Українське щастя, англійський прорив: Яким був дев’ятнадцятий день на Євро-2020

Збірна України, в драматичному матчі обігравши команду Швеції, стала останнім чвертьфіналістом Євро-2020

Журналіст Depo.Сектор
Українське щастя, англійський прорив: Як…

У "синьо-жовтому" дербі українців зі шведами сильнішими виявилися хлопці Андрія Шевченка – 2:1 в овертаймі. Англія ж здолала Німеччину – 2:0.

Вивчили прізвище Довбика. Популярність цього хлопця зросла у стократ. Раніше про нього знали хіба ті, хто цікавилися футболом. А тепер його ім’я та прізвище – Артем Довбик – повторює вся Україна.

Це його перший м'яч за збірну. Нападник вийшов на заміну в додатковий час. Для нього це третій матч за збірну. До цього у нього в активі була тільки результативна передача.

Гол Артема Довбика, забитий на 121-й хвилині (120:37), за пізніми голам перевершив статистичне досягнення легендарного француза Мішеля Платіні в рамках Євро-1984 у ворота Португалії (118:53). Також гол Довбика став другим найпізнішим забитим голом на чемпіонатах Європи взагалі. Першість продовжує тримати турок Семіх Сентюрк, який забив на 122-ій хвилині у чвертьфіналі Євро-2008 у ворота Хорватії (121:01).

Крім того, нападник Довбик став наймолодшим автором забитого голу в історії збірної України. Форвард "Дніпра-1" відзначився в 24 роки і 9 днів, обійшовши Олександра Зінченка, який пробув наймолодшим голеадором менше двох годин.

Зінченко – найкращий. Півзахисник збірної України Олександр Зінченко забив гол і віддав гольову передачу в матчі проти Швеції. На 27-ій хвилині він відкрив рахунок після асиста Андрія Ярмоленка. А на 121-ій – з його передачі переможний гол забив Довбик.

Футболіста "Манчестер Сіті" визнали найкращим гравцем цього матчу. З цим погодилися й українські вболівальники, які визнали його номером один під час більшості післяматчевих опитувань.

Травма Бесєдіна. Жахливий епізод стався уже за ходом додаткового часу. Даніельссон в’їхав у ногу нашому Артему Бесєдіну, і той не зміг продовжити гру. Шведа вилучили з поля.

"Він вимушено залишає розташування команди і повертається до Києва, щоб пройти повне обстеження. І повернутися ще сильнішим!" – написав в Instagram помічник Андрія Шевченка в штабі України Олександр Шовковський.

Радість у роздягальні. Після приголомшливої перемоги над збірною Швеції з'явилися відео з роздягальні збірної України. Там була приголомшлива атмосфера. Відразу кілька гравців святкували перемогу запальними танцями.

Ось так рухалися Яремчук і Макаренко.

А так Степаненко та все той же Макаренко.

Шевченкова статистика. Таким чином українці вперше в історії зіграють у чвертьфіналі чемпіонату Європи. Це станеться через 15 років після єдиного виходу в 1/4-ту фіналу чемпіонату світу.

Примітно, що нинішній головний тренер Андрій Шевченко на ЧС-2006 був капітаном України і забив два голи, ставши кращим бомбардиром команди.

Англійська радість. В іншому матчі 1/8-ої фіналу Євро-2020 збірна Англії обіграла Німеччину з рахунком 2:0. Команда Гарета Саутгейта перервала невдалу серію в протистоянні з німцями на "Вемблі", відсвяткувавши успіх вперше з 1975-го року. Після тієї невдачі в товариській зустрічі команди ФРН і об'єднаної Німеччини домоглися на головному стадіоні Лондона п'яти перемог (однієї з пенальті) при одній нульовій нічиїй.

Англія стала другою командою в історії турніру, якій вдалося уникнути пропущених голів в чотирьох перших зустрічах чемпіонату. Раніше подібне вдалося лише німцям, які п'ять років тому в 1/8-ій фіналу розгромили словаків (3:0). Італійці на Євро-2020 теж протрималися більше 360-ти хвилин, але пропустили в доданий час матчу з Австрією.

Англійські вболівальники бурхливо відсвяткували успіх своєї улюбленої команди.

Результати 1/8 фіналу Євро-2020. Переможці пар вийшли в чвертьфінал турніру.

Уельс – Данія – 0:4

Італія – Австрія – 2:1, додатковий час

Нідерланди – Чехія – 0:2

Бельгія – Португалія – 1:0

Хорватія – Іспанія – 3:5, додатковий час

Франція – Швейцарія – 3:3, 4:5, пенальті

Англія – Німеччина – 2:0

Швеція – УКРАЇНА – 1:2, додатковий час