Нестримна Італія, симпатичний Уельс: Яким був шостий день на Євро-2020

На чемпіонаті Європи з футболу завершилися поєдинки шостого ігрового дня, обійшлося без нічиїх

Нестримна Італія, симпатичний Уельс: Яки…

Матчі вчорашнього дня на Євро пішли за висхідною і зі "сухими рахунками". Спочатку в безбарвній грі Росія виграла у Фінляндії (1:0), потім валійці декласували турків (2:0), а на закуску Італія без шансів розгромила Швейцарію (3:0).

Чемпіонський графік "Скуадри Адзурри". Перемігши у другому турі Швейцарію (3:0) в Римі, збірна Італії набрала 6 очок в групі A і першою на турнірі гарантувала собі вихід в плей-оф. Нагадаємо, що в 1-му турі Італія розгромила Туреччину (3:0). Італійці вже не опустяться нижче другого місця навіть в разі поразки від Уельсу в останньому турі.

Це сталося в четвертий раз поспіль. Востаннє Італії не вдавалося вийти з групи на Євро-2004 – тоді вона набрала 5 очок і за додатковими показниками поступилася Швеції і Данії, які зіграли між собою дивний матч унічию (2:2) в заключному турі.

Команда Роберто Манчіні продовжила серію перемог до 10-ти матчів. Вона триває з 11-го листопада 2020-го року. Раніше Італія перемогла Естонію (4:0), Польщу (2:0), Боснію і Герцеговину (2:0), Північну Ірландію (2:0), Болгарію (2:0), Литву (2:0), Сан- Марино (7:0), Чехію (4:0) і Туреччину (3:0). Загальний рахунок за 10 ігор – 31:0. У наступній грі італійці зустрінуться з валійцями. Матч пройде 20-го червня.

Крім того, італійська команда продовжила безпрограшну серію до 29-ти матчів. Це другий показник в історії команди. Рекорд встановили в період з 1935-го по 1939-ий рік, коли Італія під керівництвом Вітторіо Поццо не програвала 30 матчів поспіль. Для його повторення потрібно ще одну звитягу. І на неї команда Роберто Манчіні, який очолив збірну Італії в травні 2018-го року, мабуть, здатна. А так емоційні італійці виконують гімн рідної країни.

А ще "Скуадра Адзурра" стала всього другої в історії командою, якій вдалося розпочати чемпіонат Європи з двох великих перемог. Раніше настільки переконливий старт видавала тільки збірна Нідерландів, яка 2008-го року рознесла чинних чемпіонів і віце-чемпіонів світу із загальним рахунком 7:1. З різницею 6:0 перші дві зустрічі проводила тільки чемпіонська Франція 1984-го, яка мінімально обіграла данців і знищила югославів.

Прорив Уельса. Після перемоги над Туреччиною валійці майже забезпечили собі вихід у плей-оф Євро. У цьому поєдинку першу скрипку взяв на себе Гарет Бейл, якого деякі експерти вже списували з рахунків, а він довів, що може все: і гольові передачі віддавати (обидва голи відбулися після його асистів), і вести партнерів за собою, і пенальті не забивати.

І взагалі – Бейл визнаний лідер колективу. Ось як форвард збірної Уельсу після матчу з Туреччиною емоційно звернувся до команди, взявши всіх в енергетичне коло.

Матч зупинять на честь Еріксена. Нападник збірної Бельгії Ромелу Лукаку заявив, що матч із Данією в Копенгагені в четвер, 17-го червня, зупинять на 10-ій хвилині. Паузу зроблять у честь півзахисника данців Крістіана Еріксена, який виступає під 10-им номером. Глядачі отримають можливість поаплодувати футболістові. Лукаку разом з Еріксеном разом грають за "Інтер".

Нагадаємо, що 12-го червня наприкінці першого тайму матчу Данії з Фінляндією в Копенгагені Еріксен знепритомнів і впав на газон. Півзахиснику надавали екстрену допомогу на полі протягом близько 15-ти хвилин, потім його в свідомості відвезли в лікарню і стабілізували стан.

Лукаку також попросив головного тренера своєї національної команди Роберто Мартінеса дозволити йому відвідати одноклубника по "Інтеру" в лікарні Копенгагена: "Я хочу туди поїхати. Казав про це тренерові, і він, очевидно, не проти".

Лікарі повідомили, що в Еріксена був серцевий напад, при цьому точні причини відразу встановити не вдалося, а всі тести – в нормі. Гравець збірної Данії та "Інтера" залишається в лікарні в стабільному стані.

Матч Данії та Фінляндії в суботу перервали після інциденту і відновили через півтори години. Данці програли стартову зустріч на Євро-2020 з рахунком 0:1.