Трешовий турнір: Усі скандали Кубка африканських націй з футболу

Кубок африканських націй з футболу стартував лише 9 січня, але вже став відомим на весь світ через низку скандалів

Трешовий турнір: Усі скандали Кубка афри…

Кубок африканських націй - аналог чемпіонату Європи з футболу серед національних збірних. Двадцять чотири команди до 6 лютого визначатимуть чемпіона. Турнір триває в Камеруні. Організація турніру накульгує на дві ноги, вже з перших днів сталися гучні скандали.

Недограли матч. Суддя завершив матч збірних Тунісу і Малі раніше, аніж це мало б бути. Замбійський арбітр матчу Джанні Сіказве дав фінальний свисток на початку 86-ї хвилини. Асистенти ппередили колегу про помилку і матч продовжили. Але Сіказве вдруге завершив матч на 89 хвилині та 49 секунді. Представники збірної Тунісу активно протестували, але вдіяти нічого не змогли.

Далі почалося ще цікавіше. Представники Конфедерації африканського футболу через 20 хвилин після кінця гри перервали прес-конференцію головного тренера команди Малі Мохамеда Магассуби та оголосили про те, що матч буде відновлено з метою дограти три хвилини. Зустріч мала відновитися через 40 хвилин після свистка, проте футболісти Тунісу, на відміну від суперників, відмовилися виходити на поле і готують офіційні протести. Судді та команда Малі почекали необхідний час, і фінальний свисток було дано втретє.

Перестрілка перервала тренування команди. Тренування збірної Малі, яке проходило за кілька годин до матчу проти збірної Тунісу, було перервано через перестрілку між повстанцями та урядовими військами. Збройний конфлікт розпочався на заході Камеруну, неподалік тренувальної бази Лімбе, яку Малі та Гамбія використовують під час проведення турніру. Збірній Малі довелося зупинити тренування. Згідно з повідомленнями місцевих медіа, на Центральному ринку міста Буеа під час обстрілу загинули двоє людей, ще п'ятеро отримали поранення. Сепаратисти заперечували проти проведення ігор у західній частині країни та вже взяли на себе відповідальність за напади.

Не включили національний гімн Мавританії. Доволі курйозний інцидент стався перед першим матчем на турнірі за участю збірної Мавританії. Організатори тричі намагалися включити гімн цієї країни, але тричі припустилися помилки. Зрештою футболісти заспівали гімн країни самі, без музичного супроводу.

Зрештою футболісти Мавританії так і не почули гімн, а потім програли Гамбії з рахунком 0:1.

Футболісти загуляли. Нападник "Арсеналу" П'єр-Емерік Обамеянг захворів на коронавірус. Весь треш ситуації в тому, що лідер збірної Габону підхопив хворобу під час вечірки перед Кубком Африки. Разом із ним розважався ще один гравець збірної — Маріо Леміна. Футболісти пропустили перший матч своєї команди на Кубку Африки. Вболівальники та експерти розкритикували гравців.