Не такий футбол: Як пост-карантинна Бундесліга дає приклад українській Прем’єр-лізі

Німеччина стала першою європейською країною топ-рівня, в якій відновився перерваний через коронавірус футбольний чемпіонат

Не такий футбол: Як пост-карантинна Бунд…

Минулими вихідними відгули перші матчі після карантинно-коронавірусної паузи, і, попри традиційне бурчання скептиків, футбольний світ зарядився оптимізмом від Бундесліги.

"Важливо, що Німеччина – перша країна, яка відкрила двері в футбол. Сподіваюся, що за німцями будуть уважно спостерігати інші держави", – зазначив головний тренер збірної України Андрій Шевченко.

"Коли ми з моїм другом Францом Беккенбауером разом грали в Нью-Йорку, то й уявити не могли світ без футболу. Вітаю Бундеслігу з поверненням, продовжимо робити нашу роботу, щоби гра повернулася в усьому світі", – написав легендарний бразилець Пеле в Instagram.

Там же подякував німцям за відновлення футболу й епатажний шведський форвард "Мілана" Златан Ібрагімовіч. "Бундесліга. Сказали – зробили. Спасибі",– зауважив він. "Будь ласка", – відповіла шведу прес-служба німецької ліги. "Незабаром побачимося", – загадково відреагував Ібрагімовіч.

ПОРОЖНІ ТРИБУНИ. З міркувань безпеки ігри в Німеччині минули без глядачів. І саме на цей момент натискають скептики – мовляв, це несправжній футбол, втрачається його дух і таке інше...

Однак більшість усе ж визнала, що це краще, ніж нічого. А якщо порівняти з українськими реаліями, то це взагалі не проблема. Зважаючи на те, в якій жалюгідно тихій атмосфері проходили раніше деякі матчі української Прем’єр-ліги, таку "новинку" в нас, можливо, і не всі відчують.

Але в Німеччині траплялися і курйози. Зокрема, за відсутності галасливої публіки на трибунах було добре чути, як захисник "Шальке" Жан-Клер Тодібо нецензурно вилаявся на адресу нападника "Боруссії" Ерлінга Холанда. Під час одного з епізодів на початку першого тайму Тодібо крикнув Холанду: "Іди ... свою бабцю". Момент потрапив іще й у відеотрансляцію.

 

У відповідь на образу Холанд посміхнувся, а через декілька хвилин відкрив рахунок у матчі, забивши перший післякарантинний гол у світі.

 

Проте ось такі моменти виглядали дуже зворушливо. Після закінчення Рурського дербі гравці "Боруссії" влаштували перформанс: підійшли до порожніх секторів фанатських трибун стадіону, вклонилися та влаштували овацію.

 

СВЯТКУВАННЯ ГОЛІВ. За підсумками матчів вихідних у Німеччині розгорілася суперечка навколо берлінської "Герти", яка розгромила в гостях "Хоффенхайм" (3:0). Столичні футболісти бурхливо святкували голи, адже їхня перемога стала справжньою сенсацією.

Дійшло до того, що пішли розмови про застосування санкцій за таку поведінку. Справді, існує рекомендація Німецької футбольної ліги уникати таких вчинків. Але з’ясувалося, що це не більше, ніж рекомендація, жодних жорстких заборон чиновники не вводили. У спеціальному медичному протоколі, затвердженому перед поновленням сезону, їх немає. Тому "Герту" не покарали.

"Ми вже шість разів пройшли тестування, немає жодного позитивного результату аналізів, – зазначив Бруно Лаббадіа, який провів перший матч у ролі головного тренера берлінців. – Жодних контактів зі сторонніми давно не було. Емоції – частина футболу, а інакше не потрібно виходити на поле. Вся команда зітхнула з полегшенням. Сподіваюся, що люди нас зрозуміють".

ТЕСТИ. Німецький футбольний союз і Німецька футбольна ліга розробили спеціальний протокол, за яким живуть футболісти, тренери, персонали клубів, арбітри, журналісти і телемовники. Всі вони ще перед відновленням ігор здали близько 22,5 тисячі тестів. За бажанням можуть складати тести рідні та близькі футболістів, тренерів і арбітрів, разом з якими вони проживають. Щоправда, в обов'язковому порядку це зробити неможливо за законом.

При цьому, що важливо, фінансові витрати за це приблизно на половину взяли на себе клуби та футбольна влада. І на цьому нюансі в Німеччині, на відміну від України, надто не акцентують увагу. У нас же трохи по-іншому – тестування лягає винятково на клуби. Ну, не німці ми...

Якщо у когось із гравців у Німеччині виявлять коронавірус, то чемпіонат не скасують. Футболіста ізолюють, а інших ще раз ретельно перевірять. На відміну від Італії, в Німеччині спеціальний протокол дозволяє так чинити. Хоча можливі й винятки, як у випадку з дрезденським "Динамо" (там виявили два нові випадки зараження), чий матч проти "Ганновера" перенесли на пізніший термін.

МАСКИ. Ще одна особливість – резервний суддя повинен увесь матч працювати в масці. Її він повинен одягнути ще в підтрибунних приміщеннях, коли перевіряє екіпірування гравців. У масках проводять матч лікарі та масажисти, а також всі ті, хто перебуває в технічній зоні, – тренери та запасні футболісти.

ПІСЛЯМАТЧЕВІ ІНТЕРВ’Ю. Від них не відмовилися. Але виглядають вони незвично. Тренери та гравці після перших пост-карантинних матчів відповідали на запитання, тримаючи необхідну дистанцію.

Словом, німці показали приклад решті світу, як виходити з критичної ситуації та хоча би частково наближатися до нормального футбольного життя. Зрозуміло, не все воно виходить гладко, але загалом в Німеччині непростий іспит здали на належному рівні. На черзі – інші країни, які відновлюватимуть футбольні чемпіонати. Серед них і Україна. Зважаючи на стан справ у нашому футбольному господарстві, чомусь видається, що в нас усе це відбуватиметься трохи по-іншому... Хай там як, але якось треба це робити...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme