Їжа, морози та ядерна зброя. Топ-5 жахів Олімпіади в Кореї

Олімпійські ігри – це свято спорту та позитивне явище для всього світу, але прийдешні змагання в південнокорейському Пхьончхані багато хто очікує з пересторогою. І на це є вагомі причини

Їжа, морози та ядерна зброя. Топ-5 жахів…

Дух змагань, великі перемоги, спортивне єднання та олімпійські ідеали – гарний набір для будь-якої Олімпіади, проте в Пхьончхані до цього переліку додасться ще й трохи "переляку". Виокремимо головні фактори, які змушують спортсменів та членів олімпійських делегацій їхати до Південної Кореї без особливого захвату.

Погодні умови. Напередодні українська біатлоністка Анастасія Меркушина заявила, що погодні умови в Пхьончхані – найскладніші з тих, з якими їй доводилося стикатися у своїй кар'єрі. І українку підтримує велика кількість її колег як х біатлону, так і з інших видів спорту.

Безумовно, від Зимової Олімпіади не варто було чекати райського клімату та коктейлів з рожевими трубочками, які б вам підносили до лінії старту, але Пхончхан – доволі суворе місце в плані клімату, особливо на лижних та біатлонних трасах, де вітер в парі з морозом можуть збити з бойового настрою будь-якого спортсмена. Навіть найдосвідченішого та найбільш витривалого.

Набагато легше буде тим, хто змагатиметься в закритих приміщеннях, але й ці люди обов'язково будуть ходити на вулицю і стикатися з суворим кліматом, що пануватиме в Пхьончхані у лютому. Що й казати, цей місяць в Кореї виправдає свою назву на всі 100%!

Вірусна інфекція. Днями в Пхьончхані пробили на сполох у центрі з контролю і профілактики захворювань. Тамтешній очільник Кім Хюнь Юнь заявив про поширення норовірусної інфекції.

"6 лютого у нас було 32 випадки, але сьогодні у нас ще 54 випадки, всього 86 випадків норовірусу", - заявив він.

З числа захворілих троє займалися приготуванням їжі в медіа-селищі Олімпіади. Відзначається, що вода і продукти є основними переносниками захворювання.

Що таке норовірус, він же вірус Норуолк? В 90% випадків цей вірус стає причиною епідемій шлунково-кишкових захворювань, а найкоротший термін одужання – три доби. І це не враховуючи можливих ускладнень. Тобто, підхопивши таку хворобу, змагатися на трасах та на льодових майданчиках спортсмену захочеться менше всього. А тут вже мова про спалах інфекції! Тому в оргкомітеті мають докласти максимум зусиль, аби спортсмени не "пронесли" загрозу в олімпійське селище.

Ядерна загроза. У Південної Кореї, яка організовує Олімпійські ігри є дуже небезпечний сусід – Північна Корея, яка періодично лякає світ випробуваннями нових носіїв для запуску ядерних ракет і має чимало ворогів на політичній карті світу. Про це говорили багато, з цього приводу деякі національні олімпійські комітети навіть влаштовували дискусії з приводу доцільності взагалі їхати на ці Ігри, але зрештою це вирішили вважати лише теоретичною загрозою. Принаймні жоден НОК не відмовився від поїздки у Пхьончхан, особливо після того, як керівництво КНДР провело декілька зустрічей з колегами з сусідньої держави і навіть домовилося про створення спільної жіночої збірної з хокею, яка виступить на цих Іграх.

Але де гарантія того, що під час Олімпійських ігор не станеться чогось екстраординарного, що змусить Кім Чен Ина "випустити пару", а разом з нею і декілька ракет по території сусіда? Звісно, такої гарантії не дасть ніхто і спортсменам, тренерам та членам делегацій з усього світу залишається лише сподіватися, що змагання пройдуть без пригод. Що ніхто не влаштує провокацію, що з сестрою корейського лідера Кім Йо Чжон, яка є першим заступник директора департаменту пропаганди та агітації правлячої партії, і яка увійде до складу делегації високопоставлених чиновників, які прибудуть до Південної Кореї, також буде все гаразд. І таких "що" та "якщо" буде дуже багато.

Місцева кухня. Цей пункт не стосуватиметься більшості спортсменів, які братимуть участь в Іграх-2018, адже професійний підхід передбачає харчування лише у олімпійському селищі і лише у власних кухарів, які прибудуть до Пхьончхану у складах делегацій. Але серед величезної кількості атлетів, що прибудуть до Кореї, будуть і ті, які захочуть випробувати місцеву кухню, і ось тут їх можуть чекати сюрпризи – як приємні, так і не дуже.

Слово нашому прапороносцю Олені Підгрушній, яка минулого року була на етапі Кубка світу з біатлону в Кореї і трошки розповіла про місцеву кухню.

"Головна проблема була для всіх спортсменів там – це харчування. Ми все ж таки сподіваємося, що на олімпійський сезон вони трошки додадуть якісь варіанти. В останній день, коли нас перевезли з одного готелю в інший, я пішла до їдальні. Подивилась, розвернулася, запарила в номері "Мівіну", і це був кращий варіант, ніж те, що було там.

У них своя специфічна кухня. І гостре, і підозріле… Ми жили по європейському часу. І, допустимо, в мене сніданок. Я приходжу поснідати. Єдине стандартне в них там був рис. Думаю, він цілодобово там. А крім цього якась підлива незрозуміло з яких інгредієнтів, незрозуміло якого кольору, якого запаху.Ти подивився, зрозумів, що це ти їсти не будеш. Відкриваєш іншу каструлю, а там трикутнички. Ніби млинці запечені, але там не млинці, а якесь інше тісто. В середині чи то соя з картоплею, чи то картопля без сої, чи то соя без картоплі. І все жирне, смажене", - згадує українка. І це, зауважимо, їдальня готелю. Що подають у менш презентабельних місцях – важко уявити!

Можливі провокації з боку Росії. Російські спортсмени прибудуть у Корею під нейтральним прапором, осоромлені на весь світ і з бажанням помститися. І не важливо, що мститися вони мають своїм чиновникам і тим, хто організовував всю допінгову систему в Сочі-2014, для них буде важливо "все і всім довести", і для цього можуть застосовуватися різноманітні провокації. І з боку самих спортсменів, і з боку деяких журналістів з Росії, і з боку членів делегації, а також делегації "братніх" росіянам народів. Провокації бувають різними, але можуть бути і такі, які призведуть до величезних скандалів, які б на святі спорту бачити не хотілося. То ж сподіваємося, що всі перелічені нами жахіття Ігор-2018 так і залишаться на папері, а Пхьончхан-2018 стане справжнім бенефісом спортивної боротьби та чесного суперництва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme