Зимова олімпіада 2022 в Пекіні: Як виглядають олімпійські села
Вчора офіційно відкрилися олімпійські села XXIV зимової Олімпіади і до Пекіна почали прибувати атлети, журналісти та офіційні делегації з усього світу
- Сектор
-
28 січня 2022 10:00
Майбутні Олімпійські ігри примітні тим, що змагання відбудуться одразу в трьох кластерах - Пекіні (хокей, фігурне катання, ковзанярський спорт, керлінг), Чжанцзякоу (біатлон, лижні гонки, сноуборд, стрибки з трампліну) та Яньцині (гірські лижі, бобслей). Відповідно, олімпійських сіл на зимовій Олімпіаді в Китаї також три.
Усі села та місця проведення змагань входять до так званого "замкнутого контуру", організованого через пандемію, виходити за який не можна. Тому все необхідне для проживання, тренувань та відпочинку спортсменів є всередині кожного села.
Фото: офіційний twitter Олімпіади у Пекіні
Села перейшли в режим роботи так званої " антиковідної бульбашки". Влада навіть заборонила жителям Пекіна допомагати постраждалим у ДТП з олімпійським транспортом. З середини січня, у "бульбашку" спочатку в'їхали тисячі волонтерів, технічний та обслуговуючий персонал, а з 23 січня почали невеликими групами прибувати делегації з-за кордону.
Фото: офіційний twitter Олімпіади у Пекіні
Переміщатися між селами та олімпійськими об'єктами можна на спеціалізованих автобусах по виділеній олімпійській смузі, між Пекіном та іншими олімпійськими селами ходить швидкісний поїзд.
Залізничний потяг з'єднує олімпійські гірські кластери Чжанджайкоу і Яньцин з Пекіном. Фото Getty Images
Китай відкрив мобільну студію для прямих трансляцій із застосуванням технологій 5G у поїзді на високошвидкісній магістралі між Пекіном та Чжанцзякоу. Олімпійський канал вже набрав понад 400 мільйонів глядачів та численних передплатників з моменту його запуску три місяці тому. Відкриття зимових Олімпійських ігор у Пекіні та такі види змагання як шорт-трек та фігурне катання, транслюватимуться з використанням технологій 8K (8К ТВ - це телевізор з екраном, на якому міститься 7680 пікселів по горизонталі та 4320 пікселів по вертикалі).
Кластер Пекін
Прапори майорять у Зимовому Олімпійському селі Пекіна напередодні зимових Олімпійських ігор 2022 року. Фото Getty Images
Пекінське Олімпійське село розташоване у південній частині Олімпійського парку на півночі китайської столиці, який є спадщиною ще літньої Олімпіади 2008 року. Село розташувалося на площі 386 тисяч квадратних метрів, воно складається з трьох функціональних зон, призначених для житла, тренувань та відпочинку, на території є магазини, кафе, банкомати. Основу села становлять 20 будівель, у яких для Ігор підготовлено понад 2,2 тисячі номерів.
Автоматизовані сервери роздають страви в розумній їдальні в Головному медіа-центрі Зимових Олімпійських ігор. Ресторан на площі 3680 квадратних метрів пропонуватиме китайську їжу, західну їжу та фаст-фуд для журналістів з усього світу. Розумний ресторан використовує більше десяти незалежно розроблених інтелектуальних устаткуваннь для громадського харчування, яке може звести до мінімуму контакт з людьми в контексті запобігання та контролю епідемії.
Фото Getty Images
Національний стадіон
Стадіон, який через унікальний дизайн називають "Пташиним гніздом", приймав церемонії відкриття та закриття Олімпійських ігор 2008 року. На літній Олімпіаді тут проходили змагання з легкої атлетики та фінал чоловічого футбольного турніру.
На зимовій Олімпіаді Національний стадіон не прийматиме спортивні змагання, натомість тут знову відбудуться церемонії відкриття та закриття.
Пекінський національний плавальний комплекс
Ще один об'єкт Олімпіади 2008 року. Тоді тут проходили змагання з плавання, стрибків у воду та синхронного плавання. Через дизайн, що нагадує величезну коробку, комплекс отримав назву "Водяний куб".
Під час зимової Олімпіади тут пройдуть змагання з керлінгу, тобто "Водяний куб" перетвориться на "Льодяний куб".
Державний палац спорту Пекіну
Державний палац спорту був побудований до Олімпіади 2008 року та приймав змагання зі спортивної гімнастики, стрибків на батуті та гандболу. Палац нерідко називають "Віялом" – будівля нагадує традиційне китайське складане віяло. Олімпійський хокейний турнір він прийматиме разом із спортивним центром "Укесон".
Національний ковзанярський стадіон
Національний ковзанярський стадіон – спортивна споруда, яку звели до Олімпіади 2022 року в Олімпійському парку. Комплекс, який прозвали "Крижаною стрічкою", прийме змагання з ковзанярського спорту.
Трамплін "Біг-ейр Шоген"
"Біг-ейр Шоген" – мабуть найцікавіша спортивна споруда Олімпійських ігор 2022 року. Трамплін побудований на місці сталеливарного заводу, а на його тлі видніються чотири масивні градирні (вежі охолодження). Це перша у світі постійна арена для біг-ейра.
Ще 12 грудня розпочалося виробництво снігу на трампліні Big Air Shougang, де відбуватимуться змагання з фрістайлу та сноуборду в дисципліні біг-ейр під час зимових Олімпійських ігор 2022 року. Фото: Сіньхуа
Кластер Яньцин
Яньцин – горбистий район за 75 км на північний захід від центру Пекіна. Він рясніє термальними джерелами, національними парками та лижними курортами. Тут знаходиться Бадалін – найвідвідуваніший відрізок Великої Китайської стіни. Спортивні об'єкти Яньцина приймуть змагання з гірськолижного спорту, бобслею, скелетону та санного спорту.
Фото: офіційний twitter Олімпіади у Пекіні
Олімпійське село в повіті Яньцин знаходиться у мальовничому гірському районі, на висоті приблизно 950 метрів над рівнем моря. Загальна площа забудови становить 118 тисяч квадратних метрів, під час Олімпійських ігор село має прийняти близько 1,2 тисячі спортсменів та офіційних осіб із майже 90 країн та регіонів світу.
Національний санно-бобслейний центр
Перша санно-бобслейна траса на території Китаю та лише третя в Азії. Центр має 2000 місць, а ще 8000 глядачів зможуть спостерігати за змаганнями стоячи.
Після Олімпіади центр прийматиме міжнародні змагання та стане тренувальною базою для збірної Китаю.
Національний гірськолижний центр
Комплекс знаходиться у гірському масиві Сяохайто на північний захід від Яньцина. Тут розташовано сім лижних трас, на яких максимальний перепад висот становить 900 метрів. Комплекс вміщує 5000 сидячих та 3500 стоячих місць для глядачів. Після Олімпіади його продовжать використовувати для міжнародних змагань та тренувань.
Кластер Чжанцзякоу
Чжанцзякоу – популярний лижний курорт за 180 кілометрів на північний захід від Пекіна. Завдяки новій залізничній гілці, гості Олімпіади зможуть за годину потрапити до будь-якого кластеру. У Чжанцзякоу пройдуть змагання з лижних гонок, лижного двоборства, біатлону, стрибків з трампліну та фрістайлу.
Національний біатлонний центр
Розташований в окрузі Чжанцзякоу північної провінції Хебей. Тут буде розіграно 11 комплектів нагород олімпійської біатлонної програми. Після Олімпіади центр використовуватиметься як тренувальна база збірної Китаю та курорту для туристів.
Національний центр стрибків з трампліну
Тут пройдуть змагання зі стрибків із трампліну та частково – лижного двоборства. Дизайном трамплін нагадує традиційний китайський скіпетр жуйї, у зв'язку з чим об'єкт прозвали "Сніговим жуйї". Після Олімпіади "Сніговий жуйї" використовуватиметься як тренувальна база збірної Китаю та туристичного центру.
Національний лижний центр
У новому Національному лижному центрі пройдуть змагання з лижних гонок та лижного двоборства. Після Олімпіади центр перебудують, на його місці з'являться парк із зоною для кемпінгу та відкритий льодовий центр, де відбуватимуться різноманітні заходи та спортивні змагання.
Сніговий парк Геньтін
Парк Геньтін знаходиться на місці гірськолижного курорту, що діє. Після олімпійських змагань з фрістайлу та сноуборду тимчасові траси демонтують та повернуть об'єкт власникам. Сніжний парк буде поділено на дві частини. Парк А прийме змагання з лижного фрістайлу, у Парку Б будуть змагатися сноубордисти. Кожна зона може прийняти 7500 глядачів.
Олімпіада
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:55Визначився суперник футбольної збірної України у боротьбі за місце у дивізіоні A Ліги націй
- 00:44 Збірна України з футболу перемогла Албанію і вийшла у плейоф Ліги націй ВІДЕООГЛЯД ГРИ ФОТО Відео
- 13:45 Зрадник Тимощук через швейцарський суд добився скасування спортивних покарань щодо себе
- 11:30Українські тенісистки у карколомному матчі перемогли австрійок і повернулися в боротьбу за участь у фіналі головного командного турніру світу
- 14:42Після перемоги над 58-річним Майком Тайсоном блогер Пол викликав Макгрегора на бій за правилами ММА
- 21:28 Збірна України не змогла втримати перемогу над командою Грузії в Лізі націй
- 13:17Шевченко і Суркіс програли у футбол молодим казахам
- 13:41Фільм про перший бій між Усиком і Тайсоном Ф’юрі випустить Netflix ФОТО
- 19:15"Платять копійки": Мільйонер Тайсон Ф’юрі розкритикував сучасний бокс за "низькі гонорари" Відео
- 15:35 "Олександрія" б’є чергового суперника, "Динамо" дихає у спину, "Шахтар" наздогнав лідерів: відеоогляд 13-го туру УПЛ Відео
- 15:33У 45 років помер чемпіон з боксу В’ячеслав Узелков
- 12:25Київське "Динамо" – найгірша команда Ліги Європи на екваторі групового турніру
- 13:54Зіграно половину турів групової фази в Лізі чемпіонів: яке місце посідає український "Шахтар"
- 14:57 Перший за 60 років іспанець, ще й опорник: "Золотий м’яч"-2024 вручили Родрі, і це спричинило скандал ФОТО
- 15:06 Київське "Динамо" врятувалося у грі проти "Шахтаря" та інші матчі 11 туру УПЛ ВІДЕООГЛЯД Відео
- 23:18Ярослава Магучіх виборола звання найкращої легкоатлетки року в Європі
- 13:05 Під пильними поглядами Залужного і Шевченка: хто став кращим гравцем матчу гри Ліги чемпіонів "Арсенал" – "Шахтар" ФОТО
- 14:20Зіграно першу третину чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі: лідирує "Динамо" ВІДЕООГЛЯД ТУРУ Відео
- 13:29Авторадіо і XSPORT створили спільний проєкт про все найцікавіше у світі спорту Відео