Бойкот Олімпіади в Китаї: Що відбувається насправді
До зимових Олімпійських ігор у Пекіні, які заплановані на період з 4-го по 20-те лютого, залишилося два місяці
- Сектор
-
3 грудня 2021 10:00
Що ближче до Ігор-2022, то активнішими стають розмови про так званий дипломатичний бойкот Олімпіади. Однак остаточної єдності в цьому питанні між США та союзниками, схоже, досі немає.
Наприкінці листопада президент США Джо Байден відповів на запитання про можливий дипломатичний бойкот Олімпіади-2022 в Пекіні. "Ми це розглядаємо", – сказав він на зустрічі з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.
Раніше журналіст The Washington Post Джош Рогін із посиланням на джерела в Білому домі повідомляв, що Байден оголосить про дипломатичний бойкот Ігор у Китаї до кінця листопада. Однак уже грудень, а офіційна заява ще не прозвучала.
До дипломатичного бойкоту пекінської Олімпіади закликали багато американських політиків. Китай звинувачують у порушеннях прав людини – зокрема, утиску уйгурів.
У разі дипломатичного бойкоту керівник держави й інші представники влади відмовляються від відвідування Ігор, проте спортсмени можуть брати участь у змаганнях.
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон теж заявив, що розглядає можливість дипломатичного бойкоту Олімпіади-2022 у Пекіні. Уряд країни веде активні дискусії з цього питання. Прихильницею бойкоту є міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трас.
Розмови про те, що США та деякі інші західні країни не пустять на Ігри до Пекіна своїх чиновників, тривають уже декілька років. Причиною насамперед є "уйгурське питання" – порушення прав етнічних меншин в одному з регіонів Китаю. Для тиску на китайців з цієї проблеми передбачається заборонити поїздки до Пекіна під час Олімпіади за державний рахунок будь-яких федеральних чиновників США.
Також теоретично можуть виникнути труднощі у спортсменів та тренерів, які перебувають на державній службі. Хоча сенатори запевняють, що закон не торкнеться фінансування американської спортивної делегації.
Втім, візити до Пекіна когось крім спортсменів, тренерів і спортивних функціонерів і так малоймовірні через ковидні обмеження. Інше питання, якщо Ігри-2022 показово бойкотує президент США. Звичайно, це буде не так гучно, якби на Ігри не поїхали зірки американського спорту, але все ж неприїзд Байдена однозначно сприймуть як дуже негативне послання.
Адже перші особи провідних країн зазвичай відвідують одну з церемоній Ігор (відкриття або закриття). Зокрема, в Китай у лютому наступного року, наприклад, збирається президент Росії Володимир Путін.
При цьому Байден із самого початку свого правління виступає за зниження напруги між США та Китаєм. І для нього можливий олімпійський бойкот – складна дилема.
Раніше у США, Канаді, Великій Британії та Норвегії звучали заклики не відправляти до Пекіна делегації – і політиків, і навіть спортсменів. Але спортивний бойкот викликав неприйняття. Тому навіть Національний олімпійський комітет США виступив категорично проти обмежень на поїздки спортсменів на Ігри-2022.
Під час Олімпіади-2014 в Сочі американські спортсмени поїхали на Ігри, а офіційні особи – ні. Тоді демарш спричинив російський закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних стосунків серед неповнолітніх. Зараз дипломатичний бойкот Ігор-2022 планують зробити масовим – США проводять переговори з Великою Британією, Австралією й іншими союзниками.
Зі спортсменів занепокоєння "ситуацією з уйгурами" публічно висловлювали такі зірки, як шведський біатлоніст Себастьян Самуельссон, а також норвезький лижник Йоханнес Клебо.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:55Визначився суперник футбольної збірної України у боротьбі за місце у дивізіоні A Ліги націй
- 00:44 Збірна України з футболу перемогла Албанію і вийшла у плейоф Ліги націй ВІДЕООГЛЯД ГРИ ФОТО Відео
- 13:45 Зрадник Тимощук через швейцарський суд добився скасування спортивних покарань щодо себе
- 11:30Українські тенісистки у карколомному матчі перемогли австрійок і повернулися в боротьбу за участь у фіналі головного командного турніру світу
- 14:42Після перемоги над 58-річним Майком Тайсоном блогер Пол викликав Макгрегора на бій за правилами ММА
- 21:28 Збірна України не змогла втримати перемогу над командою Грузії в Лізі націй
- 13:17Шевченко і Суркіс програли у футбол молодим казахам
- 13:41Фільм про перший бій між Усиком і Тайсоном Ф’юрі випустить Netflix ФОТО
- 19:15"Платять копійки": Мільйонер Тайсон Ф’юрі розкритикував сучасний бокс за "низькі гонорари" Відео
- 15:35 "Олександрія" б’є чергового суперника, "Динамо" дихає у спину, "Шахтар" наздогнав лідерів: відеоогляд 13-го туру УПЛ Відео
- 15:33У 45 років помер чемпіон з боксу В’ячеслав Узелков
- 12:25Київське "Динамо" – найгірша команда Ліги Європи на екваторі групового турніру
- 13:54Зіграно половину турів групової фази в Лізі чемпіонів: яке місце посідає український "Шахтар"
- 14:57 Перший за 60 років іспанець, ще й опорник: "Золотий м’яч"-2024 вручили Родрі, і це спричинило скандал ФОТО
- 15:06 Київське "Динамо" врятувалося у грі проти "Шахтаря" та інші матчі 11 туру УПЛ ВІДЕООГЛЯД Відео
- 23:18Ярослава Магучіх виборола звання найкращої легкоатлетки року в Європі
- 13:05 Під пильними поглядами Залужного і Шевченка: хто став кращим гравцем матчу гри Ліги чемпіонів "Арсенал" – "Шахтар" ФОТО
- 14:20Зіграно першу третину чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі: лідирує "Динамо" ВІДЕООГЛЯД ТУРУ Відео
- 13:29Авторадіо і XSPORT створили спільний проєкт про все найцікавіше у світі спорту Відео