Не дотерпіли. Збірна України у Львові не змогла перемогти Боснію і Герцеговину

У важливому матчі відбіркового етапу ЧС-2022 українська футбольна команда зіграла внічию з боснійцями – 1:1

Журналіст Depo.Сектор
Не дотерпіли. Збірна України у Львові не…

Це третя нічия України в місті Лева. А ще тут – на стадіонах "Україна" й "Арена Львів" – "синьо-жовті" перемагали 17 разів. Проте не цього разу…

Як це було. Із перших хвилин побачили, що це не Фінляндія. Болгарський тренер боснійців пресингом не лякав. Атлетична команда налаштувалася на боротьбу і швидше на те, щоби не дозволити українцям пройти до воріт.

Щоправда, спрацював такий фактор, як шалена підтримка львівських трибун. Уже по закінчення першої третини першого тайму "синьо-жовті" повели в рахунку. Вийшла блискуча комбінація: Тарас Степаненко чудовим прорізним пасом вивів лівим флангом із глибини Віктора Циганкова, "динамівець" вчасно прострілив, а футболіст "Вест Гема" Андрій Ярмоленко майстерно закрив дальню штангу – 1:0.

Щоправда, витиснути максимум українським футболістам не вдалося. Не дотерпіли. Захисник Ахмедходжич підключився до атаки і вирівняв становище.

Стиль Петракова. Гра у 5 захисників не обов’язково означає захисний футбол. Так, у другому таймі футболісти збірної України намагалися грати за рахунком. Проте все ж флангові Едуард Соболь і Олександр Тимчик у будь-який момент готові були перекваліфікуватися у форвардів.

Показовий момент виник до перерви: Соболь несподівано для боснійців прорвався лівим краєм і, майже не дивлячись на протилежний бік, видав діагональ туди, де на всіх парах мчав Тимчик. І лише воротар збірної Боснії та Герцеговини блискучим сейвом врятував гостей.

І таких епізодів – дещо дрібніших і менше помітних уболівальницькому оку – не бракувало впродовж усього поєдинку. Кажуть, що Олександр Петраков дуже багато уваги приділяє тактиці. І видно, що в деяких моментах футболісти української команди діяли за почерком тренера.

Інша справа: такий футбол дуже енергозатратний. А в другому таймі – і це було помітно – господарі трохи втомилися. А боснійці за свій шанс, як це не прикро, зачепилися.

Фактор трибун. Не лише "Шева, Шева", як колись, але й скандування "Петраков" лунали з трибун. Вибаглива львівська публіка прийняла та визнала щирість і безпосередність нового наставника збірної України. І хоча деколи він діє трохи незрозуміло та занадто нервово (відома всім прес-конференція усього з 37-ми слів). Та все ж у ньому побачили свого. Та ще й українською спілкується, принаймні на офіційних заходах, – таке у Львові люблять.

Однак наприкінці гри скандувань "Петраков" уже не було чутно. А Гімн був. Та все ж уболівальники покидали стадіон розчарованими…

Україна – Боснія і Герцеговина 1:1

Голи: Ярмоленко, 15 – Ахмедходжич, 77

Україна: П’ятов, Тимчик, Забарний, Матвієнко, Кривцов, Соболь, Ярмоленко (Зубков, 82), Степаненко, Циганков (Булеца, 82), Шапаренко (Сидорчук, 72), Яремчук (Сікан, 72)

Боснія і Герцеговина: Шехіч, Чивіч, Хаджикадуніч, Ахмедходжич, Колашинац (Ковачевіч, 90+1), Хаджиахметовіч, Стевановіч, Гояк (Прцич, 58), Наліч (Саріч, 58), Джеко, Превляк (Деміровіч, 83)

Попередження: Чивіч, 11; Ахмедходжич, 19; Превляк, 63