Чому українське громадянство Беленюка залежить від "шароварщини" Жданова

Срібний призер Ріо-2016, український борець Жан Беленюк натякнув, що може змінити громадянство, але це схоже на звичайну торгівлю

Чому українське громадянство Беленюка за…

Сьогодні борець Жан Беленюк є героєм. Ми називали його найкрутішим спортсменом у Ріо. А тут бац - "зрада" намальовується. Точніше, її малюють журналісти ТСН, які поговорили з Беленюком після програного фіналу росіянину Чакветадзе у греко-римській боротьбі (85 кг) з рахунком 2:9. Фіналу, в якому арбітри банально "вбили" нашого спортсменам. 

Розмова журналістів із Жаном, який отримуючи "срібло" навіть заплакав, вийшла не зовсім такою, якою ми всі хотіли б бачити.

"Всі говорять про патріотизм. Це наш президент, прем'єр-міністр повинні показувати свій патріотизм. А я вільний розпоряджатися своєю долею, як вважаю за потрібне. Ніхто мене в цьому не переконає. Я буду дивитися і відштовхуватися від того, як мені буде краще", - сказав Беленюк.

Журналісти ж не змогли не "зліпити" сенсації зі слів спортсмена, моральний стан якого після цього жахливого фіналу був не найкращим. Вони не увійшли в його становище, не розбиралися в тому, що борець, з яким вчинили несправедливо, може бути злим на весь світ. 

Більше того, Жан Беленюк вже встиг спростувати цю інформацію, сказавши, що він нікому не говорив про зміну громадянства

Чому українське громадянство Беленюка залежить від "шароварщини" Жданова - фото 1

Тепер давайте відкинемо емоції і трохи розберемося в ситуації і пояснемо, чому Беленюк залишиться.

По-перше, Беленюку вже давно пропонують змінити громадянство і виступати за Узбекистан, Азербайджан та навіть Росію. Не секрет, що там йому готові створити класні умови - зарплату у кілька тисяч доларів щомісяця, квартиру, навіть машину. Але до цього часу спортсмен відмовлявся і "душив" українську владу, яка тривалий час не надавала спортсмену квартиру. Тоді Беленюк розповідав, що він, чемпіон світу та Європи, ютиться у 16 квадратних метрах. Згодом київська влада таки надала квартиру спортсмену. Наче всі були задоволені. Цілком можливо, що і зараз Беленюк хоче отримати від влади не тільки $80 тис. за "срібло", а й ще якісь додаткові бонуси. 

По-друге, Беленюк є військовим-контрактником ЗСУ. Звичайно, він може розірвати контракт, але в будь-якому разі ця обставина ускладнює його зміну громадянства і як мінімум не пришвидшить її.

По-третє, Беленюк раніше заявляв у ЗМІ, що він не поїде на Росію, бо йому там не подобається і до спортсменів ставляться як до "гарматного м'яса". Але політична складова неважлива для нього. Тому швидше, якщо він і змінюватиме паспорт, то вирушить в Азербайджан чи Узбекистан. Знову ж таки, наразі окрім інформації ТСН ніяких серйозних дій від Беленюка немає і Міністру спорту Жданову потрібно не у "Фейсбуці" виписувати про "вкрадену арбітром медаль", а займатися ділом, провести розмову з Беленюком та президентом Асоціації спортивної боротьби України Ельбрусом Тедеєвим стосовно майбутнього Жана. Тому що трапитися може різне і класний спортсмен не повинен сидіти на скромній зарплаті. Як не крути, на одній шароварщині від міністра далеко не поїдеш. Спортсменам потрібно платити за досягнення, якими вони прославляють країну. І якщо Жданов продовжить займатися дописами в соцмережах, а не реальними справами, Беленюк стане далеко не єдиним, кого ми можемо втратити після Ріо. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme