На що здатний атакувальний "динамівський тризуб", який мав би "рвати" суперників, як Тузик грілку

Якщо правильно використовувати тріо у складі Віктора Циганкова, Беньяміна Вербіча та Франа Соля, то можна ставити у безвихідь оборону не одного грізного суперника

На що здатний атакувальний "динамівський…

Depo.Сектор проаналізував товариські матчі "Динамо" під час тренувального збору в іспанській Марбельї і прийшов до висновку, що з такого атакувального поєднання може вийти щось суттєве. Особливо показовим у цьому плані вийшов останній спаринг проти болгарського ЦСКА (3:0), який відбувся минулої суботи.

І справа не лише в тому, що гравці київської команди за всіма компонентами переграли опонентів зі столиці Болгарії Софії, – якщо проаналізувати глибше, то вже відчувається налагодження особливого взаєморозуміння між вище названими футболістами.

У хорошій взаємодії українця Циганкова та словенця Вербіча ми вже переконувалися неодноразово. Значну частину (якщо не половину) голів літньо-осінньої частини сезону "динамівці" забили після їх комбінацій-стіночок. А тепер у них з'явився ще один колега по креативу.

Так, розхвалений іспанець Фран Соль у спарингах ще не забивав. Але у гольових комбінаціях брав безпосередню участь – деколи навіть дуже важливу. Видно, що самотужки новачок "Динамо" організовувати голи не дуже вміє, проте, судячи з ігор, все більше розуміє, які маневри потрібно робити задля того, щоби дати вільний простір іншим атакувальним партнерам.

Особливо це стосується його спільним діям із Вербічем. Помітно, що Соль уже знає, що коли Беньямін зміщується в центр – а словенець полюбляє таке робити, то йому варто закривати зону на лівому фланзі, тож атаки виходять досить симпатичними. Немаловажним фактором є й те, що іспанець у "Динамо" зараз найбільше подружився саме зі словенцем поза межами футбольного поля.

Зрозуміло, що ці взаємодії ще награвати та награвати. І тут уже багато що залежить від головного тренера "Динамо" Олександра Хацкевича – чи зуміє він належно використати неабиякий креативний потенціал цього тріо. Наразі виглядає, що тренерський штаб київської команди зробить ставку саме на нього.

У такому випадку центральні півзахисники (насамперед Буяльський, Шапаренко, Че-Че, Шепелєв, Андрієвський) мають освоїти роль більше носильників роялю, ніж безпосередніх гравців на ньому. Якщо вдасться побудувати таку конструкцію, то, мабуть, суперникам київського клубу виявиться непереливки.

У таких побудовах не дуже знаходиться місце Гармашу чи Сидорчуку. Останнього Олександр Хацкевич, експериментуючи під час однієї з товариських ігор, узагалі перевів у центр захисту. Сергій на цій позиції поки що не особливо переконав.

Так само дії "атакувального тризубця" мали би посилювати і флангові оборонці – а Миколенко (ліворуч) і Кендзьора (праворуч) полюбляють бігати в атаки. А в такому разі з'являється варіативність – ті ж Циганков і Вербіч можуть зміщуватися в центрі.

Хай там як, але Олександру Хацкевичу і його штабу варто форсувати підготовку, і, схоже, оптимальний план з атакувальним трикутником вже є. Потрібно лише все збалансувати в ігровому плані, на що в "динамівців" попереду – ще 4 товариські матчі в іспанській Марбельї.

"Думаю, готові вже відсотків на 80-90. На сто відсотків будемо готові до кінця збору", – сказав в одному з інтерв'ю півзахисник Віталій Буяльський.

А "Олімпіакос" останнім часом і справді лякає своєю потужністю. Розгромивши минулими вихідними "Паніоніос" (4:0) в 19-му турі чемпіонату Греції, суперники "Динамо" уже вдруге поспіль робили опонентів із таким рахунком. Так що з греками однозначно буде дуже складно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook