"Чемпіонат одного матчу", або Про що мовчить Генінсон?
Українська Прем'єр-ліга продовжує стрімко втрачати свого глядача, лише іноді вражаючи відвідуваністю на стадіонах
- Сектор
-
1 травня 2017 13:00

"Хочу подякувати всім уболівальникам, які прийшли підтримати свої команди. Формат чемпіонату виправдовує себе. Чим більше таких матчів, тим більше буде глядачів", - заявив президент УПЛ Володимир Генінсон після того, як в рамках 26-го туру ліги відбувся поєдинок між "Динамо" і "Шахтарем", який поставив рекорд відвідуваності в поточному сезоні (гру подивилися 51 732 вболівальника).
Минув тиждень. Зіграно матчі вже 27-го туру УПЛ, і що ми бачимо в статистиці відвідуваності матчів? А ось що:
"Чорноморець" – "Динамо" в Києві – 5431 глядач;
"Зірка" – "Карпати" в Кропивницькому – 2668 глядачів;
"Ворскла" – "Сталь" в Полтаві – 1500 глядачів;
"Олімпік" – "Зоря" в Києві – 1138 глядачів;
"Волинь" – "Дніпро" в Луцьку – 1222 глядача;
"Шахтар" – "Олександрія" в Харкові – 6114 глядачів.
В сумі на 6 матчів УПЛ в 27 турі прийшло подивитися вживу 18 073 людини, що майже втричі менше, ніж на один окремо взятий матч "Класичного" протистояння на "Олімпійському". Тому постає логічне питання до керівництва УПЛ – так новий формат чемпіонату і правда так сильно виправдовує себе? Чому ми не чуємо коментарів з цього приводу вже цього тижня
А не чуємо ми їх, тому що ніяких виправдань нового формату в УПЛ немає. Матчі "Динамо" та "Шахтаря" як збирали велику аудиторію раніше, так і продовжують збирати – це для нас не новина. А хочете справжню новину? А от і вона: середня відвідуваність матчів поточного чемпіонату після цього туру складає 4385 глядачів за матч. Антирекорд чемпіонатів України був зафіксований в минулій першості і складав 5020 глядачів за матч в середньому. Новий формат виправдовує себе настільки, що відвідуваність стала ще меншою! Страшно подумати, як "виправдає" себе ще більш "новий" формат на наступний сезон, в якому будуть (дякувати Богу, нарешті!) матчі плей-офф за виживання… ото народ побіжить на стадіони!
Якщо ж без іронії, то перед нами черговий приклад того, як наша УПЛ розвивається лише в плані демагогії її керівників. Якщо є гарний привід поговорити – говоримо, якщо є привід для суму – краще мовчати і згадувати про питання формату та єдиного телевізійного пулу, які насправді не є не те що головними для вітчизняного клубного футболу, але і поруч з головними не стояли.
Що ж, такими темпами УПЛ може скоротитися до двох команд – "Динамо" та "Шахтаря", які будуть грати між собою в кожному турі і збирати по 50 тисяч глядачів. Може цього і прагнуть керівники ліги? Інша справа, що і "заруби" між грандами вітчизняного футболу зрештою набриднуть вболівальникам і хизуватися Генінсону і Ко буде взагалі нічим.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:59Призерка Олімпіади дзюдоїстка Білодід дебютувала у футболі
- 16:38"Шахтар" переміг "Кривбас" у матчі, який почався ще у вересні 2024 року
- 12:25Збірна України з футзалу виграла всі матчі відбору на Євро-2026
- 14:55Стала відома дата наступного поєдинку Усика
- 17:11Жіноча тенісна збірна України уперше вийшла у фінал найбільш престижного командного турніру світу
- 16:44Нападника збірної України визнали найкращим футболістом місяця в італійській Серії A
- 14:50Черговий тур Української Прем’єр-ліги: лідери упевнено перемагають ВІДЕО ВСІХ ГОЛІВ ТУРУ Відео
- 16:45 Андрій Шевченко переконаний: у його невходженні до керівництва УЄФА винна "політика"
- 20:15УЄФА на конгресі вшанувала пам'ять представників російського футболу, які стали "хорошими русскімі"
- 18:45 Андрій Шевченко програв у голосуванні за членство у керівній структурі УЄФА
- 16:46З ким зіграють "Динамо" і "Шахтар" у півфіналах Кубка України з футболу
- 20:40Визначилися всі учасники півфіналу Кубка України з футболу ФОТО
- 14:29На фронті загинув колишній воротар ФК "Львів"
- 08:15Головна "зірка" українського чоловічого волейболу завершив кар’єру у збірній
- 15:30Знов невинні: суд Швейцарії удруге виправдав колишніх президентів ФІФА і УЄФА
- 13:35Світова легкоатлетична федерація залишила в силі санкції проти атлетів із країни-агресорки та її поплічниці
- 15:01Відомі всі суперники футбольної збірної України у відборі на чемпіонат світу 2026 року
- 00:13Футбольна збірна України провалилася у Бельгії і не вийшла у вищий дивізіон Ліги націй
- 16:44 Помер легендарний американський боксер Джордж Форман: він був 5-разовим чемпіоном світу у важкій вазі