Лондон не вражений: Як Ярмоленко провів перший матч у старті за "Вест Хем"

Вчора у матчі на Кубок Англійської Ліги "Вест Хем" здобув вольову перемогу на полі "Вімблдона" (3:1)

Лондон не вражений: Як Ярмоленко провів…

Вперше у складі лондонців в офіційному сезоні з перших хвилин на полі з'явився український легіонер Андрій Ярмоленко. А отже є привід поговорити про позитивні та негативні моменти його виступу. Нажаль, других було дещо більше.

Позитив

Андрій відіграв майже весь матч. Його замінили на 90-й хвилині, а це ознака того, що з фізикою у Ярмоленка повний порядок. Принаймні, тренер не став прибирати українця з поля першим, хоча у "Вест Хема" дуже довго не виходило переламати хід гри, навіть після того, як суперник вже у середині першого тайму залишився в меншості.

Ярмоленко не соромився бити по воротах. За матч Ярмоленко завдав 6-ти ударів по воротах - більше за нього не бив в команді ніхто. Погано, що лише 2 з цих 6-ти ударів були в площину, але сам факт того, що українець брав ініціативу на себе і загрожував чужим воротам, вже тішить. Значить, Ярмоленко адаптується і не боїться відповідальності. Відчуває довіру з боку партнерів.

Вихід Ярмоленка = перемога. Так, це лише Кубок ліги і суперник з англійської "трясовини", який ще і майже весь матч грав вдесятьох. Але перемога є перемога, і тепер у Ярмоленка є повне право асоціювати успіх "Вест Хема" з собою. Адже у всіх трьох матчах АПЛ, в яких Андрія не випускали на поле з перших хвилин, "Вест Хем" програвав, а тут перший вихід у старті - і одразу ж перемога.

Негатив

Ярмоленко відіграв не так яскраво, як інші. Незважаючи на слабкість суперника та достатньо експериментальний склад своєї команди, Андрій не був кращим за багатьох своїх партнерів. Про це говорять не лише оцінки від WhoScored, де Ярмоленко з балом 7.49 опинився на 7-му місці серед своїх одноклубників, але і голосування у офіційному "твіттері" клубу на звання кращого гравця матчу. Там Ярмоленка не було навіть серед чотирьох претендентів. Хоча цей матч мав стати бенефісом українця - він мав доводити своє право на вихід з перших хвилин не лише в кубкових змаганнях.

Нуль результативних дій. Ярмоленко був корисним в атаках, але не досяг головної мети - не відзначився голом, або ж хоча б результативною передачею. Саме за ці показники футболістів люблять вболівальники, саме ці аргументи є вирішальними для тренерів, коли вони обирають стартовий склад.

А найсумніше те, що Артур Масуаку, який замінив Ярмоленка на 90-й хвилині, вже за одну хвилину на полі встиг зробити "асист" на Чічаріто, коли той забивав третій гол в матчі. Зробив гольову передачу в грі і ще один конкурент українця за місце в основі - Роберт Снодграсс. Така от різниця в ефективності. Не дуже приємна для Ярмоленка.

Багато помилок в передачах. Як для матчу з представником третього дивізіону Ярмоленко дуже багато помилявся в пасах. Він має найнижчий процент точності передач серед усіх гравців своєї команди (74,2%), окрім Мікейла Антоніо, який вийшов вже наприкінці гри. Також у Ярмоленка жодного точного "кроссу" в матчі. Це трохи бентежить і це точно не залишиться поза увагою тренерського штабу "Вест Хема". Адже позиція, на якій грає Андрій потребує трохи вищої ефективності в пасовій грі.

Думки вболівальників в соцмережах щодо виступу Ярмоленка також розділилися. Комусь сподобалася активність Андрія, а декому здалося (і небезпідставно), що українець ще не готовий до гри на високому рівні.

"Немає сумнівів, що тріо Ярмоленко - Арнаутовіч - Феліпе Андерсон скоро буде основним в команді попереду".

"Ярмоленко ще не став "кінцевим продуктом" і виглядав блідо".

"Ярмоленку треба більше часу на полі, аби поліпшити свою форму".

"Феліпе Андерсон та Ярмоленко насправді дуже-дуже чудово зіграли! Робота ніг Ярмо - це щось!"

Така от неоднозначна реакція на неоднозначний матч українця. Втім, результат і 90 хвилин на полі - головний позитивний підсумок для Ярмоленка і тих, хто переживає за Андрія. Будемо сподіватися, що далі буде краще. І головне - будуть результативні дії. Саме їх від українського футболіста потребує футбольний Лондон.