Дотиснули. Як українські футболісти залишили собі шанси на чемпіонат світу

У впертому поєдинку на стадіоні "Біліно Поле" в Боснійській Зениці збірна України обіграла господарів поля з рахунком 2:0

Дотиснули. Як українські футболісти зали…

Враховуючи те, що французи в Гельсінкі теж впоралися із завданням, обігравши Фінляндію 2:0, збірна України Олександра Петракова виконала основне завдання та пройшла у стикові матчі. Хоча це було досить важко.

Спочатку зав’язли. Багато сумбуру, нервів, помилок. Пресинг футболістів збірної Боснії та Герцеговини дещо вплинув на "синьо-жовтих". Вони дещо зніяковіли та погодилися на жорсткі умови, які запропонували господарі поля.

Попереднього матчу слабші від боснійців болгари дозволили нам атакувати, створити аж 36 моментів, ми й домінували у грі. Зовсім по-іншому діяли гравці боснійської команди. Вони в деяких епізодах просто не давали дихати, а наші не впоралися з натиском.

Таким чином з’явилася певна неузгодженість у діях, що призводило до простих помилок. Деколи (особливо в першому таймі) складалося враження, що українські футболісти не знають, як пройти до воріт суперників. Це виникало занепокоєння.

Потім "відпустило". Але впертість і наполегливість зазвичай приносить результат. "Синьо-жовті" продовжували контролювати м’яч. І це принесло результат. Одна з атак у другому таймі виявилася результативною.

Проте остаточно заспокоїти гру підопічним Олександра Петракова так і не вдалося. Аж надто заведеними виглядали балканці. Чи не стимулювали їх часом десь зі Скандинавії?..

А загалом – усе в стилі футбольних колективів із того краю. Чимало провокацій, надмірна агресія, готовність не лише в футбол пограти, а, якщо треба, й побитися – до такого протистояння українські футболісти мали готуватися. Як засвідчила гра, належним чином не підготувалися

Тому на "Біліно Поле" відбулася справжня битва. Видвищності їй бракувало, проте внутрішній нерв тримався дуже потужно. Головне в таких іграх – результат. Для чого він боснійцям – незрозуміло. Для українців він же був дуже і дуже важливим.

Погасив напругу гри гол на контратаці від Довбика. Тепер чекаємо жеребкування стикових матчів, яке відбудеться 26-го литсопада, а потім – і безпосередньо березневих поєдинків.

Як це було. Українці розпочали з обстрілів здалеку. На 6-ій хвилині Руслан Малиновський здалеку – поруч зі стійкою. На 13-ій Зінченко вистрелив із-за меж штрафного майданчика – м’яч пролетів біля іншої штанги. Це виглядало доволі оптимістично.

На 20-ій хвилині на простріл від Соболя ледь не відгукнувся Яремчук, але в падінні до м’яча не добрався, ще одна хороша нагода для українців. Далі перший удар Яремчука в площину – голкіпер Васіль, який колись грав у луганській "Зорі", відбив.

У відповідь на 27-ій хвилині Деміровічу створили момент, він пробив з лету, але, на щастя для українців, у рамку не влучив. Через хвилину пристрілку продовжив Ярмоленко – і теж невлучно.

Перед самою перервою лише стійка воріт врятувала "синьо-жовтих" від явного гола.

Другий тайм – за тим же сценарієм. Україна намагалася нагнітати та володіла територіальною перевагою.

На 57-ій хвилині триходівка Зінченко – Малиновський – Яремчук ледь не завершується ударом Романа, проте захисник в останній момент зумів вибити м’яч на кутовий. У цій комбінації варто відзначити чудовий пас Руслана, який розрізав оборону гостей.

І нарешті на 58-ій хвилині Зінченко опинився у потрібному місці перед воротами гостей. Усе розпочалося з проходу лівим флангом від Циганкова і прострілом на Ярмоленка, той лише торкнувся м'яча, який відлетів до Зінченка – і є перший гол!

Після цього Малиновський вистрелив повз ворота боснійців. А далі – другий гол. Контратака збірної України виявилася результативною. Форвард "Дніпра-1" втік майже зі своєї половини поля, вийшов сам-на сам із воротарем боснійців і спокійно пробив у ближній кут.

Це все! Хоча той же Довбик міг забивати вдруге, проте не використав свій наступний вихід на ворота суперників – захисник боснійців вибив м’яч із порожніх воріт.