Чому "Шахтар" буде тікати з Харкова назад на "Арену-Львів"?

"Гірники" проводять черговий невдалий матч в нових стінах чужого стадіону

Depo.Сектор наводить паралелі між невдалими виступами ФК "Шахтар" та переїздом клубу на ОСК "Металіст".

Після сьогоднішньої невдалої гри "Шахтаря" потрібно поставити цілком резонне питання керівництву донецького клубу: чи вартувало поспіхом з'їжджати з львівської арени? Адже факти говорять самі за себе:

- в кожному з шести матчів "Шахтаря", проведених на ОСК "Металіст" донецький клуб неодмінно пропускає. Цікаво, що більшість суперників далеко не з когорти найсильніших: "Карпати", "Ворскла", "Олімпік". Та й середняк чемпіонату Іспанії "Сельта" з ослабленою "Зорею" не повинні бути серйозною загрозою для оборони "Шахтаря".

- низька реалізація моментів. Тут "стовпами" статистики стоять Факундо Ферейра та його партнер Густаво Бланко-Лещук. Лише згадати моменти аргентинця в матчах з "Сельтою" та "Олімпіком". Варто нагадати про результативність "Шахтаря" в груповому етапі Ліги Європи - донецький клуб став найрезультативнішою командою турніру, забивши 21 м'яч в ворота суперників. На "Арені-Львів" було забито 11 м'ячів у трьох матчах. Якщо порівнювати з матчами на ОСК "Металіст" то тут 11 голів в шести матчах. Результативність впала вдвічі.

- поганий газон. Однією з найважливіших причин поганих результатів "Шахтаря" є покриття на ОСК "Металіст". Донецький клуб любить комбінувати і стрімко контратакувати, а на "городі" такі компоненти футбольної гри нівелюються. Всі шість матчів на харківському стадіоні були проведені на жахливому полі, а на "Арені-Львів" газон завжди був в хорошому стані, що дозволяло "гірникам" демонструвати красиву гру і "штампувати" перемоги одну за одною. Тому тут знову 6:0 на користь львівської арени.

- низька відвідуваність матчів УПЛ. Приплив емоцій після прибуття "Шахтаря" згас, а з ними і відвідуваність матчів. Якщо на єврокубки та матч з "Динамо" був ажіотаж, то на поєдинки з середняками та аутсайдерами картина досить плачевна. Середня відвідуваність за останні 4 матчі на ОСК "Металіст", без врахування матчу з "Динамо", склала менше 7 тисяч глядачів за поєдинок. Чи на таку підтримку розраховували помаранчево-чорні від "голодного" на футбол Харкова?

Тому виникає питання - чи не стане новий стадіон "Шахтаря" його головним болем, чи не втратив клуб нитку везіння у нових стінах? А, можливо, десь поряд літає дух "Металіста"?

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор