Навіщо МОК і Бубка пустили Росію на Олімпіаду
МОК не ризикнув відсторонити всіх російських спортсменів від Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро
24 липня у Лозанні 15 важливих людей з Міжнародного олімпійського комітету вирішували чи допускати російських спортсменів до ОІ-2016 після розслідування ВАДА, яке довело, що вживання допінгу і підміна позитивних допінг-проб на Росії кришувалися державою та ФСБ.
Після того, як від Олімпіади IAAF були відсторонені легкоатлети (виступатиме Дар'я Клішина, бо тренувалася в США), були сподівання, що МОК піде тим самим шляхом щодо інших видів спорту. Але президент МОК, німець Томас Бах, як ми і прогнозували ще місяць тому, знайшов компромісний варіант. Не варто забувати про те, що він є у досить близьких стосунках з Путіним.
Що вирішив МОК
МОК не відсторонив російську збірну від участі в Іграх, а питання про допуск конкретних спортсменів і команд буде переданий на розсуд міжнародним федераціям з відповідних видів спорту. Тобто МОК самоусунувся від проблеми, переклавши її на плечі федерацій. Тепер у Федераціях мають розробити спеціальні критерії, за якими перевірятимуть спортсменів на причетність до допінгово скандалу. А до Олімпіади лишилося 2 тижні - це ж сміх.
Зрозуміло, що у розслідуванні ВАДА стосовно підміни допінг-проб, з юридичної точки зору, недостатньо доказів для того, щоб дискваліфікувати спортсменів з усіх видів спорту. Головний удар зосереджений був по легкій атлетиці, де Росія традиційно бере багато медалей, як виявилося, не без допомоги заборонених препаратів. Інших спортсменів могли відсторонити за принципом "я вам не довіряю, раз вживали тоді - тут можете теж".
Росію попереджали ще перед ОІ-2010 у Ванкувері, щоб в Кремлі розібралися із допінговою проблемою. Нинішню активність розслідувань також пов'язують із питанням анексії Криму. Мовляв, Росія порушила договір з великими гравцями (США, Великою Британією, Німеччиною) і тепер її будуть "мочити" на всіх фронтах. Але, як не крути, говорити про вигідність відсторонення Росії від ОІ для США через Крим є досить пафосним. За великим рахунком, проблема Криму сьогодні не є ключовою і навряд чи Олімпіада - це той потужний удар по політичній верхівці Кремля, який цікавить Барака Обаму і Ко. Санкції - набагато ефективніша річ. У питанні спорту є дещо інше. Як не крути, а західними Олімпійським комітетам набридло, що їх тримають у дурнях підміною позитивних допінг-проб у Москві, ще й під "кришею" ФСБ.
До чого тут українська легенда Сергій Бубка
Президент НОК, віце президент IAAF і член Виконкому МОК Сергій Бубка був у числі 15-ти людей, які сьогодні у Лозанні ухвалили рішення на користь Росії. Більше того, Бубка, за інформацією російськинх спортивних чиновників, був на стороні Росії.
Хтось скаже - зрада. Але за великим рахунком, чого можна було очікувати від "регіонала? Дехто доводитиме, що Бубка став на сторону "чистих" спортсменів, які могли постраждати через купку допінгових негідників. Але у питаннях Росії не може бути проміжної позиції. Україна воює з Росією, яка анексувала Крим, надіслала найманців, військових і зброю на Донбас. Захищати її на вищому рівні може лише "п'ята колона". І не потрібно казати, що спортсмени - не військове командування, не Путін. Вони - інструмент Кремля в ідеологічній боротьбі. Так само, як і росіяни винні в тому, що Путін є президентом і веде війну. Так чи інакше роль спорту в СРСР та нинішній Росії у політичній складовій завжди була передовою.
Тому своїми діями Сергій Бубка, на жаль, зіграв на стороні окупанта. Його підтримка українських спортсменів - це добре. Але даний випадок залишиться в пам'яті людей.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Ріо-2016