За що російських легкоатлетів залишили без Олімпіади-2016

Легкоатлетів з Росії не буде в Ріо-де-Жанейро, а рішення по іншим спортсменам буде прийматися до кінця тижня

За що російських легкоатлетів залишили б…

У неділю, 24-го липня, МОК вирішить долю російської олімпійської збірної через справу ВАДА про "кришування" державою та ФСБ допінгових програм. 

Але вже точно російських легкоатлетів на ОІ-2016 не буде. 

Чому російських легкоатлетів залишили без Оліміпади в Ріо?

Восени 2015 роки після викривального фільму на німецькому телеканалі ARD почався найбільший в історії російського спорту допінговий скандал. У листопаді незалежна комісія ВАДА звинуватила Росію в порушеннях антидопінгових правил і рекомендувала Міжнародній асоціаціїлегкоатлетичних федерацій (IAAF) відсторонити російських легкоатлетів від участі в змаганнях під її егідою.

ВФЛА була дискваліфікована. Їй дали час на виправлення ситуації. По певним пунктам їй це вдалося.

Як пише Sports.ru, президент ВФЛА Дмитро Шляхтин і представник ОКР Геннадій Альошин виконали величезну роботу, в тому числі: Була розпущена стара Рада ВФЛА, а також її комісії; новий персонал ВФЛА підписав антидопінгові декларації; для спортсменів збірної були введені нові контракти з антидопінговими зобов'язаннями; довічно дискваліфікований тренер зі спортивної ходьби Віктор Чегін та багато чого іншого.

У той же час ряд умов не був виконаний.

1). є проблеми з повідомленнями про допінг-тестування (так, 4 спортсмена збірної Росії постійно перебували в закритих містах, для тестування були потрібні дозволи Мінспорту, які воно не надало);

2). ВФЛА ще не провела повністю інтерв'ю зі спортсменами і персоналом, який був замішаний в антидопінгових порушеннях;

3). провідні тренери збірної Росії і спортсмени не зрозуміли або відмовилися визнавати допінгові проблеми:

4). перевірки допінг-проб з Пекіна-2008 і Лондона-2012 виявили ще 11 і 5 позитивних результатів.

5). комісія порахувала, що в російській легкій атлетиці зберігається неповага до антидопінгових правил

6). ВФЛА не виконала умову про те, що має повну підтримку російської влади в боротьбі з допінгом. Зокрема: Мінспорту не змогло заручитися підтримкою російських правоохоронних органів для розслідування французької влади про порушення в IAAF і ВФЛА перед Лондоном-2012, коли були приховані випадки з відхиленнями в біопаспортах;

7). Міністр спорту Віталій Мутко і його колеги в Міністерстві спорту заявляли, що не причетні до антидопінгових порушень в російському спорті, проте існує інформація про те, що Мінспорту втручалася в роботу лабораторії в Москві. Зокрема, за інформацією комісії, екс-глава лабораторії Григорій Родченков заявив, що допінг-проби на ЧС-2013 з легкої атлетики замінювалися.

З огляду на це у висновках комісії йдеться, що культура допінгу в ВФЛА на даний момент не змінилася, а для відновлення статусу РУСАДА знадобиться від 18 до 24 місяців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme