Бергамське розчарування: 3 причини, чому Малиновському далеко до Шевченка в Лізі чемпіонів

У чвертьфінальному матчі Ліги чемпіонів італійська "Аталаната" з Русланом Малиновським поступилася французькому ПСЖ з рахунком 1:2

Бергамське розчарування: 3 причини, чому…

До 90-ої хвилини попереду були футболісти з Бергамо, і здавалося, що вже ніщо не завадить їм пройти "мільярдерів із Парижа". Проте останні миттєвості гри все перевернули з ніг на голову – Неймар, Мбаппе та компанія зробили свою справу та вирвали перемогу.

Навіть попри таке фінішне фіаско, "Аталанту" дуже не критикують. Поразка від ПСЖ жодним чином не заперечила унікальність цього колективу. Нас же більше цікавить український слід у ньому. Руслан Малиновський зіграв у чвертьфіналі 36 хвилин, традиційно вийшовши на заміну. Від авторитетного порталу Whoscored він отримав найвищу оцінку серед усіх гравців бергамського клубу, які з’явилися після перерви (5,91), однак це нижче від футболістів стартової одинадцятки.

Останнім часом і в Італії, і в Україні Малиновського часто порівнюють з Андрієм Шевченком, який свого часом творив подвиги в Лізі чемпіонів з неперевершеним на той момент "Міланом". Однак навіть учорашній поєдинок лише підтвердив, що ці порівняння явно не на користь Руслана.

Команда. Незважаючи на те, що "Аталанта" своєю грою закохала в себе багатьох уболівальників, і не лише в Італії, до того "Мілана" із розсипом зірок їй далеко. У Бергамо тренер Джан П’єро Гасперіні створив потужний колектив із, будьмо відвертими, футболістів середнього рівня, а в "Мілані" тоді грали справжні зірки світового масштабу, які ще й об’єдналися у потужну команду, однією з найяскравіших особистостей якої був український форвард Андрій Шевченко.

Ігрові якості. Нападника з півзахисником було би складно порівнювати, якби Малиновського в "Аталанті" не зробили більше атакувальним гравцем. Принаймні в національній збірній України він виконує трохи іншу роль. Проте навіть якщо відкинути цей розподіл за амплуа, ігрові дані Шевченка, котрий вигравав "Золотий м’яч" переважають можливості Малиновського. Так, Руслан невпинно прогресує, однак велике запитання, чи встигне він вийти хоча би приблизно на рівень Андрія. Малиновському вже 27, а футбольний вік, як відомо, недовгий.

Статус. Шевченко в тому "Мілані" був незмінним гравцем основної обойми, його вважали лідером клубу. Малиновський в "Аталанті" – гравець ротації, і наразі йому не вдається змінити цей статус-кво. Руслан зазвичай успішно виходить на заміну, проте стабільності йому, за великим рахунком, бракує, звідси і брак довіри від головного тренера. Ситуація може змінитися вже наступного сезону, але навряд чи відбудуться кардинальні зміни в цьому плані.

І все ж півзахисник "Аталанти" Руслан Малиновський перший сезон в італійському клубі в одній із найсильніших європейських ліг може занести собі до активу. 27-річний українець забив 9 голів (1 з пенальті) і зробив 6 асистів у 44-ох матчах за клуб з Бергамо. Команда хавбека фінішувала третьою в турнірній таблиці Серії А і завоювала право грати в групі Ліги чемпіонів сезону-2020/2021.

А цього розіграшу найпрестижнішого світового клубного турніру більше не залишилося італійських команд. Це означає, що клуб із Серії А не зможе виграти Лігу чемпіонів 10 років поспіль. У сезоні-2009/2010 трофей брав "Інтер". Триваліша перерва в італійських клубів була лише в Кубку чемпіонів – 16 років: в сезоні-1968/1969 переміг "Мілан", а "Ювентус" виграв турнір в сезоні-1984/1985.