"Злива пенальті" та "кусачі" аутсайдери: Головні тенденції ЧС-2018 на Росії

Чемпіонат світу з футболу 2018 року лише переступив турнірний екватор, але висновки щодо головних тенденцій турніру можна робити вже зараз

"Злива пенальті" та "кусачі" аутсайдери:…

На Depo.Сектор головні "фішки" футбольного мундіалю на Росії, якими він вже сильно відрізняється від попередників.

Велика кількість 11-метрових. Вже на стадії групового етапу мундіалю на Росії було призначено 20 ударів "з точки", що є набагато більшою кількістю, аніж попередні рекорди світових першостей – по 18 пенальті у мундіалях 1990 року (у Італії), 1998 року (у Франції) і 2002 року (у Південній Кореї і Японії). Але там мова була про весь турнір, а тут ще навіть плей-офф не розпочався!

Звичайно ж, така злива 11-метрових пояснюється введенням на російському мундіалі системи VAR (відео-асистентів арбітра), яка допомагає суддям помічати більше порушень правил в карних майданчиках, і як результат – частіше вказувати на "точку".

Відсутність "сухих" матчів. На ЧС-2018 вже встановлено рекорд за кількістю матчів поспіль, в яких було забито хоча б один гол. Наразі таких матчів вже 36. І це набагато більше за попередній рекорд, який був встановлений 64 роки тому – на ЧС-1954, у 26 іграх поспіль якого забивався хоча б один м'яч.

Таку тенденцію також можна пояснити вже згаданою системою VAR. Адже в багатьох поєдинках, які мали шанси завершитися "нулівкою", пенальті та рішення арбітрів, ухвалені за допомогою технологій, "розкривали" гру і змінювали рахунок на табло.

Вирівнювання рівня збірних. Іран на рівних бореться з Португалією та Іспанією, Франція "на жилах" перемагає Австралію, а Ісландія відбирає очки у зіркової Аргентини. На чемпіонатах світу майже не залишилося відверто слабких команди, і хоча виключення у вигляді Панами все ж знаходяться, не відзначити той факт, що у футбол на рівні збірних навчилися непогано грати майже в усьому світі, неможливо. Тому бажаючим посперечатися з розширенням складу учасників ЧС до 48-ми у 2026 році доведеться пояснити, чому навіть у Саудівської Аравії виходить до останніх хвилин зберігати інтригу в протистоянні із зірковим Уругваєм.

Багато голів зі штрафних. На чемпіонаті світу, який зараз триває на Росії, ще 19 червня перевершили показник попереднього мундіалю по голам, забитим прямими ударами зі штрафних. Якщо на ЧС-2014 в Бразилії за весь турнір було забито лише 3 голи прямими ударами зі штрафного, то на мундіалі-2018, на якому тиждень тому ще було не зіграно навіть всіх матчів першого туру групової стадії, вже забили 4 м'ячі зі штрафних. А після цього цю кількість збільшили майже до десятка.

Про що це говорить? По-перше, про те, що сучасний футбол вимагає більш уважного ставлення до використання "стандартів" – проходити чужі редути стає все складніше, тому штрафні і кутові стають серйозною зброєю. По-друге, зростає індивідуальна техніка виконання штрафних ударів самими гравцями. Футболісти багато відпрацьовують "постріли" зі стандартів на тренуваннях і, як бачимо, це приносить свої плоди.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme