ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Вернидубу не треба залишати "Зорю"

Невдалий старт луганської "Зорі" в новому чемпіонаті за всіма ознаками нагадує кризу, проте головному тренеру команди Юрію Вернидубу не варто приймати поспішних рішень

Depo.
10 серпня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Останні прес-конференції головного тренера "Зорі" Юрія Вернидуба були схожими між собою. Тренер критикував гравців, але в першу чергу звинувачував себе у поганих результатах. "Не допрацював, не зміг донести, не налаштував, погано пояснив"… 2 набраних очки після 4-х турів, звичайно ж, стали поганим доробком для бронзового призера минулого сезону УПЛ, проте Юрію Миколайовичу не варто так сильно катувати себе за поганий старт, не кажучи вже про думки про відставку. Більше того – було б дуже дивно, якби "Зоря" розпочала новий сезон з результатів рівня "Динамо" чи "Шахтаря". І на те є одразу декілька причин.

Причина перша – команда змінила кадрову політику і втратила багатьох лідерів. Ми писали ще на початку року про те, що зміна кадрової політики луганського клубу, орієнтація на продаж лідерів за кордон і втеча з "орендної голки" донецького "Шахтаря" буде непростим процесом, і наші слова справдилися. Без Боннавентуре, Петряка, Соболя, Караваєва (хоча він ще може повернутися) "Зорі" дуже непросто, проте якщо цей період, важкий і болісний, клуб, керівництво і тренер переживуть разом і зможуть подолати негаразди стабільним складом, в якому буде мінімум орендованих, надалі команді і клубу буде набагато легше, а головне – ніхто вже не впливатиме на кадрове становище команди Вернидуба ззовні. Це можна буде зробити лише виклавши великі гроші.

Друга причина проблем "Зорі" – молодість новачків. Багато з тих, хто прийшов до "Зорі" влітку – молоді гравці, і на рівні УПЛ (нехай він вже і не такий високий, як раніше) об'єднати їх в одну команду важче, ніж досвідчених та перевірених бійців, що звикли до швидкої адаптації на новому місці. А ще важче – наділити молодь лідерськими якостями, які так потрібні в непростий період, як зараз. Все це має прийти з часом, і саме цей час зараз потрібен Вернидубу.

Третя причина проблем "Зорі" – команда змушена часто змінювати тактичні схеми. Вернидуб ще минулого року зізнавався, що основної схеми в його команді немає – вона завжди варіюється, в залежності від кадрів і проблем, які є в команді. І от прийшло літо, старі гравці пішли, нові прийшли, і тренеру знову треба вигадувати щось нове, аби наявні в нього виконавці працювали ефективніше. Поки що не виходить знайти єдиний, або ж кілька ефективних рецептів, але знову ж таки – на все потрібен час. І він зараз у "Зорі" є, незважаючи на поганий старт.

Що ж, проблеми "Зорі" ми окреслили. А тепер хотілося б назвати причини, через які Вернидубу і його команді варто спокійно працювати далі і не приймати емоційних рішень.

Перша причина – рівень суперників. Хто б що не казав про рівень клубів УПЛ, не рахуючи "Динамо" та "Шахтар", а рівень цей не такий вже й високий, аби подолати дистанцію чемпіонату рівно і без збоїв. Не кажучи вже про те, що не всі клуби взагалі можуть дожити до весни. У "Зорі" таких грандіозних організаційних проблем немає, гра рано чи пізно теж має налагодитися, а значить – на першому етапі команді Вернидуба достатньо буде просто потрапити в Топ-6, аби надалі вже у суперечках з головними конкурентами відстояти своє місце в трійці призерів.

Друга причина для Вернидуба не йти з команди – Ліга Європи. В минулому сезоні Юрій Миколайович дуже добре зарекомендував себе в цьому турнірі саме з тренерської точки зору, і в цьому плані компліменти від Моурінью після матчів "Зорі" та МЮ – це не просто гарні слова, а насправді аргументи на користь тренерського таланту Вернидуба. Отже, якщо і залишати "Зорю" Юрію Миколайовичу, то краще вже заради серйозного виклику з-за кордону. А виклик цей можна отримати вже після другого поспіль переконливого сезону в європейських кубках.

Нарешті, третя причина, аби Вернидуб залишився, криється в питанні: "А хто, якщо не він?". І це вже питання керівництву клубу. Наразі в чемпіонаті України (окрім "Шахтаря" та "Динамо", які, як відомо, окрема "каста") немає фахівця, який би гарантовано прийшов і оперативно виправив стан справ у кризовій ситуації. А тому треба просто довіряти людині, яка вже багато років працює в "Зорі" і знає, як саме тут все влаштовано.

Судячи з останніх новин із стану луганського клубу, керівники "Зорі" підтримали свого тренера, а сам Вернидуб заспокоївся і продовжить працювати. Втім, навіть якщо і в найближчих матчах команда не покаже яскравого футболу та не набере багато очок, все одно керманичам луганського клубу не варто робити кроків, після яких потім буде боляче всім.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор