Тимчасовий варіант: Хто очолить "Шахтар" після Каштру

Донецький "Шахтар" офіційно оголосив, що екс-капітан клубу Дарійо Срна увійшов до тренерського штабу Луїша Каштру

До цього хорватський футболіст, якого не так давно карали за допінг, виступав в італійському "Кальярі", а тепер розпочав тренерську кар'єру. 37-річний Срна грав за "Шахтар" з 2003-го по 2018-ий рік. За цей час він провів 536 матчів – це рекорд клубу. Разом із "гірниками" Срна виграв 26 трофеїв – Кубок УЄФА, 10 чемпіонських, 7 Кубків і 8 суперкубків України.

Уже давно не є таємницею, що Дарійо Срна, попри не дуже позитивну ігрову репутацію (симуляції на полі, схильність до ігрових маніпуляцій і таке інше), має дуже тісні стосунки з президентом "Шахтаря" Рінатом Ахметовим. За тренерства Мірчі Луческу він був другим за впливовістю у головного боса донеччан. Після відходу румуна став першим у цій ієрархії.

Олігарх, який зі зрозумілих причин не надто глибоко до найдрібніших деталей вникав у справи клубу, часто радився саме з хорватом. Подейкують, що це Срна врятував від відставки тепер уже колишнього головного тренера Паулу Фонсеку на початку його перебування у "Шахтарі" після провалу в Лізі чемпіонів.

І взагалі, хорватського футболіста вже впродовж багатьох років у футбольних кулуарах називають майбутнім наставником команди. Недаремно ж він успішно пройшов тренерські курси в Україні.

"Якби я пішов у "Реал" чи будь-який інший великий клуб, то став би одним із найбільш високооплачуваних гравців. Але тут я капітан, гравець зі суперстатусом. Я вагався, але в підсумку наважився залишитися у "Шахтарі" і не помилився. Тут рай на землі", – зізнавався колись в одному з інтерв’ю Дарійо Срна.

Дещо опустив хорвата з небес на землю допінговий скандал, через який його дискваліфікували на 17 місяців. "Для мене це був великий і несподіваний удар, – розповідав один із символів "Шахтаря". – Я все життя був професіоналом і завжди жив за правилами. І тут ситуація, в якій я мало винен. Деякі люди зробили помилки, і проба виявилася позитивною. Це найважчий момент в моєму житті, але я вийшов з нього ще сильнішим. Жив у страху і без сну 6-7 місяців. Для мене було важливо очистити своє ім'я від цього. Найважчим було рішення про припинення виступів. Не міг цього робити. Не було сил, не було мотивації. Почувався погано, що покинув команду, але тоді це було для неї краще".

У щирості цих слів Дарійо Срни можна засумніватися, але факт залишається фактом: довелося йому "перекантуватися" в італійському "Кальярі", де після вимушеної дискваліфікаційної паузи зірок із неба не хапав. Стало помітно, що з футболом ветерану пора "зав’язувати".

Останніми роками з’являлися чутки, що донецький патрон хорватського футболіста Рінат Ахметов після всіх цих скандальних подій дещо охолов до свого друга. Але, як бачимо, це не зовсім так. Зараз у "Шахтарі" Дарійо Срну зустрічають, як легенду.

 

Достеменно спрогнозувати, коли саме Срна очолить "Шахтар", зараз неможливо. Багато що залежить від того, які підуть справи у ще одного португальця біля керма команди – Луїша Каштру, наскільки його союз із "гірниками" виявиться міцним, як ладнатиме новий головний тренер із футболістами.

Але Дарійо вже підбирається – це однозначно. Тобто все у донецькому футбольному колективі йде за планом, який колись там розробили собі Ахметов і компанія…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор