Щоб Ракицьким і не пахло: Чому про захисника "Зеніта" в Україні варто забути

Нову резонансну хвилю навколо Ярослава Ракицького викликав факт його "зникнення" зі складу гравців збірної України на офіційному сайті ФФУ

Федерація футболу України обновила склад збірної на своєму офіційному сайті. Поряд з іншими гравцями, яких останнім часом фактично не викликали до табору головної команди країни, на інформаційному ресурсі не виявилося і Ярослава Ракицького, нещодавній трансфер якого із "Шахтаря" в "Зеніт" викликав чимале збурення у фанатських колах.

Серед інших "синьо-жовтих" "відставників" опинилися Олег Данченко, Едуард Соболь, Євген Хачеріді, Іван Ордець, Павло Лук'янчук, Артем Шабанов, Андрій Цуріков, Артем Кравець, Артем Бесєдін, Євген Селезньов і Юрій Коломоєць.

Тепер, наприклад, склад захисників нашої "націоналки", згідно з офіційним сайтом ФФУ, має такий вигляд.

Цікаво, що більше з приводу такого "зникнення" Ракицького "припекло" футбольних уболівальників на Росії, ніж в Україні. Коментуючи таку оказію, наші сусіди не шкодують жовчі, особливо вправляються у цьому вболівальники "Зеніта" – ще б пак, вони брали збірника добротної європейської команди, а вийшло, що в них опинився персонаж, якого в Україні відправили на футбольну пенсію.

Своєрідний тролінг від офіційного сайту ФФУ відверто зачепив самолюбство пітерців. Якому вболівальнику захочеться усвідомлювати, що їхньому начебто "славному" клубу "сплавили" відпрацьований матеріал... Але, як би не "казилися" "зенітівці", це насправді так.

Навіть у найкращі часи Ракицький не завжди впевнено грав у відборі, а подекуди допускав грубі позиційні огріхи. Славився Ярослав хіба що першим пасом своєю коронною діагоналлю та непоступливістю в боротьбі.

Однак, якщо відкинути політичні підтексти (а вони в цій справі все-таки відграють вирішальну роль), то, будьмо відвертими, часи Ярослава Ракицького і в збірній, і в "Шахтарі", і в українському футболі вже минули. Ось скажіть, чим він кращий, наприклад, від свого колеги за амплуа Хачеріді, якого теж викреслили зі збірної?

Хоч випадки з колишніми "гірником" і "динамівцем", відповідно, аж ніяк не аналогічні, все ж їх об'єднує те, що у головній футбольній команді нашої країни вони вже відіграли. Кожен залишив якийсь слід, добрий чи поганий – це вже інше питання. І обидвом майже одночасно сказали "до побачення"…

А прихильникам української збірної замість того, щоби вкотре згадувати про Ярослава Ракицького, варто дивитися в майбутнє. Як і головному тренеру збірної України Андрієві Шевченку. Будь-якому футболісту можна рано чи пізно знайти заміну.

А в нашому випадку найоптимальнішим варіантом центру захисту "синьо-жовтих" виглядає поєднання киянина Микити Бурди з донеччанином Сергієм Кривцовим. А є ще Ігор Пластун із "Гента", та й навіть "гірник" Микола Матвієнко і "динамівець" Віталій Миколенко, які під час нетривалої футбольної кар'єри вже встигли пограти й на цій позиції. Але, зрештою, вирішувати Шевченку та його помічникам…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор