Олімпіада в Пекіні. День 5: Підручний у топ-20, мовні конфузи ОКР

У Пекіні минув черговий змагальний день Олімпіади

Олімпіада в Пекіні. День 5: Підручний у…

Змагання проходили у 12-ти з 15-ти видів спорту – гірськолижному спорті, біатлоні, лижних перегонах, керлінгу, фігурному катанні, фрістайлі, хокеї, санному спорті, лижному двоборстві, скелетоні, сновбордингу та ковзанярському спорті.

Комплекти медалей розіграли у восьми видах спорту. У лижних перегонах та сновбордингу – по два комплекти нагород.

Найбільшу кількість медалей у четвертий змагальний день здобули спортсмени з Норвегії – чотири. Олімпійським чемпіоном став лижник Йоганнес Клебо, який виграв спринт (вільний стиль) у лижних перегонах.

Несправджені біатлонні надії. Збірна України продовжує залишатися без медалей за підсумками чотирьох змагальних днів.

Найближчим був біатлоніст Дмитро Підручний, який посів 18-те місце в індивідуальній гонці.

Чоловіча збірна України з біатлону виставила на індивідуальну гонку найсильніший склад. Розпочали гонку Дмитро Підручний і Артем Прима, закривали її дебютанти Олімпійських ігор Антон Дудченко та Богдан Цимбал.

Підручний розпочинав гонку у топ-3. він закрив усі п'ять мішеней, вийшовши із відставанням у 10 секунд від проміжного лідера Кантена Фійона-Майє. Проте боротьба Підручного за медалі закінчилася вже на другій стрільбі. Українець заробив одну штрафну хвилину на другому вогневому рубежі, не закривши одну мішень.

Підручний зберігав шанси на високі результати за умов чистої стрільби на останніх вогневих рубежах. Але і на третій, і на четвертій стрільбі лідер збірної України заробив ще по одній хвилині штрафу.

Хоча Підручний припустився трьох хиб, він став найкращим українцем за підсумками індивідуальної гонки. На фініші він показав 18-ий результат – найкращий результат у його кар'єрі на рівні Кубків та чемпіонатів світу, а також Олімпіад. Причому ходом по дистанції увійшов у топ-15.

Інші виступи українців. Український фігурист Іван Шмуратко добре виконав коротку програму. Українець набрав 78.11 балів і кваліфікувався до довільної програми змагань.

10-го лютого о 03:30 розпочнеться довільна програма, в якій виступлять 24 найкращі фігуристи за підсумками короткої програми. Нагадаємо, що Шмуратко пропустив коротку програму командного турніру через коронавірус.

Українські санкарки Олена Стецьків та Юліанна Туницька не вийшли до фінального заїзду. Туницька посіла 21-ше місце, Стецків – 22-ге. Тож вони не пройшли до 20-ти найкращих спортсменів, які виступали у фінальному четвертому заїзді. Після перших двох заїздів Олена Стецьків посідала 19-е місце.

Українська сновбордистка Аннамарі Данча не пройшла кваліфікацію у паралельному гігантському слаломі. Українка з результатом 1:37,79 посіла 26-те місце. Данча не потрапила до 1/8-ої фіналу змагань. За результатами кваліфікації відібралися 16 найкращих.

У лижних перегонах Україну представляли Олексій Красовський та Руслан Перехода, які не зуміли пробитись у чвертьфінал. У наступний раунд пройшли 30 найкращих лижників. Результат Руслана Переходи – 46-те місце, а Олексія Красовського – 64-та сходинка.

Мовні проблеми ОКР. Представники команди "незрозумілої країни" з фігурного катання дали інтерв'ю телеканалу ВВС після перемоги в командному турнірі на Олімпіаді в Пекіні.

Олімпійській чемпіонці Анастасії Мішиній поставили запитання англійською мовою про те, як вона почувається після падіння в довільній програмі. До речі, саме падіння виглядало дуже неприємним.

Мішина, мабуть, не зрозумівши журналістку, видала "Я ніх*** не зрозуміла" у прямому ефірі. І лише після того, як команда допомогла їй перекласти запитання, відповіла: "Це були останні п'ять секунд програми, так що все нормально".

До речі, російських спортсменів зараз на батьківщині критикують, адже в загальному заліку вони вже навіть не в топ-5.