Фальшивий фінальний акорд: "Зоря" поразкою попрощалася з Лігою Європи

У заключному матчі групового етапу Ліги Європи луганська "Зоря" програла на виїзді португальській "Бразі" з рахунком 0:2

Фальшивий фінальний акорд: "Зоря" поразк…

Мажорної ноти від луганського клубу не прозвучало. Хоча українські вболівальники сподівалися на неї, зважаючи на дві попередні оптимістичні перемоги – над грецьким АЕКом (3:0 у гостях) і англійським "Лестером" (1:0 у Запоріжжі). Тож хотілося остаточного підтвердження у Бразі, що три стартові поразки на старті турніру прикра випадковість.

Не вийшло, доводиться спускатися з небес на землю та визнавати, що такі результати закономірні. Попри все, два справді найсильніші колективи цього квартету продовжують боротьбу у єврокубках. А "Зорі" довелося задовольнитися вже традиційним для українських клубів третім місцем. Начебто не останні, але і до вершин не можемо добратися – як у відомій класиці…

А загалом – португальський і український клуби запропонували один одному такий собі веселий футбол, у якому не бракувало хорошої динаміки та швидкостей. Тож гра мала подобатися вболівальникам. Адже суперники діяли у власне задоволення та дарували сяке-таке видовище для гурманів.

Уже в першому таймі стало зрозуміло, що поборотися заочно за перше місце футболістам "Браги" не вдасться, бо в паралельному матчі англійський "Лестер" без проблем розбирався з грецьким АЕКом, виграючи 2:0 уже на 14-ій хвилині. Тож португальці фактично втратили шанси випередити британців.

Тому турнірні завдання відпали (луганці втратили всі можливості на продовження боротьби в єврокубках іще раніше). І командам у Бразі залишилося грати у футбол, у який вони вміють. З’ясувалося, що господарі вміють грати гостріше з небезпечними забіганнями та створенням моментів біля воріт, які захищав голкіпер Шевченко.

Натомість підопічні Віктора Скрипника вміють більше налягали на позиційний і комбінаційний футбол, вони більше тримали м’яч, але й до хороших епізодів попереду теж справу доводили. Однак до перерви реалізувати ту відносно велику кількість слушних нагод нікому не вдалося.

Та все ж гострота, мабуть, річ важливіша у футболі від академічності. Тож згодом усе стало на свої місця. На 61-ій хвилині черговий гострий випад господарів приніс результат. Активний Галено розхитав захисника луганської команди Фаворова, пробив у ворота, а там, намагаючись врятувати ситуацію, м’яч підправив оборонець "Зорі" Абу-Ханна, на якого і записали автогол.

Українська команда так і не встигла прийти до тями, як португальці відзначилися вдруге – після цього все у цьому матчі та й груповому турнірі загалом стало зрозуміло (хоча до честі гостей з України, вони намагалися хоча би один гол відіграти).

Висновок такий: "Зоря" Віктора Скрпиника не провалилася в Лізі Європи, але й чогось видатного не продемонструвала. Побачили ми такий собі середній рівень українського футболу та нашого чемпіонату, слабший від португальського і тим паче англійського, але сильніший від грецького…