Вадим Костюченко: ФФУ підтримує ініціативу вболівальників – іменні квитки на матч Україна-Туреччина

2 липня у Львові завершився одинадцятий турнір "Єврофан", в якому взяли участь 24 команди з 17 країн

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на офіційний сайт ФФУ.

Збірна українських вболівальників, яка минулого року отримала за підсумками турніру золоті медалі, цього разу оступилась на стадії чвертьфіналу. Тріумфаторами змагань стала команда фанатів зі Словенії. Детальніше про турнір та підготовку до майбутнього матчу збірних України та Туреччини, який відбудеться 2 вересня у Харкові, ми поспілкувалися з першим віце-президентом Федерації футболу України Вадимом Костюченком.

- Які враження залишив у вас турнір "Єврофан", що завершився у Львові?

- Змагання серед вболівальників мають особливий колорит, а тим паче турнір такого високого рівня. Адже до складу команд входять люди, які віддані своїм збірним та клубам, добре знають їх історію, сильні та слабкі сторони, їздять на всі матчі своїх команд та створюють неповторну атмосферу на трибунах. Відтак мотивація команд фанів завжди є дуже високою, що гарантує яскраве футбольне свято на турнірі, від першого і до останнього матчу. Так було і цього разу. А той факт, що це вже 11-й "Єврофан", лише підтверджує ріст популярності цих змагань.

- На жаль, нашій команді цього разу не вдалося повторити успіх минулого року…

- Це не той турнір, де важливою є саме перемога. Зі слів самих учасників змагань, для них це в першу чергу нагода зустрітися, поспілкуватися, зіграти у футбол та налагодити дружні контакти з фанатами з інших країн. "Єврофан" об'єднує вболівальників і це його основна місія. Тому ми плануємо проводити подібні змагання і в межах України. Зокрема, вже у серпні стартує вітчизняний Чемпіонат серед фанатів. Ще один поєдинок за участю вболівальників України та Туреччини відбудеться перед матчем національних збірних у Харкові.

- ФФУ планує реалізувати іменні квитки для вболівальників на матч Україна – Туреччина. Деякі ЗМІ розцінили цю ідею, як спробу обмеження громадянських прав, назвавши її підготовкою до запровадження паспортного контролю на всіх футбольних поєдинках…

- Впевнений, що таке трактування є банальним непорозумінням. Ні про який паспортний контроль, як такий, тут не йдеться взагалі. Пропонується лише продаж іменних квитків і їх перевірку на вході до стадіону. Іменні квитки – це доволі поширена і абсолютно буденна практика в багатьох країнах світу, зокрема, в ЄС. Нагадаю, що іменні квитки купували вболівальники "Дніпра", коли їхали в 2015 році до Варшави на фінал Ліги Європи. Ще раніше, іменні квитки розповсюджувалися УЄФА під час Чемпіонату Європи, який проходив у 2012 році в Україні та Польщі. Це тільки ті приклади, які знайомі багатьом нашим вболівальникам. Хіба тоді виникали якісь питання чи складнощі? Ні. То чому вони мають виникнути зараз?

- Але ж на попередніх матчах нашої збірної у цьому відборі до ЧС-2018 такої практики не було. Чому ж тоді вирішено продавати іменні квитки на харківський поєдинок?

- В першу чергу – безпека самих вболівальників. Адже матч відбудеться у Харкові, який, нагадаю, тривалий час залишався поза великим футболом у зв'язку з початком війни на Донбасі. Зусиллями ФФУ та місцевої влади нам вдалося мінімізувати всі ризики та переконати керівництво УЄФА та ФІФА, що в місті можна проводити офіційні міжнародні матчі. Однак, від Харкова до кордону з Росією лише 40 км, і існує висока ймовірність того, що країна-агресор захоче влаштувати на стадіоні провокації. Тому потрібно вжити всіх заходів, щоб мінімізувати ці ризики.

Що цікаво, ініціативи продавати на матч у Харкові іменні квитки належить саме вболівальникам. Її підтримують і вболівальники, які є учасниками Наглядової ради з реалізації квитків, яка діє при ФФУ, і представники різних фан-рухів України. ФФУ лише допомагає в реалізації.

- Які ще існують аргументи на користь продажу іменних квитків на матч Україна-Туреччина?

- Це боротьба з перекупниками та контроль продажу квитків вболівальникам гостьової команди. З першим пунктом, думаю, все і так зрозуміло – наявність імені та прізвища на квитках суттєво ускладнює можливості для зловживань.

Що ж стосується приїзду гостей, то в нас вже є неприємний досвід матчу групового етапу Ліги чемпіонів 2016/2017 між "Динамо" та "Бешикташем", коли турецькі вболівальники через туристичні фірми безконтрольно скуповували квитки на стадіон, створюючи, тим самим серйозні проблеми службам, відповідальним за безпеку поєдинку.

В цьому випадку ми також нічого нового не вигадуємо. Є правила і регламенти організації міжнародних поєдинків, затверджені УЄФА і ФІФА, де прописані чіткі умови прийому вболівальників гостьової команди. Ми лише дотримуємося цих норм. Зрештою, цей напрям також стосується безпеки проведення поєдинку. Значно простіше контролювати ситуацію на стадіоні, коли є чіткий поділ по секторам на вболівальників нашої збірної, та гостей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme