Футбольний Львів штормить перед дербі: "співоча" відставка Смалійчука, останнє попередження Бакалову

"Карпати" та "Львів" перебувають далеко від лідерів українського футболу, але перед їхнім очним протистояння інтриг уже стільки, що на декілька ігор вистачить

Представники ультрас-угруповань "Карпат" закручували інтригу та нагнітали навколофутбольну львівську атмосферу ще тиждень тому, коли під час матчу "Львів" – "Чорноморець" ненадовго закидали футбольне поле стадіону "Україна" вогнями та поскандували упродовж декількох хвилин нецензурні й образливі кричали на адресу земляків-суперників.

Але ефект бомби отримало відео, яке з’явилося буквально наприкінці цього тижня на сайті Трибуна. На ньому у примітивних співах про те, що "ФК "Львів" - кусок гавна" і так далі бере участь оголений до пояса віце-президент "зелено-білих" Олег Смалійчук.

 

Це вже потім з’ясувалося, що ці "гімноспіви" відбувалися не тепер, а дещо раніше, що у львівському пабі "Кантона" начебто перебували "всі свої", а віскі з пивом лилися рікою, добре відомо присутнім, хто знімав цю картинку, і здогадуються вони, хто її "злив" на загальний огляд. Але чому цей "злив" відбувся саме зараз, перед принциповим дербі Львова, – ось у цьому чи не головне запитання…

І хоча ідентифікувати неможливо, чи вигукував високопосадовець "Карпат" нецензурщину, чи просто в такт фанатам махав зелено-білим шарфом, усе ж Олег Смалійчук уже наступного дня після появи скандального відео в мережі оголосив, що більше не є віце-президентом "Карпат".

 

З одного, боку він попросив вибачення, але з іншого – принципову позицію зберіг, про що можна судити з його запрошення зустрітися під час дербі на фан-секторі "Карпат".

Зрозуміло, що після швидкого натяку про відставку у львівських футбольних середовищах з’явилося чимало версій такого кроку від Смалійчука. Найближчою до правди, за нашою інсайдерською інформацією, є факт втручання у ситуацію власника футбольного клубу "Львів" Богдана Копитка (колись кримінальний авторитет на прізвисько "Копито"), який за бізнесовими справами є близьким до почесного президента "Карпат" Петра Димінського. Кажуть, що його дуже розлютила така позиція одного з керівників "зелено-білих".

Більше того, Богдан Копитко, який узагалі не є публічною людиною (жодного реального інтерв’ю з ним, відколи він з’явився в українському футболі, ви не знайдете), теж добряче "завівся" навколо майбутньої гри. Причому настільки, що подальша тренерська доля біля керма "Львова" Юрія Бакалова теж багато в чому залежить від майбутнього дербі.

Принаймні серйозна розмова на цю тему між президентом та головним тренером відбулася. На тлі домашнього фіаско від "Чорноморця" (0:1) ще одна невдача, швидше за все, коштуватиме Юрієві Бакалову тренерського крісла.

Словом, футбольне дербі на Львів чекає ще те, оскільки в декого навколо матчу може й закипіти (якщо вже не закипіло). А ситуація з відставкою Олега Смалійчука не така однозначна. Він, як людина імпульсивна, вже неодноразово вчиняв подібні демарші – жодного разу з тих 5-ти чи 6-ти випадків Петро Димінський не приймав відставку. Не факт, що зробить це і тепер – хто, як не віце-президент Смалійчук, ще заробить почесному президенту, який перебуває "у бігах" десь у Європі, таку суму грошей на трансферах, як це вдалося провернути "зелено-білому співаку"?

Але і в цьому плані багато що залежатиме від результату недільного поєдинку на стадіоні "Україна". Так що дочекаймося 3-го березня, коли на футбольному полі зійдуться у протистоянні "зелено-білі" та "синьо-золоті". Побачимо, що з того вийде…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор