Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка

Коли в 2009 році МОК віддав Ігри-2016 бразильському місту, можна було пророкувати важкі майже три тижні для спортсменів
Depo.
2 серпня 2016 08:45
ФОТО: depo.ua
Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка
Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка

Олімпіада в Ріо-де-Жанейро стартує вже 5-го серпня. Але чи хочеться дивитися саме спортивні змагання? По-моєму, в Ріо є значно цікавіші речі, які відбивають інтерес до цих Ігор. Можна скільки завгодно говорити про те, що варто підтримувати наших олімпійців і слідкувати виключно за спортивними результатами, але неможливо пройти повз новини про продаж кокаїну з Олімпійською символікою.

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 1

Або не подивитися на ось це фото.

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 2

Це ріки сміття поруч з Олімпійським селищем, яке лише з виду виглядає пристойно. Всередині номерів відбувається ось така картина.

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 3

Спортсмени розповідають, що душові кабінки забиті будівельним сміттям, але до того ж вони поламані. 

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 4

Головне, що спортсменам роздають презервативи. Понад 450 тисяч на всіх підготували. І, дійсно, які ще розваги після змагань можуть бути в олімпійському селищі у Ріо - лише секс, правда ж. Або можна влаштувати втечу від пожежі. Австралійці вже випробували це на собі. 

А ще у Ріо з'їхалися, мабуть, всі грабіжники з Бразилії. За останні кілька днів новини про пограбування спортсменів і журналістів з'являються регулярно. Пограбували в олімпійському селищі все тих же австралійців під час тієї самої пожежі, був викрадений і пограбований новозеландський спортсмен, боєць з джиу-джитсу Джейсон Лі. Зробили це грабіжники у формі копів. Колишній китайський атлет, а нині журналіст Ши Дунпен також був пограбований у незвичний спосіб. Він разом з оператором заселялися в готель, як раптово один з місцевих жителів кинувся прямо на колишнього спортсмена. Невідомий, який мав вигляд п'яного, повалив Ши Дунпена на підлогу, а потім втік. Тоді оператор погнався за порушником, а сам Ши Дунпен відправився до вбиральні, щоб почистити одяг. Через хвилину, коли репортер вийшов з вбиральні, а оператор повернувся в готель, вони виявили, що все їх відеообладнання зникло.

А ще постійно поруч комахи і загроза підхопити вірус Зіка.

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 5

Але найголовніша біда - це вода. Ще в 2014-у році у світі почали репетувати через забруднення води у затоці Гуанабарра. Спочатку влада обіцяла все вирішити, але згодом визнала, що не зможе знизити на 80% рівень забруднення води в океанській затоці Гуанабара до початку Олімпійських ігор-2016. Для цього потрібно додатково мінімум $ 3,9 млрд, яких в бюджеті немає і до Ігор не з'явиться. Там пройдуть змагання з вітрильного спорту. І ось так сьогодні виглядають тренування спортсменів.

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 6

Associated Press нещодавно завершило своє власне дослідження вод і прийшло до висновку, що зміст вірусів в них в кілька мільйонів разів перевищує європейські норми. Проблеми зі здоров'ям може викликати одна чайна ложка води, яка потрапить до шлунку людини.

А у МОК президент Бах, той, що росіян відстороняти побоявся, можливо, через власний деревообробний завод в країні Пу, розповідає про чудову готовність і безпеку.

Це дійсно не Олімпіада, а якийсь сміттєвий рай. Справа в тому, що Ріо - це дуже брудне місто. І бруд виходить далеко за межі фавел. Від нього нікуди не дінешся. Всі гарні картинки Копакабани і статуї Христа-Спасителя - виключно замануха для туристів. 

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 7

А ще у Ріо завалюються Олімпійські об'єкти. Ось нещодавно завалився причал. 

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 8

А тим часом, у всьому цьому бруді під гарною обгорткою підняли прапор України.

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 9

 На Ігри 2016 українці отримали 205 ліцензій в 27 видах спорту. Вболіваємо, що робити. Хоча ця Олімпіада - це величезна помлка. Її краще називати просто - сміттєва.

Чому Олімпіада в Ріо-де-Жанейро - це сміттєва помилка - фото 10

Більше новин Олімпіади читайте на Depo.Сектор