Чому перехід збірника України Караваєва в "Динамо" може завершитися пшиком

Про трансфер лідера луганської "Зорі" Олександра Караваєва в київське "Динамо" ще офіційно не оголосили, але сторони не заперечують цю інформацію

З усього видно, зараз обговорюють останні деталі угоди між клубами та особистого трансферу футболіста. Якби нічого насправді не відбувалося, то, знаючи генерального директора луганців Сергія Рафаїлова, він би обов’язково висловився з цього приводу – з притаманним йому сарказмом.

Однак офіційні особи – як "Зорі", так і "Динамо", – мовчать. А це означає, що кулуарні процеси тривають. І, швидше за все, вони незабаром підійдуть до логічного завершення.

Для луганського клубу це однозначно втрата. Караваєва за підсумками минулого сезону визнали найкращим футболістом "Зорі", він у багатьох матчах ставав ключовим гравцем на футбольному полі, що дозволяло досягати потрібного результату. Якими стануть луганці без нього – сказати складно. Хоча у клубі зараз серйозні пертурбації – новий головний тренер Віктор Скрипник мав би придумати щось інше, ніж Юрій Вернидуб…

А ось для "Динамо", на перший погляд, це суттєве підсилення. Ще б пак, основний футболіст національної збірної України, на якого керманич "синьо-жовтих" Андрій Шевченко постійно розраховує. У недавньому тріумфальному матчі проти Сербії (5:0) він узагалі виглядав одним із найкращих у складі української команди.

Проте не варто забувати, що "Динамо" – це не збірна. По-перше, тренери сповідують дещо різні тактичні моделі ведення гри. По-друге, за всієї поваги до "націоналки", на позиції, де виступає Караваєв, трохи більша конкуренція.

Якщо Олександр Хацкевич захоче використовувати Сашка на місці правого захисника, то ще не факт, що українець ось так одразу виграє конкуренцію у польського збірника Томаша Кендзьори. На позиції правого півзахисника / вінгера ще менше шансів – там твердо місце застовпив Віктор Циганков, до того ж усе впевненіше стукає у двері основного складу наполегливий Георгій Цитаїшвілі.

Є версія, що Циганкова можна перевести ліворуч, але вона ну дуже малоймовірна. Адже там уже конкурують словенець Беньямін Вербіч та уругваєць Карлос де Пена, для чого туди ще третій потенційний футболіст основи?

Можливо, для Караваєва придумають іншу позицію на футбольному полі. Однак це теж проблематично. Вживатися в нову роль у надамбіційному колективі дуже й дуже непросто, і поки все притреться – мине багато часу.

До того ж у футболі є таке поняття: для будь-якого гравця надзвичайно важливо знайти свою команду – і в психологічному, і в ігровому планах. Олександр Караваєв знайшов себе у "Зорі", це допомогло йому заграти і в національній збірній.

А пам’ятаєте, 2017-го він здійснив закордонний вояж у турецький "Фенербахче"? Завершилося це повним фіаско для футболіста. І річ не лише в тому, що тодішній тренер стамбульського клубу Дік Адвокат не зрозумів жартів Караваєва в одному з інтерв’ю, тому дещо образився на українця. Насправді ж, за свідченнями турецьких футбольних експертів, наш футболіст банально не витримав конкуренції. А вона у "Фенербахче" навряд чи вища від "динамівської"…

Тому основний футболіст збірної України Олександр Караваєв прийде в "Динамо" (якщо все складеться з трансфером), як гравець запасу, у кращому випадку ротації. Стати основним йому допоможе хіба що форс-мажор (травма Кендзьори чи Циганкова). Або швидкий продаж "динамівцями" вже влітку когось із цих правофлангових… Але якщо цього не станеться, то так можна й ігрової практики позбутися, а згодом і місця у складі "синьо-жовтих"…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор