Ярмоленко в "Боруссії": Чому це правильна катастрофа для "Динамо"

Сьогодні здійснився найгучніший трансфер в історії футбольної України з часів переходу Андрія Шевченка в італійський "Мілан"

Ярмоленко в "Боруссії": Чому це правильн…

Андрій Ярмоленко став новачком дортмундської "Боруссії", підписавши контракт на 4 роки. Фінансові деталі угоди офіційно не оприлюднені, але за даними німецьких ЗМІ, яким цілком можна довіряти, "Динамо" отримає від дортмундців від 25 до 30 млн євро, тим самим перевершивши рекорд найдорожчого продажу гравця в історії клубу. Адже Шевченка в "Мілан" багато років тому продавали за 25 млн, але тоді ще доларів.

Трансфер Ярмоленка буде ще довго обговорюватися у вітчизняних ЗМІ, проте вже зараз можна зробити експрес-висновки. Чим обернеться цей перехід для кожної із зацікавлених сторін? Спробуємо поміркувати.

Для "Боруссії"

Придбання Ярмоленка для дортмундців було, судячи з усього, не оптимальним варіантом, адже навіть після продажу Дембеле у "Боруссії" на прицілі були варіанти більш привабливіші, головний з яких – вінгер "Атлетіка" з Більбао Іньякі Вільямс. Йому всього 23 роки (на відміну від Ярмоленка, якому вже в жовтні буде 28), він має практику виступів у топ-чемпіонаті, тоді як Ярмоленко виступав лише в УПЛ. Отже, судячи з усього, в "Атлетіку" захотіли за свого таланта більше, ніж в "Динамо" за Ярмоленка. Але чи вирішить Андрій проблеми команди, пов'язані з відходом Дембеле? При цьому вирішувати їх треба оперативно, чого українець, враховуючи адаптацію, гарантувати не може.

Для Ярмоленка

Андрію треба дуже довго розмовляти з Коноплянкою і випитувати у того все, що стосується правил життя в Німеччині, адаптації в цій країні і інших дрібниць. Адже краще вчитися на чужих помилках, ніж робити багато своїх. Для Ярмоленка перехід в "Боруссію" – це шанс всієї кар'єри, і якщо він його не використає з першої (максимум – з другої спроби) – іншого шансу вже не буде. Треба максимально швидко пройти період адаптації, а враховуючи те, що в Німеччині сезон вже у розпалі і всю передсезонну підготовку з новою командою Ярмоленко пропустив, влитися в колектив Андрієві буде край важко. Треба викладатися на 100% можливостей, а чи пам'ятає ще про таке поняття українець після років виступів в УПЛ?

Для Суркіса

Трансфер Ярмоленка – це те, за що Суркіса постійно критикували в останні роки. Тепер, коли чудо таки сталося, можна впевнено говорити, що президент "Динамо" свого домігся і зірвав "джек-пот". Гроші за Ярмоленка допоможуть босу киян вирішити фінансові проблеми клубу, які з'явилися після історії з "Приватбанком", а може й деякі проблеми власні і власного бізнесу. А проблеми точно є, адже готовність відпустити Ярмоленка в останні роки була своєрідним показником фінансового благополуччя "Динамо" і його власника. Якщо вже продали – значить все погано.

Для "Динамо"

Якщо говорити лише про сезон, що розпочався, то втрата Ярмоленка – це катастрофа. Адже лідера "Динамо" продало перед самим закриттям трансферного вікна, а тепер, якщо і вдасться знайти йому заміну, то це точно буде не рівноцінна заміна, організована нашвидкуруч. А тому "Шахтар" знову можна вітати якщо не з чемпіонством, то з дуже ослабленим конкурентом, якого перемагати буде легше і який буде в заочному протистоянні частіше втрачати очки.

А от у перспективі справи "Динамо" після відходу Ярмоленка не такі вже й погані. Гроші у клубу тепер є. Це перше. Потенційні новачки, дивлячись на Ярмоленка, будуть бачити, що Суркіс нарешті готовий відпускати своїх лідерів – це друге. Ну і третє – молодь буде отримувати більше шансів, тепер це буде насправді, а не лише на рівні демагогії.

Продаж Ярмоленка – це своєрідна межа, після перетину якої "Динамо" починає жити по-новому. Наскільки "здоровим" і правильним буде це життя в плані роботи такого величезного механізму як футбольний клуб – покаже життя. Було б непогано, якби продаж Ярмоленка був першим позитивним "симптомом", а не просто приводом для гордості за новий фінансовий рекорд "Динамо".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme