Чому німецький друг Путіна побоїться викинути всіх росіян з Олімпіади-2016

21-го червня Міжнародний олімпійський комітет може відсторонити всіх російських спортсменів від Ріо-2016, але обмежаться лише легкоатлетами

Чому німецький друг Путіна побоїться вик…

Після того, як Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) опублікувала доповідь глави інспекційної комісії IAAF Руне Андерсена по відновленню членства Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА), в якій було прийняте рішення не пускати російських легкоатлетів на ОІ-2016 і дискваліфікацію ВФЛА лишити в силі, німецькі ЗМІ повідомили про таку ж можливу участь для інших спортсменів.

Але справа тут трохи інакша, ніж з легкою атлетикою.

Чому російських легкоатлетів залишили без Оліміпади в Ріо?

Восени 2015 роки після викривального фільму на німецькому телеканалі ARD почався найбільший в історії російського спорту допінговий скандал. У листопаді незалежна комісія ВАДА звинуватила Росію в порушеннях антидопінгових правил і рекомендувала Міжнародній асоціаціїлегкоатлетичних федерацій (IAAF) відсторонити російських легкоатлетів від участі в змаганнях під її егідою.

ВФЛА була дискваліфікована. Їй дали час на виправлення ситуації. По певним пунктам їй це вдалося.

Як пише Sports.ru, президент ВФЛА Дмитро Шляхтин і представник ОКР Геннадій Альошин виконали величезну роботу, в тому числі: Була розпущена стара Рада ВФЛА, а також її комісії; новий персонал ВФЛА підписав антидопінгові декларації; для спортсменів збірної були введені нові контракти з антидопінговими зобов'язаннями; довічно дискваліфікований тренер зі спортивної ходьби Віктор Чегін та багато чого іншого.

У той же час ряд умов не був виконаний.

1). є проблеми з повідомленнями про допінг-тестування (так, 4 спортсмена збірної Росії постійно перебували в закритих містах, для тестування були потрібні дозволи Мінспорту, які воно не надало);

2). ВФЛА ще не провела повністю інтерв'ю зі спортсменами і персоналом, який був замішаний в антидопінгових порушеннях;

3). провідні тренери збірної Росії і спортсмени не зрозуміли або відмовилися визнавати допінгові проблеми:

4). перевірки допінг-проб з Пекіна-2008 і Лондона-2012 виявили ще 11 і 5 позитивних результатів.

5). комісія порахувала, що в російській легкій атлетиці зберігається неповага до антидопінгових правил

6). ВФЛА не виконала умову про те, що має повну підтримку російської влади в боротьбі з допінгом. Зокрема: Мінспорту не змогло заручитися підтримкою російських правоохоронних органів для розслідування французької влади про порушення в IAAF і ВФЛА перед Лондоном-2012, коли були приховані випадки з відхиленнями в біопаспортах; 

7). Міністр спорту Віталій Мутко і його колеги в Міністерстві спорту заявляли, що не причетні до антидопінгових порушень в російському спорті, проте існує інформація про те, що Мінспорту втручалася в роботу лабораторії в Москві. Зокрема, за інформацією комісії, екс-глава лабораторії Григорій Родченков заявив, що допінг-проби на ЧС-2013 з легкої атлетики замінювалися. 

З огляду на це у висновках комісії йдеться, що культура допінгу в ВФЛА на даний момент не змінилася, а для відновлення статусу РУСАДА знадобиться від 18 до 24 місяців.

Що буде далі

Чому німецький друг Путіна побоїться викинути всіх росіян з Олімпіади-2016 - фото 1

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) може повністю усунути російську команду від участі в Іграх в Ріо-де-Жанейро або щонайменше не допустити до них росіян, які представляють окремі спортивні дисципліни. Такі дані наводить журнал Der Spiegel, посилаючись на неназваних учасників саміту МОК в Лозанні.

Видання підкреслює, що обговорення такого сценарію очікується, однак порядок денний саміту встановлює президент комітету Томас Бах. За даними джерел Spiegel, спочатку він обговорить ситуацію з Володимиром Путіним, з яким підтримує дружні стосунки.

Як зазначає німецьке ЗМІ, якщо від участі в Олімпійських іграх в Ріо відсторонять не тільки легкоатлетів, а й представників інших видів спорту або весь Національний олімпійський комітет Росії, це стане "історичним рішенням".

Що може статися

МОК в особі свого президента Томаса Баха спробує заспокоїти ситуацію і обмежитися виключно легкоатлетами, яких не допустили до ОІ.

Цілком можливо, що у МОК перекладуть рішення по відстороненню від ОІ на плечі міжнародних федерацій з видів спорту за прикладом Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій.

Якщо, наприклад,Міжнародна федерація важкої атлетики також знайде порушення у російських важкоатлетів і направить власне негативне для Росії рішення у МОК - тоді там його підтримають. 

Сам же МОК спробує відсторонитися від цього питання і "підкорятися" волі більшості, якщо вона буде. Самостійно російських спортсменів з інших видів спорту вони не дискваліфікують. Хоча, легкоатлети - це вже удар по Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme