МОК проти CAS. Як суд Лозанни подарував Росії "міф про перемогу"
Сьогодні Спортивний арбітражний суд (CAS) задовольнив апеляції 28 російських спортсменів і анулював їх довічне відсторонення від участі в Олімпіадах за порушення антидопінгових правил
- Сектор
-
1 лютого 2018 18:30

На Depo.Сектор коротке пояснення того, що сталося в Лозанні і чому це рішення суду з великою долею ймовірності не вплине ні на що, окрім сюжетів на російському телебаченні.
Що сталося в Лозанні
Спортивний арбітражний суд (CAS) задовольнив апеляції 28 російських спортсменів і анулював їх довічне відсторонення від участі в Олімпіадах за порушення антидопінгових правил. Ще 11 спортсменів були визнанні винними у вживанні допінгу, а справи 3-х представників російського біатлону будуть додатково розглянуті пізніше. Ось табличка з іменами всіх фігурантів вироку CAS.
Рішення CAS викликало бурхливу реакцію в російських ЗМІ, російських чиновників і у прихильників спорту взагалі. Колишній очільник російського спорту Віталій Мутко (також дискваліфікований, до речі) навіть заново порахував кількість медалей у заліку минулої Олімпіади-2014 в Сочі і знову поставив Росію на перше місце в цьому рейтингу.
Багато хто з росіян почав вживати слова "перемога" та "справедливість", проте за кілька годин вже Міжнародний Олімпійський комітет (МОК) взяв слово, і настрій у росіян дещо погіршився.
Як відреагували у МОК
Очільники світового олімпійського руху висловили занепокоєння рішенням суду в Лозанні, адже CAS поставив під сумнів багатомісячну діяльність комісій МОК у розгляді справ російських спортсменів і фактично навів тінь на світову боротьбу з допінгом, виправдавши майже три десятки звинувачених у серйозних порушеннях.
В МОК також заявили, що подаватимуть апеляцію до Швейцарського федерального суду на рішення CAS. А тому – справа може затягнутися надовго.
Але головний висновок із заяв з Міжнародного Олімпійського комітету такий – ніяких пом'якшень щодо покараних росіян Комітет не збирається робити. І рішення CAS фактично взагалі не буде братися до уваги у найближчий час. Отже росіянам можна святкувати хіба що у ефірах своїх державних каналів, а насправді формально нічого не змінилося – ані в медальному заліку ОІ-2014 в Сочі (офіційно – точно), ані у долі недопущених до ОІ-2018 росіян. Тим паче що про це сказали навіть у Лозанні – їх рішення навряд допоможе поїхати в Пхьончхан тим, кого навіть виправдали.
Що буде далі у цій справі
Звичайно, МОК буде стояти на своєму до останнього і боротьбу з допінгом розглядати як головний пріоритет у своїй діяльності. Можливо, конфлікт МОК та CAS переросте у щось більше, ніж просто судова тяганина, і в майбутньому функції Лозаннського суду можуть бути взагалі переглянуті, а МОК матиме всі дисциплінарні важелі у своїх руках.
Окремо треба сказати про Росію. Очевидно, що доля росіян в Пхьончхані взагалі ніяк не зміниться. Навіть рішення CAS на цьому акцентує увагу, адже "рішення суду не означає, що 28 спортсменів визнані невинними", як заявив генеральний секретар CAS під час прес-конференції. Та і спроби Росії все ж затягти на Ігри ще декількох своїх спортсменів наразі приречені - у них на це банально не вистачить часу, враховуючи можливий позов МОК до іншого суду в Швейцарії.
Але потім почнеться найцікавіше. Вже після Ігор в Кореї Росія спробує розвинути історію (або ж істерію) навколо рішення Лозанни, і в підсумку буде три варіанти розвитку подій.
Перший – МОК визнає рішення CAS і Росія отримає певні пом'якшення щодо майбутніх Олімпійських Ігор. Другий – МОК піде на конфлікт з CAS, а Росія зрештою погодиться з тим, що сперечатися з головним олімпійським органом немає сенсу. І третій варіант – Росія принципово не погодиться з позицією МОК і буде змушена ізолювати себе від усього олімпійського і спортивного світу. Перші "тренувальні кроки" до останнього варіанту на Росії вже роблять, організовуючи альтернативні змагання під час Олімпіади в Кореї, де призери навіть отримуватимуть від Путіна грошові премії на рівні олімпійських. Красномовний крок, чи не так? В майбутньому такий організаційний досвід може знадобитися росіянам.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Сектор
Всі новини на одному каналі в Google News
- 19:12У планах – олімпійське "золото": Олексій Середа про боротьбу з китайцями, війну в Україні і свою найбільшу спортивну мрію
- 18:29Трамп заявив, що допуск росії до футбольного чемпіонату світу 2026 року допоможе закінчити війну в Україні
- 17:15Рейтинг WTA: українка Світоліна знову серед 15 кращих у світі тенісу
- 15:18Збірна України з хокею не вийшла в елітний світовий дивізіон, але досягла чудового результату Відео
- 12:07За три тури до розв’язки: лідери чемпіонату України з футболу синхронно рухаються до медалей Відео
- 16:57Збірна України з хокею здобула першу за 11 років перемогу на чемпіонаті світу
- 21:55Ярослава Магучіх виграла перший етап Діамантової ліги
- 16:13У фіналі футбольного Кубка інтрига: У Житомирі відбудеться класична українська битва "Динамо" і "Шахтаря"
- 16:00Відома дата початку нового футбольного сезону в Україні : знову без Суперкубка ВІДЕО МОМЕНТІВ 25 ТУРУ УПЛ Відео
- 14:01Опублікований рейтинг доходів спортсменів за 2024 рік: хто заробив найбільше серед мільярдерів
- 16:06Світоліна уперше за два роки виграла тенісний турнір
- 15:59Призерка Олімпіади дзюдоїстка Білодід дебютувала у футболі
- 16:38"Шахтар" переміг "Кривбас" у матчі, який почався ще у вересні 2024 року
- 12:25Збірна України з футзалу виграла всі матчі відбору на Євро-2026
- 14:55Стала відома дата наступного поєдинку Усика
- 17:11Жіноча тенісна збірна України уперше вийшла у фінал найбільш престижного командного турніру світу
- 16:44Нападника збірної України визнали найкращим футболістом місяця в італійській Серії A
- 14:50Черговий тур Української Прем’єр-ліги: лідери упевнено перемагають ВІДЕО ВСІХ ГОЛІВ ТУРУ Відео
- 16:45 Андрій Шевченко переконаний: у його невходженні до керівництва УЄФА винна "політика"