Як "Дніпро-1" будує грандіозні плани на порожньому місці

Почесний президент новачка Другої ліги СК "Дніпро-1" Юрій Береза розповів про плани свого клубу, при цьому дозволивши собі декілька дуже амбітних висловів, які аж ніяк не в'яжуться ані один з одним, ані з реаліями сучасного футболу

Як "Дніпро-1" будує грандіозні плани на…

Новий футбольний клуб на футбольній карті країни – це гарний знак, особливо враховуючи той факт, що в останній час українські футбольні клуби частіше "помирали", ніж "народжувалися". Але коли фактично новостворений ФК і його почесний президент на першій же прес-конференції заявляють про плани і цілі, які навіть "ветерани" УПЛ собі вкрай рідко дозволяють озвучити, виникає немало питань до "новачків". Саме така ситуація наразі з СК "Дніпро-1" і Юрієм Березою – почесним президентом клубу, патріотом країни і поважною людиною, проте є підозра – людиною, яка не дуже розбирається у тонкощах українського футбольного буття.

Серед заяв Юрія Берези найбільший резонанс викликали три тези – про те, що Суркіси і Ахметов в останні роки "вбивали" український футбол, про те, що за "Дніпро-1" будуть грати лише вихованці дніпровського футболу і про те, що в клубі чекають на Романа Зозулю, який має стати лідером і символом новоствореного колективу. І якщо до заяви про роль Суркісів і Ахметова в українському футболі можна ставитися по-різному, погоджуватися або сперечатися, то останні дві тези – повне протиріччя одна одній. Яким чином Роман Зозуля – уродженець Києва і вихованець школи "Динамо" має стати символом команди, що має набиратися лише з дніпровських вихованців? Якщо вже заговорили про такий собі баскський "Атлетік" українського ґатунку, то варто триматися курсу на 100% дніпрян у складі, а не з перших же днів життя клубу робити виключення, які зруйнують всю символічну задумку.

Втім, історія з Зозулею – лише одна з причин вважати плани "Дніпра-1" відверто популістськими, а його керівників – людьми, що не дуже тямлять у сучасних реаліях українського футболу. Куди більше здивування викликали плани пана Берези щодо виховання кадрів для збірної України. Юрій Миколайович анонсував такий собі "великий скаутський тур" по Дніпровського регіону, за результатами якого будуть виявлені українські футбольні таланти, які спочатку допоможуть "Дніпру-1" вибратися до УПЛ, а згодом і збірній України допоможуть. І це все, за словами почесного президента клубу, має статися вже у найближчі роки. Подумати лише – новостворений клуб за короткий термін хоче зробити те, чого не вдавалося зробити багатьом українським клубам з більш розвинутою інфраструктурою за одне чи навіть два десятиліття!

Адже якщо б так просто було зібрати талановиту молодь з одного регіону і виграти з нею хоч щось серйозне, то чи були б українські клубні досягнення на європейському фронті такими скромними в останні пару десятиліть? Мабуть, ні. Натомість ми маємо перемогу "Шахтаря" в ЛЄ, коли "гірники" майже повністю були складені з легіонерів (переважно бразильських), фінал ЛЄ для "Дніпра", коли в ньому в основному "запалювали" іноземці і декілька локальних успіхів "Динамо", "Металіста" і все того ж "Шахтаря", коли у всіх цих клубах було немало сильних гравців з-за кордону. Та що там казати про Європу!? Навіть на рівні УПЛ в медалях в основному були ті, хто гарно "закупився" іноземцями.

Можна довго звинувачувати Суркісів і Ахметова у тому, що вони привозили до України багато іноземців, але куди більше звинувачень заслуговують ті клуби і ті керівники, яки тягли в національний чемпіонат відверте "футбольне сміття". Були часи, коли такого "сміття" було занадто багато, і саме в ці часи українські футбольні таланти за межами Києва та Донецька "гинули" куди частіше, аніж в зазначених містах. І саме тому зараз ідея створення футбольної команди з одних лише вихованців конкретного регіону видається поганою ідеєю, а про впевненість у тому, що ці хлопці доростуть до рівня збірної країни і говорити не варто. При всій повазі до родючої на футбольні таланти дніпровської землі.

Пану Березі і всім причетним до "Дніпра-1" варто поменше думати про глобальні плани і побільше звертати увагу на більш актуальні проблеми і питання. Як набрати якісний склад і знайти вмілого тренера на новий сезон, який ось-ось стартує? Як вирішити питання зі стадіоном і газоном на ньому, щоб потім не було проблем в "холодні місяці" сезону? І головне – як зробити так, щоб на "Дніпро-1" ходив глядач, іншими словами – провести нормальну, якісну і ефективну роботу з вболівальниками. Бо навіть у самому Дніпрі, таке враження, ще не всі зрозуміли, що воно таке це "Дніпро-1", хто стоїть за клубом і чим він відрізняється від звичного "Дніпра"? Будь-яку роботу треба починати з побудови фундаменту. Фундамент будь якого нормального клубу – його вболівальники. І наразі саме на них повинна бути спрямована вся діяльність нового клубу. А вже про плани стати українським "Атлетіком" і про підготовку кадрів для збірної України можна буде попіклуватися пізніше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme