Як "олдскульні" фанати "Динамо" в Олександрію виїзд катали

Ще до матчу киян в 1/4 фіналу Кубка України з "Олександрією" (0:1) між командами відбулася очна зустріч у чемпіонаті України

Як "олдскульні" фанати "Динамо" в Олекса…

Як повідомляє Depo.Сектор, ультрас "Динамо" розповіли про цікавий виїзд до Олександрії у "Фейсбуці", де на трибунах були фанати, які вболівали за "Динамо" ще з часів СРСР.

"Цікавий був виїзд у суботу. Чим саме? Складом на гостьовому секторі.
Ось заходить вельми поважний фанат. Його перший виїзд відбувся ще за радянських часів, коли за звичайну фанатську "розу" можна було потрапити до відділку міліції, а за жовто-блакитний прапор – на допит до КДБ. Юний Саша Шовковський тоді лише подавав м’ячі на Республіканському стадіоні, а ця людина вже їздила за командою, згодом безпосередньо брала участь у подіях, які згадані у рядках старої динамівської пісні - "мы коней в "Лужниках" гоняли".

За його плечима – незлічена кількість виїздів, сутичок з опонентами й ворогами, веселих та сумних історій, війна на Сході. СРСР розвалився, "Лужнікі" вже двічі реконструйовано, ЦСКА (Москва) давно не грає проти киян, нові пісні оспівують вже "вєчно первого Сашу Шовковского".

Як "олдскульні" фанати "Динамо" в Олександрію виїзд катали - фото 1

А ось ще один дядько. Йому вже трохи за тридцять. Його перший виїзд припав на той час, коли у кишенях фанатів були не гривні, а купони. Час, коли нинішній головний тренер "Динамо" ще забивав за "Шахтар", а термінів "забівон", "фейр-плей", "ЗОЖ", "стікер" навіть не існувало у фанатському слензі. Про "ультрас" тоді лише чули, що вони десь є у Італії, виїзд у кілька десятків "хохлів" вважався масовим, а якщо на "домашку" приходило більше "сотки" - це мала бути якась надзвичайна гра, наприклад, фінал Кубку України.

Тоді на "Республіканському стадіоні" (зараз - НСК "Олімпійський") регулярно збиралися десятки тисяч киян, але не на футбол, а щоб придбати собі якійсь одяг чи взуття на величезному речовому ринку. Цей чолов’яга з друзями з тих суворих часів і досі в русі, "пробив" багато екзотичних виїздів у міста, де вже не існує футбольних клубів, та країни, де "Динамо" або збірна грає раз на 10 років.

А ось ще одна група дядьків у віці 30+. Коли вони починали їздити за "Динамо", турецькі "майже фірмові" динамівські футболки Реброва та Шевченка були у кожному київському дворі, де хлопці грали у футбол. Атрибутика "Динамо" продалася вільно, й "рози" фанатів ніяк не відрізнялися від звичайних "кузьмичівських". "Фейр-плею" також не існувало, і з виїзду до Одеси можна було повернутися не з сонячним опіком, а з проламаним черепом. Лідер нападу теперішнього "Динамо" ще грав у дитячій школі "Десни" у Чернігові, "Республіканський стадіон" вже став НСК "Олімпійським", але ще збирав останні у своїй історії 100-тисячні аудиторії на матчах "Динамо" у Лізі Чемпіонів.

А он хлопець заряджає, заводить сектор. Коли він починав їздити, кожен виїзд для фанатів був бойовим, бо міліція під різними приводами намагалася не пустити киян на стадіон. Постійні сутички з місцевими, міліцією та "опонентами" (вже без "аргументів", але ще без "підписних спортиків"), фанатський "шуз-код" у вигляді білих кросівок та кєпок "Барберрі" - "Фабріку футбола" дивилися усі, в тренді - переважно секонд-хендовий "кежуал" та відсутність розеток (на виїздах мусора саме по атрибутиці вираховували фанатів серед звичайних пасажирів). Вже є імпортні "фанзіни", і по телевізору можна було побачити, як з верхнього ярусу "Сан-Сіро" у Мілані ультрас "Інтера" скидають мопед.

Хлопці вивішують банер однієї з "фірм". Коли вони вперше зібралися, на "Сан-Сіро" вже "хохли" палили піро, рух видавав свій "фан-зін", і виробляв перші речі під брендом WhiteBoysClub. Виїзди складом під тисячу осіб до Донецька чи Дніпропетровська вже не були чимось особливим, знову в моді були футболки Андрія Шевченка. Тоді він знову грав в Києві, на стадіоні "Динамо", як і 15 до того.

Ледь закінчилася перерва, і добре чутно, як свистить у повітрі пряга — це когось "переводять у праві" , й він лише починає свою фанатську кар'єру. Змінюються стадіони, тренери та гравці, одвічні супротивники йдуть у небуття, їхнє місце займають інші. Незмінним є лише фанатський рух, бо саме він і є "Динамо" Київ. І це особливо відчутно саме в цей момент, коли на невеликому стадіоні у центрі України, кілька сотень "хохлів", серед яких усі вищезгадані фанати, заспівують "...будем вечно болеть за тебя!".

Як "олдскульні" фанати "Динамо" в Олександрію виїзд катали - фото 1

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme