Для чого Зеленському "віртуальна" Олімпіада в Україні

Україна хоче спробувати отримати право провести Олімпіаду в 2030 або 2032 році

Журналіст Depo.Сектор
Для чого Зеленському "віртуальна" Олімпі…

В Офісі президента заявили, що Україна готується до участі в конкурсі на право проведення Олімпійських ігор. Про це повідомив глава Офісу президента Адрій Єрмак. За дорученням президента Володимира Зеленського, ОП і Національний олімпійський комітет працюють над приїздом в Україну глави Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха. Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт зазначив, що глава НОК Сергій Бубка вже працює над участю в конкурсі на проведення літньої Олімпіади.

Це не вперше команда Зеленського "запалює" українців цією ідеєю. Спершу повідомлення про Олімпійські ігри в Україні з'явилися в липні торік. Восени 2019 року про можливість спільного проведення змагань в унісон заговорили Володимир Зеленський та президент Білорусі Олександр Лукашенко. Так чи інакше, а рік нічого окрім розмов не відбувалося.

Міста-господарі подають заявку про проведення Олімпіади як мінімум за сім років до турніру. Найближчі Олімпійські ігри, на проведення яких Україна може подавати заявку, – це зимова Олімпіада 2030-го року чи 2032-го. Існує неформальне твердження, що і новачкам рідко одразу ж довіряють проводити змагання такого рівня. Тому треба спершу розпочати зведення необхідної спортивної інфраструктури і паралельно намагатися отримати право на Олімпіаду.

На ОІ-2030 претендують японське Саппоро, норвезький Ліллехаммер, які вже приймали такі змагання, польська Варшава, чеська Прага і казахстанські Алмати, які були серед претендентів на Олімпіаду-2022, але поступилися Пекіну. На Олімпіаду-2032 претендують Баку (Азербайджан), Сараєво (Боснія і Герцеговина), Делі (Індія), Торонто (Канада), Будапешт (Угорщина), Найробі (Кенія), Брісбен (Австралія), Буенос-Айрес (Аргентина), Доха (Катар), Стамбул (Туреччина), Мадрид (Іспанія) і Санкт-Петербург (Росія). Як бачимо список конкурентів дуже серйозний. Тому усі ці заяви без жодних реальних кроків виглядають аж надто популістичними.

Окрім цього проведення Олімпіади є збитковою подією. Організатори літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо витратили 12,6 мільярдів доларів. І це ще середній бюджет. До слова, Росія на зимову Олімпіаду в Сочі виділила 51 мільярд доларів, адже їй довелося усю інфраструктуру будувати з нуля. Чи готова Україна, де різко падає ВВП і загалом рівень економіки, до таких подій - питання риторичне.

Отож, як ми бачимо, за Олімпіаду команда Зеленського бореться хіба на рівні заяв. Ймовірно, таким чином для свого електорату напередодні місцевих виборів малюють картинку "світлого майбутнього". Рівень довіри до президента падає і чому б не намагатися підняти її такими популістичними заявами. Саме для цього і потрібна "віртуальна" Олімпіада для Володимира Зеленського. За реальну ж боротися надто затратно та й невідомо чи потрібно. Ось такі сумні реалії...

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme