ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Чому новий менеджмент "Карпат" потопить клуб у "трансферному болоті"

У львівському клубі повним ходом йде трансферна кампанія, яку проводять новачки команди - Даріо Друді та головний тренер Серхіо Наварро

Depo.
14 липня 2017 08:00
ФОТО: depo.ua

"Зелено-білі" завершили минулий чемпіонат практично на дні турнірної таблиці, увесь відрізок чемпіонату команда не могла знайти своєї гри, з клубу знімали важливі бали за борги перед колишніми гравцями. Ситуація, що склалась вимагала радикальних змін і часу для реформ було критично мало, тож "Карпати" розпочали роботу одразу по завершенні сезону і першими кроками було запрошення на пост виконавчого директора - аргентинця Даріо Друді.

Іноземець, який вже мав досвід роботи в кропивницькій "Зірці" також почав інтенсивну роботу в плані комплектації команди, і в першу чергу запросив на пост головного тренера - Серхіо Наварро. Іспанець мав досвід роботи з молодю російського "Рубіну" та працював в академії "Вільярреалу". Запрошення Наварро одразу ж навіювало думки про те, що львівський клуб почне інтенсивну роботу на трансферному ринку, але такої навали легіонерів, напевно, ніхто не очікував.

Даріо Друді вже підписав наступних футболістів: Федеріко Перейру, Романа Дебелка, Аркеса Бласко, Себастьяна Рібаса, Олександра Османа, Гвідо Кортеджано, Хорхе Карраскаля. І таке враження, що це ще не кінець.

"Карпати" вже мали досвід трансферів легіонерів в докризовому періоді українського чемпіонату, і чим це все закінчилось - всі добре пам'ятають. Постійні судові процеси, зняття очок, трансферні бани і, як наслідок, боротьба за виживання в останньому сезоні УПЛ. Немає жодної гарантії того, що всі львівські легіонери виправдають себе і заграють в новому клубі, а "товсті" контракти футболістів потрібно буде виконувати. І навряд чи хтось з новачків "левів" їхав в Україну, щоб грати за "їжу", що може мати серйозні наслідки для фінансової стабільності клубу.

Недавно почесний президент "Карпат" Петро Димінський заявив, що його клуб один з небагатьох, якому вдається триматись на плаву і бутим беззбитковим. Насамперед фінансовий успіх львів'ян пов'язаний з залученням молоді з академії до основної команди "Карпат", і поштовх цьому прогресу надав екс-тренер "левів" Ігор Йовічевіч. Львівський клуб вже декілька років поспіль експортує молодих талантів в європейські клуби. Найяскравішими з трансферів були переходи Мар'яна Шведа в "Севілью" та Володимира Костевича в польський "Лех", який вже навіть встиг стати лідером команди за такий короткий термін.

Що буде з молодими талантами "Карпат" з такою агресивною трансферною політикою і прибуттям зіркових гравців в команду - загадка. Але швидше за все, що молодим "карпатівцям" доведеться поступитися своїм потенційним місцем у складі більш статусним партнерам. А це приведе до регресу львівських талантів та гальмування їх продажу в інші клуби, що позначиться на фінансових показниках структури Димінського.

Ще одним вагомим фактором, що говорить про сумнівні трансфери у бік Львова - це досвід роботи Даріо Друді в Україні та можливі агентські "відкати", на яких можна добряче заробити на багату старість. Друді хоч і іноземець, але за час роботи в "Зірці" йому вже доводилось проводити трансферну кампанію і певний "фінансовий" досвід аргентинець таки здобув. Тут під сумнів можна поставити якісні характеристики новачків "Карпат", адже трансфер 30-річного Кортеджано з італійського 4-го дивізіону - наводить на певні роздуми. Та й гучний трансфер екс-гравця "Інтера" Себастьяна Рібаса повинен насторожити, адже найкращі роки відомого футболіста вже давно позаду.

Загалом "Карпати" дещо здивували футбольну Україну своєю трансферною політикою і вітчизняному чемпіонату не завадить ще один конкурентний колектив. Але сумний досвід "зелено-білих" наводить на думки, що це чергові "граблі", на які "Карпати" знову наступають, занурюючись у трансферне "болото". Чемпіонат України стартує вже 16-го липня, а разом з ним починається нова ера "Карпат". Якою вона буде - дізнаємось вже дуже швидко.

Більше новин спорту читайте на Depo Сектор