Мінімально слабші. Чого не вистачило "Динамо" в матчі з розібраною "Барселоною"

У матчі 4-го туру групового етапу Ліги чемпіонів "Динамо" програло "Барселоні" (0:1) на "Олімпійському"

Мінімально слабші. Чого не вистачило "Ди…

Команда Мірчі Луческу не виглядала безнадійною. Однак наш рівень зараз такий, що навіть "Барселоні" в її чи не найгіршому стані – й ігровому, і психологічному – нам протистояти важко. І цей каталонський клуб здатний обіграти чемпіонів України на класі.

Вічна проблема форварда. Кого поставити на вістря атаки – на таке запитання не може відповісти жоден тренер "Динамо", чи то невдаха, яких останнім часом не бракувало, чи успішний Мірча Луческу.

Ось і цього разу румунський фахівець не знайшов кращого варіанту, як із перших хвилин відрядити в напад номінального півоборонця Гармаша. Венесуелець Рамірес і білорус Шкурін залишилися в запасі. Про Супрягу скоро, мабуть, і не згадуватимуть.

Але саме у протистоянні з "Барселоною" стало помітно, що з Гармаша форвард так собі. Принаймні в цій грі він виглядав дещо чужорідним тілом у київському ігровому ансамблі.

Пружина Луческу. Але не на нападнику румунський "хитрий лис" Мірча Луческу зробив головний акцент. Він знову добре підготувався до суперника. Пощастило, що "Барселона" перебуває в занепаді, тож із каталонським клубом у такому стані можна принаймні спробувати зіграти на рівних.

Київська команда спробувала та зіграла від захисту, але за першої ліпшої можливості "Динамо" розпрямляло пружину атак, і подекуди це виходило непогано. Лише епізодично футболісти українського клубу демонстрували відкритий і веселий футбол.

Більше все ж було обережності – і, можливо, це зіграло з "Динамо" злий жарт. А якби ризикнули та намагалися нав’язати суперникам свою гру? Але не такі методи в дідуся Мірчі…

Як це було. Хороша комбінація вийшла в "Динамо" в середині першого тайму, однак Шапаренко після паса від Циганкова не влучив добре у м’яч, змарнувавши нагоди.

Згодом іще одна хороша комбінація господарів, і на ударній позиції опинився уругваєць де Пена – сейв здійснив воротар "Барселони" тер Стеген. До речі, цей удар виявився єдиним на дві команди, коли м’яч у першому таймі поцілив у рамку воріт.

Далі знову Шапаренка вивели на ударну позицію – поруч зі стійкою.

На 32-ій хвилині Лангле після розіграшу штрафного поцілив у штангу, "динамівцям" відверто пощастило. Взагалі в деякі ігрові епізоди гості добряче притискали господарів.

На початку другого тайму футболісти українського клубу ще більше притискалися до власних воріт. Але й про атаки не забували, хоча робилди це рідше. Зокрема, Караваєв після відскоку м’яча з воротарського майданчика за межі карної зони пробив поруч із "дев’яткою".

А далі арбітр призначив пенальті за начебто фол Кендзьори на Ансу Фаті. Але потім побіг переглянути ВАР і скасував своє рішення.

Та все той же Фаті все ж відзначився влучним ударом під поперечину. Каталонці таки досягнули свого. Після прострілу з правого флангу м'яч за допомогою рикошету від "динамівця" потрапив до Ансу Фаті, який і став автором гола.

На 78-ій хвилині мав нагоду краще пробити Буяльський. Проте в його виконанні швидше вийшов пас на воротаря, ніж удар. А найреальніший шанс виник на 82-ій хвилині, коли після багатоходівки Циганков небезпечно пробив, однак воротар тер Стеген витягнув м’яч – чудовий сейв німця.

Ще пробивав після стандарту захисник Забарний, але нічого з того не вйишло. "Барселона" перемогла і в Києві.

"Динамо" (Україна) – "Барселона" (Іспанія) 0:1

Гол: Фаті, 70

"Динамо": Бущан, Кендзьора (Тимчик, 77), Сирота, Забарний, Караваєв, Сидорчук, Буяльський (Леднєв, 81), де Пена (Вербіч, 77), Циганков, Шапаренко (Шепелєв, 81), Гармаш (Вітінью, 71)

"Барселона": тер Стеген, Мінгеса, Лангле (Араухо, 79), Ерік Гарсія, Жорді Альба, Бускетс, де Йонг, Ніко Гонсалес, Гаві (Дембеле, 65), Депай, Фаті (Бальде, 87)

Попередження: Гармаш, 41; Буяльський, 45+1 – Ерік Гарсія, 20; Гаві, 46; Лангле, 50