Нарешті перемога: "Зоря" виграла у болгарського ЦСКА в Софії в Лізі Конференцій

Луганський клуб став першим серед українських представників у єврокубках, хто спромігся на перемогу в груповому етапі, – "Зоря" виграла в ЦСКА 1:0

Журналіст Depo.Сектор
Нарешті перемога: "Зоря" виграла у болга…

На відміну від "Динамо" та "Шахтаря" в Лізі чемпіонів, які не те, що на перемогу, а бодай на один гол не напрацювали, підопічні Віктора Скрипника нарешті потішили українських уболівальників футболу. Хоча спочатку здавалося, що знову матимемо фіаско.

Перший тайм виявився незвичним для "Зоря" та її головного тренера Віктора Скрипника. Він зазвичай звик грати першим номером, навіть подекуди авантюрно (як із "Шахтарем" – 1:6), а тут до перерви бронзові призери України повністю віддали контроль суперникам.

Статистика володіння м’ячем у першому таймі красномовна – 72% на 28% на користь софійського клубу. Футболісти ЦСКА нагнітали, багато пробивали у ворота (здебільшого невлучно), проте класу їм забракло для того, щоби покарати представників українського чемпіонату за таку бездарну гру.

Але після перерви ситуація перевернулася ледь не з ніг на голову. Футболісти українського клубу раптом заграли значно сміливіше, і вже за перші хвилин 6-7 другого тайму завдали не менше трьох ударів у ворота суперників.

А на 65-ій хвилині цілком закономірно, якщо судити за ходом гри, гості з України напрацювали на ефектний гол. Іранець Аллах'яр Сайядманеш видряпав м'яч і сильно пробив здалеку. Як з'ясувалося, це було правильне рішення, адже шкіряний влетів у правий нижній кут воріт – красивий гол. Воротар ЦСКА Густаво Бузатто нічим не зарадив – 0:1.

Після цього господарі намагалися вирівняти становище. Однак гравці "Зорі" вже не виглядали настільки кволими, як у перші 45 хвилин. Тож розгулятися вони ошелешеним опонентам уже не дали. Більше того, самі робили хороші випади – якщо би трохи більше холоднокровності та майстерності, то можна було би перемагати і з вагомішим рахунком.

Але й цього вистачило сповна, зважаючи на те, якими є результати наших клубів цього сезону на європейській арені...

ЦСКА (Софія, Болгарія) – "Зоря" (Луганськ, Україна) 0:1

Гол: Аллах’яр, 64

ЦСКА: Бузатто, Туріцов, Матей, Лам, Мазіку, Йомов (Крастев, 83), Жеферсон (Вйон, 73), Кері (Варела, 57), Мухар, Кайседо, Вілдсхут (Бьо, 73)

"Зоря": Мацапура, Фаворов, Імереков, Цвек, Снурніцин, Громов, Хомченовський, Булеца (Крістіан, 87), Аллах’яр, Гладкий, Шахаб

Попередження: Матей, 46; Вілдсхут, 69; Кайседо, 78; Мазіку, 84; Лам, 86 – Хомченовський, 28; Цвек, 89; Фаворов, 90+7

Вилучення: Вйон (ЦС), 90+3 (груба гра з ризиком травми для суперника)