Чому Марлос – посилення для збірної, але не панацея

Питання з українським громадянством Марлоса і, відповідно, можливістю задіяти його у матчах збірної України, схоже, вирішиться позитивно вже найближчим часом

Чому Марлос – посилення для збірної, але…

В ЗМІ впевнено пишуть про те, що президент України Петро Порошенко вже підписав указ про надання Марлосу українського громадянства, а глава комітету національних збірних Федерації футболу України Мирон Маркевич в інтерв'ю нашому сайту, хоч і не підтвердив цю інформацію, але заявив, що Марлос дуже не завадить нашій національній збірній. Тобто в ФФУ позиція по натуралізації бразильця позитивна.

Але чи справді так вже необхідний Марлос збірній України? Давайте поміркуємо.

Щоб дати відповідь на це питання, треба поглянути на три речі: вік гравця, його показники та ігрові характеристики.

Пункт перший. Марлосу 29 років. Начебто і не багато, але і не мало. Якщо дивитися на його вік через призму кваліфікаційних турнірів, то бразилець зможе допомогти українській збірній ще максимум в двох з них – на Євро-2020 і на ЧС-2022, а от на початку відбору на Євро-2024 Марлосу буде вже 34 роки, і розраховувати на нього тренерському штабу буде вже важкувато. Особливо враховуючи його позицію, де потрібна свіжість і швидкість.

Щодо показників Марлоса, то тут питань немає. Бразилець стабільно забиває і віддає гольові передачі за "Шахтар". Через нього проходить левова частка атак "гірників", і в якомусь сенсі Марлос набагато стабільніший і більш думаючий бразилець, ніж той же Тайсон, якого у ФФУ планували "натуралізувати" минулого року, але не змогли через те, що в Бразилії виявилися трошки швидшими в цьому плані.

Нарешті, останній фактор – ігрові якості та позиція Марлоса. І ось тут виникають найбільші питання до можливої натуралізації. Справа в тому, що основною позицією Марлоса в "Шахтарі" є правий вінгер, а на цій позиції в збірній грає людина, без якої важко уявити собі стартовий склад національної команди – наш найбільш іменитий легіонер прямо зараз Андрій Ярмоленко. Поставити Марлоса зліва? Там теж є Євген Коноплянка, у якого бувають спади, але наразі він грає цілком пристойно і проводить кращий сезон в закордонний період кар'єри. І головне – і Ярмоленко, і Коноплянка молодші за Марлоса на рік.

Звичайно, можна спробувати заграти Марлоса в центрі півзахисту, на позиції "під нападником", але чи піде це на користь гравцю і обом його командам? Велике питання, відповідь на яке дасть лише перевірка на практиці, хоча в теорії тріо "Ярмоленко – Марлос – Коноплянка" і виглядає цілком симпатично.

Отже, резюмуючи наш експрес-аналіз потенційного загравання Марлоса за збірну, можна зробити такий висновок: бразилець, без сумнівів, додасть потужності нашому складу і в найближчі кілька років допоможе збірній у відповідальних матчах. Але краще б було натуралізувати гравця на позиції, яка справді потребує підсилення в збірній України. В ідеалі – форварда. Чи немає там когось "на радарі" у наших скаутів?

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme