Завойовник іспанської провінції: Як український футболіст Зозуля підкорив "Альбасете" і не тільки

Український форвард футбольного клубу "Альбасете" Роман Зозуля разом із партнерами по команді прикладає максимум зусиль для виходу у Прімеру

В Україні про нього пишуть усе рідше. Андрій Шевченко, попри велику проблему в атакувальній фазі гри національної збірної, не викликає у свій колектив нападника Романа Зозулю. При цьому, скажімо, захисник "Луґо" (теж команда іспанської Сегунди) Василь Кравець потрапляє в обойму.

Так, уже позаду найкращі футбольні часи дніпровського патріота (про волонтерську діяльність футболіста на підтримку української армії можна писати окремо та багато). Проте вболівальники пам'ятають його чудову гру у незабутніх поєдинках із французами чи поляками.

Можна погодитися і з тими, хто не вважає його зіркою українського футболу першої величини: часто у збірній України та інших командах він, образно кажучи, лише робив вітер, не докладаючись до особливого креативу. Але, попри все, у байдужості йому ніхто не міг дорікнути.

І саме це – небайдужість, футбольний ентузіазм, жага боротьби – дозволила Романові Зозулі стати своїм в експресивній Іспанії. А ще додали популярності навколофутбольні моменти. Ліваки "Райо Вальєкано", куди він майже перейшов із "Бетіса", спричинили бурю у склянці води, однак це привернуло до нашого хлопця чималу увагу. Іспанці не дуже переймалися політичними поглядами українця, хоча слово "бандера" ( у перекладі – прапор) їм дуже близьке. Саме фотографія на тлі портрету Степана Бандери так розлютила лівих екстремістів з околиці Мадрида (розташування клубу "Райо Вальєкано").

Проте адекватні люди в Іспанії визнали його, побачили в цьому українському хлопцеві харизму. Зараз Роман Зозуля перебуває на перших шпальтах ледь не всього, що стосується "Альбасете". З його зображенням закликають купувати абонементи на наступний сезон.

Саме він центральний серед п'яти гравців на головній сторінці офіційного Твіттера "Альбасете".

Зустрічі з уболівальниками рідко обходяться без українця, де він залюбки роздає автографи фанатам клубу.

Для "Альбасете" за підсумками цього сезону виконати завдання цілком реально. Наразі колектив, де одним із ключових виконавців є Роман Зозуля, перебуває на 4-му місці в Сегунді. До Прімери виходять дві команди напряму, а ще чотири клуби (з 3-го по 6-те місце) виборюють одну путівку у серії плей-оф. Щоправда, там турнірна ситуація дуже щільна, тож усе ще можливе. Наступну гру "альбасетівці" проведуть удома проти "Райо Маядахонди" у неділю, 23-го грудня.

В іспанському футбольному середовищі Україну багато хто взагалі асоціює саме з цим футболістом. А в майже 200-тисячсному за населенням Альбасете (муніципалітет на південному сході Іспанії, адміністративний центр провінції Альбасете, центр виробництва кинджалів, ножів і ножиць) його, схоже, обожнюють. За масштабами великої Іспанії це, можливо, дрібно. Але за належним сприйняттям України за кордоном – це, мабуть, все ж таки багато…

Як свідчення авторитета Зозулі в Іспанії – остання витівка фанатів севільського "Бетіса", які під час матчу Прімери з уже згаданим "Райо Вальєкано" лякали суперників масками із зображенням українцям. І це, зауважте, не мало жодного стосунку до нинішнього клубу Романа "Альбасете"…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор