реноме, бронзові призери УПЛ за підсумками минулого сезону провели однозначно хороший матч. За ходом гри подекуди складалося враження, що з такою грою наша "Зоря" і в англійській Прем’єр-лізі могла би виступати. Можна й помріяти прихильникам луганців. Адже виграти у представника цього футбольного дивізіону, який деякі фахівці називають найсильнішим у світі, – це вже багатозначний факт...

Однак є декілька "але". По-перше, "Лестер уже виконав усі завдання в груповому етапі Ліги Європи, достроково вийшовши в наступну стадію турніру. По-друге, на гру в Запоріжжі на стадіоні "Славутич-Арена" головний тренер лестерців Брендан Роджерс виставив такий собі напіврезервний склад.

Ну, і по-третє – підвели інші учасники групи G, а точніше клуб, у складі якого виступають українці Дмитро Чигринський і Євген Шахов. Уже на 9-ій хвилині грецький АЕК (наші хлопці, до речі, не брали участі в цій зустрічі) програвав португальській "Бразі" 0:2, а перший тайм в Афінах завершився 1:3 (фінальний рахунок – 2:4). А це означало, що португальська команда набрала повноцінні три очки (разом стало 10) і виявилася недосяжною для "Зорі". Навіть попри те, що луганці перемогли "Лестер".

Судячи з характеру запорізького матчу, футболісти не знали перебігу подій паралельного поєдинку. Принаймні українсько-англійське протистояння за емоціями та бажанням виглядало доволі симпатично.

Напіврезервний склад "Лестера" футболісти луганського клубу здивували, розпочавши активно. На початку гри номінальні господарі навіть момент створили – удар Кочергіна відбив воротар англійців. У другій частині тайму гості трохи освоїлися й організували декілька загроз біля воріт боснійця Васіля. Однак загалом підопічні Віктора Скрипника залишили від своєї гри хороші враження.

Після перерви картина гри не змінилася. А чи не найреальніший момент іще раніше "розмочити" ворота "Лестера" втратив атакувальний півзахисник "Зорі" Юрченко: Кочергін навісив із правого флангу, а Владлен добре пробив головою, м'яч відбила поперечина воріт англійського клубу.

"Зоря" й надалі нагнітала, часто створюючи передумови для хороших комбінацій. Було помітно, що українська команда грала розкуто та впевнено, зовсім не побоюючись іменитих опонентів. А під пресингом луганців подекуди лестерці не знали, що робити. Та все ж у завершальних стадіях атак футболісти українського клубу до пори до часу далеко не завжди ухвалювали правильні рішення. А потім після змістовної комбінації господарів Фаворов з правого флангу здійснив силовий простріл, а іранець Аллах'яр замкнув передачу.

У підсумку – перемога 1:0, і цей результат, безперечно, ввійде в історію "Зорі". Плюс є ще один "штрих" до скарбниці України в таблицю коефіцієнтів УЄФА.

А турнірна таблиця групи G Ліги Європи має тепер такий вигляд. Англійський "Лестер" і португальська "Брага продовжать боротьбу навесні, а українська "Зоря", як це не прикро, та грецький АЕК після матчів наступного тижня припинять виступи в єврокубках.