"Динамо" виграло суд у НБУ і "Приватбанку"

Вищий адміністративний суд України підтвердив незаконність визнання футбольного клубу "Динамо" (Київ) пов'язаною із "Приватбанком" особою

Depo.
21 листопада 2017 11:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на Українські Новини.

13 грудня 2016 року Національний банк визнав "Динамо" пов'язаною із "Приватбанком" особою.

Футбольний клуб звернувся в Окружний адміністративний суд з позовом до Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тимчасового адміністратора "Приватбанку" й самого банку.

Позовні вимоги клубу полягали у визнанні незаконним рішення НБУ про пов'язаність, а також визнанні незаконним наказу тимчасового адміністратора "Приватбанку" від 20 грудня 2015 року в частині призупинення/блокування/припинення видаткових операцій за рахунками клубу.

20 березня Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов "Динамо" у частині зазначених вимог.

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що НБУ не вправі визначати пов'язаність осіб лише на підставі положень ч. 1 ст. 52 закону "Про банки й банківську діяльність" без застосування ознак за характером відносин і за характером операцій.

Крім того, суд вважав, що керівник "Динамо" не відповідає ознакам пов'язаної з банком особи, а роздруківка із сайту телеканалу "ТЕТ" про структуру власності не є формою здійснення банківського нагляду.

Водночас відомості з Єдиного держреєстру юридичних осіб не містять даних про Ігоря Суркіса як власника частки ТРК "ТЕТ".

27 червня апеляцію НБУ й Фонду гарантування вкладів було відхилено.

16 листопада Вищий адміністративний суд залишив без змін рішення судів.

6 листопада апеляційний суд зобов'язав "Приватбанк" повернути Суркісам 1,1 млрд грн.

17 травня суд зобов'язав "Приватбанк" повернути 364 млн грн, "А-банку", який належить братам Суркісам.

Ігор Суркіс мав у "Приватбанку" рахунок на 151 млн грн, Поліна Ковалик - 514,1 млн грн, Григорій Суркіс - 163,1 млн грн, Марина Суркіс - 174,5 млн грн, Рахміль Суркіс - 44,8 млн грн.

Читайте також: "Динамо" піде з "маріупольським питанням" в Лозанну

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор