Головний серед "мужиків": Чому Вернидуб - найкращий український тренер

Головний тренер "Зорі" Юрій Вернидуб після вчорашнього матчу проти "Лейпцига" (2:3) в Лізі Європи заявив, що хоче піти у відставку

На Depo.Сектор кілька причин, з яких Вернидуб заслуговує на кращу роботу, ніж у "Зорі", але при цьому не повинен поспішати з відставкою.

Стабільно збирає нову команду. Якщо говорити про те, хто в українському футболі перший майстер по збиранню нових команд, то Вернидуб першим спадає на думку. З року в рік у тренера "Зорі" відбирають провідних виконавців, але при цьому він кожен раз знаходить гідну заміну тим, хто пішов і "ліпить" з них новий боєздатний колектив, який чудово показує себе не лише в УПЛ, але і в Європі. Можна казати про чудову роботу селекційної служби, але головну роботу робить тренер і за 9 років в "Зорі" Вернидуб показав, що вміє складати "кадровий пазл" ідеально.

Не боїться ризикувати у виборі складу. Вернидуб чітко розуміє – часу на награвання нових гравців у нього мало, тому він кидає в бій новачків без жодного роздуму і страху перед тим, що хтось не заграє. З одного боку – це данина ситуації, з іншого – сміливість тренера та його довіра до своїх підопічних.

Взяти хоча б цей сезон, коли в Лізі Європи за "Зорю" почали регулярно виходити Луїс Філіпе, Рафаель Ратао, Богдан Михайличенко та інші новачки. Так, по багатьом з них у тренера не було особливого вибору, але все одно не можна не дивуватися – як швидко та ефективно тренер "вливає" нових футболістів до складу. В цьому плані не можна не згадати київське "Динамо" і його тренерський штаб, який так і не дав поки що зіграти літнім новачкам, хоча сезон вже у розпалі. А результат на євро арені у Вернидуба при цьому ледь не вийшов фантастичним. Всього кількох хвилин не вистачило до сенсації на полі команди з Бундесліги. Тоді як про здобутки "Динамо" краще й не згадувати…

Не шукає виправдань. Вернидуб – не з тих, хто мовчить, коли відчуває несправедливість, проте частіше за все тренер шукає причини невдач у собі та його команді. Зараз це доволі рідкісна якість для сучасного українського футболу, де всі керманичі звикли все валити на "суддів, федерацію та інших зловмисників". У Вернидуба перші аргументи завжди стосуються його роботи та роботи його підопічних. От і зараз, коли "Зоря" показала дуже непогану гру у Лейпцигу і була близькою до неймовірної сенсації на полі гранда Бундесліги, тренер луганців доволі самокритично оцінив свою роботу і заявив про намір піти у відставку.

Чому Вернидубу не варто поспішати з відходом. Тренер "Зорі" – людина емоційна, і ця його риса, можливо, одна з найгірших у переліку чеснот. Часто він говорить перш, ніж подумати, от і слова про відставку були, скоріше за все, виголошені на емоціях, від розчарування через тей пенальті на останніх хвилинах і прикрий виліт з Ліги Європи.

Звісно, Вернидуба можна зрозуміти з його бажанням взяти паузу. Вже 9-й рік він робить монотонну і не надто приємну роботу – складає заново "футбольний конструктор", який кожного літа розкидає його керівництво і його гравці, які не хочуть довго грати за "Зорю", погоджуючись на перше ліпше запрошення з-за кордону.

Цього року "Зоря" рано вилетіла з Європи, тому Вернидубу має бути ще прикріше – боротьба за бронзу в УПЛ його напевно вже не надихає. Втім, тренеру "Зорі" все ж не варто поспішати і "рубати з плеча". На це є одна дуже важлива причина: у Вернидуба зараз немає чіткого плану з продовження кар'єри, якщо звісно не розглядати варіанти у країнах колишнього СНД. Але то не рівень Вернидуба. Принаймні хотілося б у це вірити.

Що треба робити Вернидубу надалі? Все банально – свою роботу, як він її робить вже 9 років. Навіщо її треба продовжувати робити? Бо вже наприкінці цього сезону (або ж навіть в середині кампанії) у тренера "Зорі" можуть з'явитися чудові варіанти працевлаштування, які виведуть його на новий рівень. Перш за все, мова, звичайно про "Динамо" – клуб, в який Вернидуба "сватають" вже давно, і якщо Хацкевич дасть ще один привід для відставки (а перший він вже дав, не вивівши команду в ЛЧ), Вернидуб буде одним з перших кандидатів на заміну білорусу.

Втім, не лише "Динамо" може бути опцією для Вернидуба. Цілком ймовірно, що і двері в "Шахтар" ще не зачинені для цього фахівця. Так, він багато наговорив про донецький клуб та його "інформаційний супровід", але якщо казати про один з ідеальних варіантів для перебудови "гірників", то саме Вернидуб буде в списку на перших позиціях.

Португалець Фонсека чудово використовував "багаж", що залишив йому попередник Мірча Луческу, а от з власними напрацюваннями поки не такий успішний. І тут ми повертаємось до вміння Вернидуба ліпити команди з різних "шматочків", причому у тренера "Зорі" чудово виходить як з українськими гравцями, так і з легіонерами, і ця опція також чудово вписується в концепцію розвитку "Шахтаря".

Отже, Вернидубу варто потерпіти ще сезон, знову зробити те, що він звик робити, довівши свою кваліфікацію та вміння, і потім отримати за це заслужену нагороду. І якщо вже після чергового успіху в УПЛ місцеві гранди не оцінять працю тренера і не відзначать запрошенням на роботу більш високого рівня, тоді пауза Вернидубу і справді не завадить. Після якої треба шукати гарного агента і роботу на захід від кордону. Можливо, там більше оцінять таланти та здібності цього тренера.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор