Заманити в Реутов: Як росіяни та аргентинці планують "вбивати" британських фанів на ЧС-2018

Російські хулігани попередили, що футбольним уболівальникам з Англії, які вирішать приїхати на Чемпіонат світу-2018 в цьому році, винесений "смертний вирок"

Чемпіонат світу, який пройде цього року на Росії приніс багато скандальних подій, пов'язаних з тотальною корупцією, "вбитими" стадіонами та плачевною інфраструктурою. Але головна подія, яка має всі шанси перерости в справжню трагедію може відбутись безпосередньо під час проведення Мундіалю.

Російські ультрас, які відомі на весь світ своєю жорстокістю, пообіцяли вбивати англійських фанатів, які приїдуть в гості на Росію. Про старт так званої операції "Мундіаль" написав британський Daily Star. Мовляв, російські хулігани разом з аргентинськими планують її разом. Називаються фірми "Бока Хуніорс", російського "Зеніта", "Локомотива", "Динамо" та ін.

Передумови конфлікту

Перші зіткнення російських і англійських уболівальників відбулись під час Євро-2016 і були особливо запеклими. Деякі російські ультрас назвали ті події в Марселі "вершиною кар'єри хулігана", а центр міста був перетворений на купу сміття.

Британські фанати позиціонують себе найсильнішим "рухом" світу, але росіянам не до вподоби така зухвала "коронація". Домашній Чемпіонат світу чи не найкраща можливість для росіян "перетягнути ковдру" фанатського лідерства на себе, адже окрім рідних стін їм буде допомагати ще й чисельна перевага.

Не останню роль в "смертельних" погрозах британцям відіграє й політична складова. Зовсім недавно ряд країн видворили зі своєї території російських дипломатів через скандальну "справу Скрипаля", а ініціатором цієї гучної події стала саме Велика Британія.

Фанатські коаліції

Майбутній Мундіаль може перетворитись у справжню війну і без надійних союзників просто не обійтись. Російські фанати почали переговори з уболівальниками з Аргентини, які давно ворогують з британськими ультрас. Радикально налаштовані фани вже провели ряд онлайн-конференцій, а також група росіян вирушила до Аргентини для більш детального узгодження планів.

Головним завданням російських "ультрас" було знайомство з аргентинськими "barras bravas" ("бійцівські банди") для обговорення логістичних деталей (приїзд на Росію, проживання, переміщення між містами). Збірна Аргентини буде мешкати під Москвою, а допомогу її уболівальникам в столиці будуть надавати якраз динамівські фанати. Така коаліція росіян та "гарячих" латиносів може стати потужною зброєю на ЧС-2018.

Про об'єднання британських фанатів з ультрас інших країн поки нічого невідомо, але зовсім не виключено таку можливість вже ближче до старту самого турніру. Непоганим варіантом було б об'єднання з польським фанатським рухом, адже саме "червоно-білі" влаштували жорстоку бійку з росіянами на Євро-2012 та 2016-у роках.

Британська збірна буде базуватись в Петербурзі, тому саме в цьому місті слід очікувати найбільш запеклих боїв між угруповуваннями.

Реакція британських ЗМІ

Англійська преса активно "підігріває" ситуацію, що склалась між фанатами. Саме британське видання "The Mirror" "рознюхало" інформацію з об'єднанням російських ультрас з аргентинцями.

Ось такий яскравий заголовок розмістив англійський Express, який дослівно перекладається: "Російські бандити готуються влаштувати пекло":

Практично в усіх згадках про ЧС британські ЗМІ застерігають вболівальників від поїздок на Росію, адже там неодноразово підтверджувалась расова дискримінація іноземців.

Російські пабліки

Не останню роль в цьому конфлікті відіграла й російська сторона. Фанатські пабліки в популярних соцмережах у відкритій формі закликали ультрас розправитись з британцями.

В одному з обговорень в групі говориться про те, що "потрібно заманювати англійських фанатів в Реутов, невелике містечко під Москвою, де їм буде легше визначити цілі".

Один з членів групи писав: "Добре. Ви хочете війни, тоді ви її отримаєте". За його словами, в червні ультрас будуть не тільки співати на стадіонах.

На Росії вже традиційно шукають зовнішніх ворогів і закликають не вірити британцям, які усіма силами намагаються дискредитувати організатора ЧС.

Наслідки для Росії

Цивілізований світ усіма силами старається ізолювати Росію, яка окрім спортивних допінгових скандалів відзначилась агресивними політичними та військовими діями щодо України та Сирії. Конфлікт російських ультрас під час Мундіалю може нашкодити не тільки іміджу цієї країни - його вже і так ніщо не покращить, але і ФІФА, де і так вже можуть шкодувати (проблеми зі спонсорами) через російський ЧС.

Погрози фанатів, які мають усі шанси вилитись у криваве побоїще стануть додатковим цвяхом у російську спортивну труну. Їм і без того не світять найближчим часом подібні масштабні спортивні змагання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор