Чи прийде кінець? Що відомо про новий скандал, в який потрапило "Динамо" та Суркіс

Німецькі журналісти з'ясували, що з 2002 по 2016 роки кошти, які повинні надходити на рахунки Федерації футболу України, прямували на рахунки офшорної карибської кампанії "Newport Management Limited", яка обслуговувала київське "Динамо"

Чи прийде кінець? Що відомо про новий ск…

"З 2002 до 2016 року платежі від УЄФА надходили не на рахунки ФФУ, а на рахунки компанії" Newport Management Limited "на Британських Віргінських островах - структури, яка, нібито, належить президенту київського" Динамо "Ігоря Суркіса". Згідно з документами, отриманими завдяки платформі Football Leaks, з вересня 2002 по липень 2008 рр. УЄФА відправив ФФУ близько 50 млн швейцарських франків. З вересня 2006 по грудень 2016 року всього було відправлено 338,6 мільйонів євро, - йдеться в матеріалі-розслідуванні німецького видання Der Spiegel.

В ці платежі, які отримувала офшорна компанія входили фінанси: премії клубів за участь в єврокубках та за делегування гравців у національну збірну; виплати солідарності; гроші за тренування суддів, антірасистські кампанії, а також будівництво футбольних майданчиків.

У грудні 2016 року в УЄФА зробили спробу перевірити київське "Динамо" на відповідність правилам фінансового фейр-плей. Після вивчення рахунків клубу аудитори встановили, що "Newport Management Limited" має суттєвий вплив на фінансування "Динамо".

Журналісти також довели, що з рахунків цієї компанії виплачувалася зарплата працівників клубу та інколи і трансфери футболістів. Зв'язок між "Newport" і "Динамо" починається на початку 1990-х, коли Григорій Суркіс став керувати клубом. У жовтні 1992 року компанія отримала реєстрацію на Віргінських островах, а в липні 1993 року між сторонами було підписано угоду, яка в липні 2010 року була продовжено на 20 років.

Виходячи з угоди не ясно, хто володіє Newport, але журналісти впевнені, що компанія контролюється президентом "Динамо". Суркіс коментувати звинувачення німецьких журналістів фактично відмовився. При цьому "Динамо" звинуватило Der Spiegel в участі в кампанії з дискредитації клубу і "Newport", яку проводить ФФУ. Традиційна реакція останнім часом.

Які можуть бути наслідки? УЄФА вміє радикально і показово боротися з корупцією у власних рядах. Це і доводить справа екс-президента Мішеля Платіні. А тут ще й Григорій Суркіс втратив реальний вплив, позбувшись посад в європейській футбольній структурі (він був віце-президентом УЄФА з 24 травня 2013 року по 7 лютого 2019 року). Також "пред'яву" можуть висунути українські футбольні клуби, і структури, які недоотримали гроші, якщо і справді мали місце фінансові спекуляції. 

Цікаво, що це далеко не перший скандал, в який потрапив Григорій Суркіс. Раніше, Райнхард Гріндель вирішив покинути пост глави Німецького футбольного союзу через звинувачення в корупції і, зокрема, через те, що не проінформував про годинник вартістю 6000 євро, отриманий у 2017 році в подарунок саме від Григорія Суркіса. Про "скандал зі шубами" і згадувати вже не варто. 

Також були підозри на махінації керівництва "Динамо" і з виплатою коштів чернігівській футбольній школі за трансфер Ярмоленка в "Боруссію". 

Відтак, УЄФА може тепер одним махом відрубати негативний шлейф, який за структурою тягне український футбольний чиновник. Для цього потрібне вольове рішення. як і в справі Платіні. І якщо такий крок погодять в УЄФА, то і "Динамо", і Суркісів не врятують жодні юристи. Вболівальникам ж лише залишається сподіватися, що все відбудеться легким переляком.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook