Римські будні "синьо-жовтих", півфіналісти на літеру "І": Яким був двадцять другий день на Євро-2020

Першим щасливцями, які потрапили до півфіналу Євро-2020, стали команди Іспанії та Італії

Римські будні "синьо-жовтих", півфіналіс…

Іспанці в драматичній серії пенальті обіграли Швейцарію (1:1 – основний час, 3:1 – серія пенальті), а італійці виявилися сильнішими за бельгійців (2:1)

Колізей для України. Українська делегація в Римі проводила останній день перед відповідальною грою. Після прогулянки визначними історичними місцями Риму – Колізей, П’яцца Венеція та інші – українці повернулися до готелю. Довго перебувати на вулиці й не рекомендується, адже в Римі – справжня липнева спека.

До обіду тренерський штаб провів теоретичне заняття, а ближче до вечора команда виїхала на "Стадіо Олімпіко". Перед початком тренування головний тренер Андрій Шевченко та гравець Олександр Зінченко відповіли на запитання медіа з конференц-залу арени. Традиційні компліменти суперникам висловив наставник "синьо-жовтих". Також Андрій Шевченко, сподіваючись на підтримку української діаспори, запросив на гру й італійських уболівальників.

Після цього синьо-жовті вийшли на чудовий газон "Стадіо Олімпіко" в повному складі: Олександр Зубков приєднався до загальної групи, провівши повноцінне тренування з партнерами з команди. Тренерський штаб приділив чимало уваги тактиці та напрацюванню ігрової схеми на завтрашній поєдинок. За підсумками тренування та рівнем функціональної готовності гравців головний тренер Андрій  Шевченко визначиться зі стартовим складом на чвертьфінал.

Чи зупинить хтось Італію? Збірна Італії обіграла Бельгію (2:1) в матчі 1/4-ої фіналу Євро-2020. Команда Роберто Манчіні продовжила безпрограшну серію до 32-ох матчів, оновивши національний рекорд. Попередній рекорд встановили в період з 1935-го по 1939-ий рік, коли Італія під керівництвом Вітторіо Поццо не програвала 30 матчів поспіль.

Команда Роберто Манчіні здобула рекордну для себе 13-ту перемогу поспіль. Серія триває з 11-го листопада 2020-го року. Раніше Італія перемогла Естонію (4:0), Польщу (2:0), Боснію і Герцеговину (2:0), Північну Ірландію (2:0), Болгарію (2:0), Литву (2:0), Сан-Марино (7:0), Чехію (4:0), Туреччину (3:0), Швейцарію (3:0), Уельс (1:0) і Австрію (2:1). Загальний рахунок за 13 ігор – 36:2.

Італійці вийшли в півфінал великого турніру вперше з 2012-го року, коли команда грала в фіналі чемпіонату Європи, але програла Іспанії. На ЧС-2014 Італія не вийшла з групи, а на Євро-2016 вибула на стадії 1/4-ої фіналу. На чемпіонат світу 2018-го року Італія не вийшла.

А ще команда Роберто Манчіні здобула 15-ту перемогу поспіль, враховуючи матчі фінальної стадії першості і відбіркові етапи. Це рекорд турніру. Примітно, що італійці до цьього дня ділили рекорд з бельгійцями – по 14 перемог поспіль. Серія Бельгії, відповідно, перервалася на 14-ій грі.

Всього ж на першостях Європи Бельгія не грала в півфіналі з 1980-го року. Тоді збірна дійшла до фіналу, але поступилася Німеччині (1:2) у вирішальному матчі. Після цього бельгійці двічі завершували виступ на груповому етапі, 2016-го теж дійшли до чвертьфіналу, а в інших випадках не кваліфікувалися до фінальної частини турніру.

Пенальтійна статистика. Збірні Швейцарії і Іспанії (1:1, пенальті – 1:3) в серії пенальті в матчі 1/4-ої фіналу чемпіонату Європи допустили п'ять промахів. Це другий результат в історії Євро. Більше невдалих спроб зафіксували тільки в чвертьфіналі 2016-го між збірними Німеччини і Італії, які не змогли спільними зусиллями забити сім з 18 пенальті.

Швейцарське тріо пенальтистів Шер – Аканджі – Варгас встановило антирекорд чемпіонатів Європи. Ніколи раніше гравці однієї команди не промахувалися трьома ударами поспіль. Серії з двох невдач видавали німці Мюллер і Озіл, італійці Пелле і Бонуччі, нідерландці Франк де Бур і Стам, англійці Янг і Ешлі Коул, а також хорвати Ракітіч і Петріч.

Збірна Швейцарії стала четвертою командою, яка взяла участь в двох післяматчевих серіях за ходом одного турніру. 1996-го року пенальті по два рази били англійці і французи, 2016-го – поляки. Цікаво, що всі чотири збірні другу з серій програвали, а в ролі кривдників виступали німці, чехи, португальці й іспанці.

Герой, який програв. Воротар збірної Швейцарії Янн Зоммер відбив 10 ударів за матч проти Іспанії. Це новий рекорд нинішнього турніру. Також голкіпер відбив один пенальті в післяматчевій серії. У ще одному випадку Серхіо Бускетс поцілив у штангу.

Загалом голкіпер збірної Швейцарії Зоммер займає перше місце на Євро-2020 за загальною кількістю сейвів серед воротарів. Він відбив 21 удар. 16 з цих ударів завдали з меж штрафного майданчика.