МОК проти CAS. Як суд Лозанни подарував Росії "міф про перемогу"

Сьогодні Спортивний арбітражний суд (CAS) задовольнив апеляції 28 російських спортсменів і анулював їх довічне відсторонення від участі в Олімпіадах за порушення антидопінгових правил

МОК проти CAS. Як суд Лозанни подарував…

На Depo.Сектор коротке пояснення того, що сталося в Лозанні і чому це рішення суду з великою долею ймовірності не вплине ні на що, окрім сюжетів на російському телебаченні.

Що сталося в Лозанні

Спортивний арбітражний суд (CAS) задовольнив апеляції 28 російських спортсменів і анулював їх довічне відсторонення від участі в Олімпіадах за порушення антидопінгових правил. Ще 11 спортсменів були визнанні винними у вживанні допінгу, а справи 3-х представників російського біатлону будуть додатково розглянуті пізніше. Ось табличка з іменами всіх фігурантів вироку CAS.

Рішення CAS викликало бурхливу реакцію в російських ЗМІ, російських чиновників і у прихильників спорту взагалі. Колишній очільник російського спорту Віталій Мутко (також дискваліфікований, до речі) навіть заново порахував кількість медалей у заліку минулої Олімпіади-2014 в Сочі і знову поставив Росію на перше місце в цьому рейтингу.

Багато хто з росіян почав вживати слова "перемога" та "справедливість", проте за кілька годин вже Міжнародний Олімпійський комітет (МОК) взяв слово, і настрій у росіян дещо погіршився.

Як відреагували у МОК

Очільники світового олімпійського руху висловили занепокоєння рішенням суду в Лозанні, адже CAS поставив під сумнів багатомісячну діяльність комісій МОК у розгляді справ російських спортсменів і фактично навів тінь на світову боротьбу з допінгом, виправдавши майже три десятки звинувачених у серйозних порушеннях.

В МОК також заявили, що подаватимуть апеляцію до Швейцарського федерального суду на рішення CAS. А тому – справа може затягнутися надовго.

Але головний висновок із заяв з Міжнародного Олімпійського комітету такий – ніяких пом'якшень щодо покараних росіян Комітет не збирається робити. І рішення CAS фактично взагалі не буде братися до уваги у найближчий час. Отже росіянам можна святкувати хіба що у ефірах своїх державних каналів, а насправді формально нічого не змінилося – ані в медальному заліку ОІ-2014 в Сочі (офіційно – точно), ані у долі недопущених до ОІ-2018 росіян. Тим паче що про це сказали навіть у Лозанні – їх рішення навряд допоможе поїхати в Пхьончхан тим, кого навіть виправдали.

Що буде далі у цій справі

Звичайно, МОК буде стояти на своєму до останнього і боротьбу з допінгом розглядати як головний пріоритет у своїй діяльності. Можливо, конфлікт МОК та CAS переросте у щось більше, ніж просто судова тяганина, і в майбутньому функції Лозаннського суду можуть бути взагалі переглянуті, а МОК матиме всі дисциплінарні важелі у своїх руках.

Окремо треба сказати про Росію. Очевидно, що доля росіян в Пхьончхані взагалі ніяк не зміниться. Навіть рішення CAS на цьому акцентує увагу, адже "рішення суду не означає, що 28 спортсменів визнані невинними", як заявив генеральний секретар CAS під час прес-конференції. Та і спроби Росії все ж затягти на Ігри ще декількох своїх спортсменів наразі приречені - у них на це банально не вистачить часу, враховуючи можливий позов МОК до іншого суду в Швейцарії.

Але потім почнеться найцікавіше. Вже після Ігор в Кореї Росія спробує розвинути історію (або ж істерію) навколо рішення Лозанни, і в підсумку буде три варіанти розвитку подій.

Перший – МОК визнає рішення CAS і Росія отримає певні пом'якшення щодо майбутніх Олімпійських Ігор. Другий – МОК піде на конфлікт з CAS, а Росія зрештою погодиться з тим, що сперечатися з головним олімпійським органом немає сенсу. І третій варіант – Росія принципово не погодиться з позицією МОК і буде змушена ізолювати себе від усього олімпійського і спортивного світу. Перші "тренувальні кроки" до останнього варіанту на Росії вже роблять, організовуючи альтернативні змагання під час Олімпіади в Кореї, де призери навіть отримуватимуть від Путіна грошові премії на рівні олімпійських. Красномовний крок, чи не так? В майбутньому такий організаційний досвід може знадобитися росіянам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"