"Ми з Бандерою просто схожі": Чи переконав Зозуля Іспанію, що він не нацист

Український форвард іспанського "Альбасете" Роман Зозуля скликав спеціальну прес-конференцію щодо так званого "нацистського скандалу"

"Ми з Бандерою просто схожі": Чи перекон…

"Хочу поставити всі крапки над "і", – відразу заявив українець. І впродовж майже 50-ти хвилин пояснював, що він не фашист, не нацист і тим паче не расист, як його називають лівацькі ультрас-угруповання футбольного клубу "Райо Вальєкано".

Помітно було, що футболіст підійшов до розмови з журналістами добре підготовленим і твердо висловлював свою позицію патріота України. Хоча хвилювання теж відчувалося – часто під час пояснення дражливих нюансів Зозуля покусував губи.

Але сказав Роман практично все, що хотів донести до іспанської публіки. Деякі з його висловлювань читайте за цими посиланнями (1 і 2). Складається враження, що нейтральну й адекватну частину іспанців він здебільшого переконав. Однак, судячи з коментарів, місцеві прихильники лівих політичних поглядів залишилися при своєму.

Основними аргументами проти Зозуля як були, так і залишаються переважно три фотографії, виставлені ним у різні часи в соціальних мережах. Наприклад, знімок футболіста із шарфом із ображенням Степана Бандери. Хоч кіл на голові теши так званим іспанським антифашистам, а вони й надалі, наче запрограмовані російською пропагандою, продовжують у коментах називати українського героя очільником якої ультрафашистської організації, при цьому хвороблива фантазія подекуди заводить у непролазні міфічні хащі.

"Фото із зображенням Бандери зробили мої знайомі, – так пояснював на прес-конференції його появу Роман Зозуля. – Я опублікував його у Facebook, стверджуючи, що ми дуже схожі обличчями, зачіскою, чубчиками на голові. Це фото не мало жодної політичної чи ідеологічної складової. Наголошую: ним я хотів лише підкреслити нашу схожість... А ще зауважу для історії, що приблизно 10 років тому президент України надав Степану Бандері звання Героя України..."

На іншому фото Роман Зозуля зображений зі зброєю під час відвідин українських воїнів на передовій. До речі, футболіст багато розповів про свою волонтерську діяльність і створений ним фонд "Народна армія", з цього він фактично і розпочав прес-конференцію.

"Я зробив це фото для того, щоб підтримати нашу армію, наших героїв, – зазначив Зозуля. – Коли твоя країна воює, то таким чином ти підтримуєш хлопців, які захищають тебе. Ми їздили на передову, і я в бінокль бачив супротивників. Я підтримав свою країну, і нічого поганого в цьому не бачу. Я привіз їм гуманітарну допомогу, товари для порятунку, жодної зброї ми не привозили. Тоді і сфотографувався з ними. Два роки тому ми з командою "Альбасете" теж зробили фото на військовій базі, і це з'явилося в медіях і соцмережах".

На третій фотографії антифашистів обурили цифри, пов’язані з нацистською ідеологією, які дивним чином збіглися поруч із Зозулею – номер 18-ий на футболці Романа та баскетбольний рахунок 14:88.

"Це був баскетбольний турнір, у якому брали участь 6 команд, – розповів Зозуля. – Прийшло чимало представників преси, ми грали близько 3-ох годин, а різниця в рахунку виявилася дуже великою. Моя команда виграла турнір, а я зробив фото без жодних зайвих думок, а коли приїхав в Іспанію, то мені сказали, що ці цифри мають якесь нацистське значення. Я все ще не розумію цього. І не тільки я, 95 відсотків людей не знають, що ці цифри означають".

"Мені дали футболку з 18-им номером, але за свою кар’єру я грав і під 25-им і під 49-им номерами, – емоційно продовжив український нападник. – Може, ці цифри теж щось означають? Скажіть мені, щоби я знав... Ще приклад – ви купили автомобіль, а вам поліція видала номери 1418. Вам що, піти спалити автомобіль, чи вам казатимуть, що там їде нацист? Чи якщо в матчі замість 14-го номера вийде 18-ий, ми будемо кричати, що суддя – нацист?"

Тут, мабуть, Зозуля трохи злукавив. Дуже сумнівно, щоби він не знав про суть цих цифр, тим паче серед його друзів є чимало фанатів "Дніпра" з яскраво вираженими правими поглядами, які точно могли це розповісти. До того ж у нас популярними є жарти навколо таких комбінацій цифр (і фото вище, швидше за все, якраз із розряду цих жартів). Так би мовити, "шутіть нє бросім..."

Але виправдовуватися якось треба було. Ось Роман Зозуля і спробував. Якщо не брати до уваги деяких нюансів, загалом це в нього вийшло. Але навряд чи фанати "Райо Вальєкано" чи якогось іншого лівацького клубу не скандуватимуть образи на адресу українця. Тим більше, що ZozuliaPutoNazi стало вже для певної категорії іспанців своєрідним мемом…

У мережі вже з'явилося повне відео прес-конференції за участю футболіста Романа Зозулі.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"